Sari la conținut

Vreau sa imi achizitonez un enduro 250 4T


Dobra Florin
 Share

Postări Recomandate

12 hours ago, Dobra Florin said:

 

De Beta ce părere ai ?

 

Nu am avut. Cred ca Mircea da sfaturi mai bune, are experienta. Am spus ca as lua Yamaha dintre cele doua pentru ca intretinerea mi se pare mai simpla. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.01.2024 la 0:19, mircea.cazachevici a spus:

Am Beta 300RR, deci ce parere crezi ca am?

Ia-ti un 2T, totusi. In enduro incepi cu 4T din cauza ideilor preconcepute, dar tot la 2T ajungi. 

Eu la 2T (beta 300) am probleme cu reglarea carburatorului, de vreun an ma tot chinui sa o scot cumva la capat cu el. Nu am avut astfel de probleme cu 4T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, florin46p a spus:

Eu la 2T (beta 300) am probleme cu reglarea carburatorului, de vreun an ma tot chinui sa o scot cumva la capat cu el. Nu am avut astfel de probleme cu 4T.

Ia legatura cu Oreste de la Sprintmotors Iasi, e superbaiat si te ajuta si cu sfaturi si cu jiglere. Ii spui ce ai si el iti spune daca e OK sau nu. Sau cu SST de la Go Racing Bucuresti, la fel.

Motorul meu a fost preparat si vandut pentru un Romaniacs de SST, iar dupa asta la cateva luni posesorul mi l-a vandut mie ca a aparut modelul nou. Si mi-a last instructiuni clare, ca pot sa umblu la orice pe motor, sa imbunatatesc orice, numai la carburator sa nu umblu, ca mester mai mare in carburatoare decat SST nu gasesc. 

Si a avut dreptate. Consuma mai mult decat un KTM, de multe ori eu intru pe rezerva cand KTM-urile sunt la jumatatea rezervorului, insa trage incredibil, cuplu imens pentru 2T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat,Oreste e un om de milioane,m-a ajutat si pe mine intr-o chestie legata de Beta neveste-mii,fara sa mai am o speranta de rezolvare de undeva! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.01.2024 la 23:02, mircea.cazachevici a spus:

Ia legatura cu Oreste de la Sprintmotors Iasi, e superbaiat si te ajuta si cu sfaturi si cu jiglere. Ii spui ce ai si el iti spune daca e OK sau nu. Sau cu SST de la Go Racing Bucuresti, la fel.

Motorul meu a fost preparat si vandut pentru un Romaniacs de SST, iar dupa asta la cateva luni posesorul mi l-a vandut mie ca a aparut modelul nou. Si mi-a last instructiuni clare, ca pot sa umblu la orice pe motor, sa imbunatatesc orice, numai la carburator sa nu umblu, ca mester mai mare in carburatoare decat SST nu gasesc. 

Si a avut dreptate. Consuma mai mult decat un KTM, de multe ori eu intru pe rezerva cand KTM-urile sunt la jumatatea rezervorului, insa trage incredibil, cuplu imens pentru 2T.

Am mai discutat cu Oreste destul de mult chiar, sunt la a doua beta deja, dar cumva pentru carburatie vreau sa merg la cineva care poate sa o regleze local, undeva in zona de munte ideal, doar sa mai vina puțin căldura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.01.2024 la 21:26, 3.14 a spus:

Nu am inteles daca vrea pt hard sau soft .

Pt ceva soft , peisagistic ...niste TET-uri ....exclus 2T 

+1!

Editat de Djebelu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Fa un efort, mai pune ceva banuti si cauta ceva 4T pe injectie. Eu am Ktm Excf 350 din 2015, mai avem si excf 250 toate pe injectie, sunt controlabile, consuma putin, se descurca peste tot. Nu vei regreta, sunt foarte fiabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...