Sari la conținut

GPR UK legit?


sami310r
 Share

Postări Recomandate

Salut, si a cumparat cineva de aici o toba de pe gpr uk? Am vazut ca au tobe foarte frumoase si omologate la preturi foarte mici fata de alte branduri(2000 lei full system cu catalizator inclus). Toba mea este zgariata destul de urat si m am gandit sa mi o schimb cu ceva mai frumos care sa sune si mai bine dar nu vreau sa am probleme cu politia/rar/ctt. Faza e ca imi pare sa fie prea bun ca sa fie adevarat desi tobele gpr sunt folosite in moto3 si am mai vazut alti oameni pe care le folosesc. Orice informatie e de ajutor. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

vezi ca omologarea aia e pentru UK, nu pentru UE! GRija mare, nu i acelasi lucru! 

Aia au alte cerinte, si nu acopera mereu cerinta UE. Deci citeste atent, sa fie ROAD LEGAL in EU.

 

Iar ce ai vazut tu la moto3 n-are nici o treaba cu un produs de consum. Nu te imbata cu apa rece.

 

Tobe omologate gasesti si la leo vince, arrow, miv, inclusiv dominator are unele modele omologate. Si Gpr fac tobe ok, dar atentie sa aiba omologarea pentru UE.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Adrian M. a spus:

Salut,

vezi ca omologarea aia e pentru UK, nu pentru UE! GRija mare, nu i acelasi lucru! 

Aia au alte cerinte, si nu acopera mereu cerinta UE. Deci citeste atent, sa fie ROAD LEGAL in EU.

 

Iar ce ai vazut tu la moto3 n-are nici o treaba cu un produs de consum. Nu te imbata cu apa rece.

 

Tobe omologate gasesti si la leo vince, arrow, miv, inclusiv dominator are unele modele omologate. Si Gpr fac tobe ok, dar atentie sa aiba omologarea pentru UE.

 

Pe site este specificata ca este omologare pentru UE, ma gandeam la gpr pentru ca au optiuni de 2 3 ori mai ieftine ca alte marci, asa puteam sa mi iau direct un mivv sau chiar o akra daca imi permiteam(dar sa dau 1000€ pe o akra sau sa dau 400€ pe un gpr aleg un gpr bineinteles) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, daca ei iti dau certificat de omologare PE MODELUL TAU DE MOTO, cu serie, si SERIA se regaseste stantata pe toba, e ok.

altfel, nu prea.

Omiti un aspect-DACA IEI DIN UK, platesti si vama + tva, fiind non UE. Gpr are si site Italia si Germania, ia de acolo mai bine.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai povestit, am cumparat GPR pe filiera oficiala UE, pentru modelul meu de mobra si a venit cu hartie de omologare italienesc DAR fara stanta pe finala. Intrucat stiam ca importatorul e in afara oricaror suspiciuni de a vinde falsuri, le-am scris italienilor care mi-au raspuns ca la ei e suficienta hartia, nu trebuie niciun marcaj. In schimb RAR ul mi-a zis ca fara stanta e degeaba omologarea pe hartie.

PS in 5 ani si vreo 40.000 km toba s-a dus dreaqu, a trebuit sa o schimb sisa o arunc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Speedy.K a spus:

Am mai povestit, am cumparat GPR pe filiera oficiala UE, pentru modelul meu de mobra si a venit cu hartie de omologare italienesc DAR fara stanta pe finala. Intrucat stiam ca importatorul e in afara oricaror suspiciuni de a vinde falsuri, le-am scris italienilor care mi-au raspuns ca la ei e suficienta hartia, nu trebuie niciun marcaj. In schimb RAR ul mi-a zis ca fara stanta e degeaba omologarea pe hartie.

PS in 5 ani si vreo 40.000 km toba s-a dus dreaqu, a trebuit sa o schimb sisa o arunc.

Mersi mult, chiar nu vreau sa am probleme cu rar ul si cred ca voi astepta sa investesc intr o toba mai buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...