Sari la conținut

R1250GS Adv. 2024


Postări Recomandate

Acum 2 minute, DesertEagle a spus:

 

Pai da, RT e alegerea mai buna, acelasi sasiu dar cu aerodinamica, pozitie si dotari mai bune. 

Sunt 90% la fel, același motor, cutie.

 

Mie nu-mi place cum arata GSA-ul 1250, nu pot sa trec peste design.

 

GS-ul nou in schimb îmi place, e ceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dpmdv, GS-urile au aratat intotdeauna parca ar fi facute din piese de la mai multe modele si asamblate cumva la un loc. Cel putin asa le percep la design.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, ENEOS a spus:

E celebră poanta cu designerul gs-ului:

 

FB_IMG_1724910360645.jpg

Ala e 800 GS, din cate vad. Ma refeream la boxere. Dar, nici cu 800-le, nu mi-e rusine...

Dar cum frumusetea e in ochii privitorului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Radu Andrei Gabriel a spus:

Asta e de pe Transalpina in weekend, cam atat pot eu. Altii pot mai mult in mod sigur cu gees-ul. Nu ca ar trebui sa-ti demontrez tie ceva.

WhatsApp Image 2024-08-28 at 22.43.12.jpeg

Deloc, il tin, chiar imi place moto. Dupa cum am scris si mai sus, este o relatie love-hate cu el. Cand te scoate din sarite cutia apare o situatie in care cuplul iti pune un ranjet idiot pe fata.  Mai am multe de descoperit in relatia cu ea :)

 


Salutare! Este aplicatie nativa BMW?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, Ruginel said:


Salutare! Este aplicatie nativa BMW?

Da, e cea nativa. N-am apucat sa o butonez ca-s praf la tot ce inseamna smartphone si aplicatii insa pare ok, iti da info-urile de care ai nevoie, gen viteza medie, maxima, turatie maxima etc. Mi-ar fi placut sa-mi arate si un average rpm dar pe-aia oricum o vezi cu softul de service, stiu ca-ti arata la nivel de nr de ore plajele de turatie, gen cate ore a stat intre 2000-3000, cate intre 3000-4000 si tot asa. 

22 minutes ago, Stef.stefan said:

Dar eu zic ca este cea mai tare motoreta,

Am atarnat destul de mult anul asta pe la Obarsia Lotrului si am stat de vorba cu multi proprietari de mobre adventure, in special straini. Concluzia era ca "cea mai buna motocicleta" nu exista, extrem de multi dintre ei schimbasera 2-3 si stiau cu ce se mananca modelele respective in diverse scenarii.  Ba e usoara dar nu e comoda, ba e comoda dar e grea, ba e si usoara si comoda dar protectie la vant  scazuta, ba e zgomotoasa etc. E foarte misto sa afli direct de la un proprietar problemele mobrei din perspectiva lui. Articolele din reviste si filmuletele de pe youtube  te ajuta doar pana la un punct, majoritatea sunt platite. Cat despre hate-urile infantile, nu te ajuta deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, LionEl a spus:

Cum necum are dreptate omu', e o motocicleta buna la toate, urâtă cu spume, sunet de tractor dar care are acel ceva.

 

Eu am fost mare hater al GSA-ului si al boxerelor dar acum dupa ceva timp petrecut cu RT - trebuie sa dau Cezarului ce e al Cezarului - suspensie, frane de top, dotări, agilitate, motor, consum.

 

Daca mai merg mult cu boxerul devin fanboy și nu-mi plake

 

 

Iti mai iei si un Subaru,ca de,sa fie familia complet cu tzatztele lasate... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Kristian a spus:

Iti mai iei si un Subaru,ca de,sa fie familia complet cu tzatztele lasate... :)

Am io! :) Forester si R9T Scrambler.

Place la baiat tzatzele lasate :))

Mie mi-a placut descrierea gesea-ului!

M-am distrat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, apriliacluj said:

as vota pt un Porsche....

Prin 86 sau 87 mi-a adus tata din RFG un set de carti de joc cu masini. Sus aveai poza masinii si numele, iar mai jos era un tabel cu date tehnice, gen cmc, top speed, putere, consum etc. Se imparteau cartile una cate una si apoi primul spunea o caracteristica a masinii respective, cea despre care presupunea ca e "smechera", gen top speed la Porsche 911 sau consumul la Citroen Visa si daca nu era altul cu o caracteristica mai buna, "luai" cartile tu. La sfarsit, cine avea mai multe carti luate, castiga. Si-mi aduc aminte ca Porsche 911 avea al doilea top speed dupa Panther Six. Si arata super misto in poza :) 

9 minutes ago, popp said:

R9T Scrambler.

Arata intr-un mare fel mobra aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Radu Andrei Gabriel a spus:

 

Arata intr-un mare fel mobra aia.

Si mie imi place mult.

 

Acum 33 minute, ENEOS a spus:

Subaru și Porsche și le țin în sutien, nu umblă cu ele pe-afară!

Asta e... crezi ca la 2 mai si in vama toate nudistele sunt top? :)

 

Eu unul am luat bmw tocmai pentru motoru' asta...fiecare cu fetishu' lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, popp a spus:

Am io! :) Forester si R9T Scrambler.

Place la baiat tzatzele lasate :))

Mie mi-a placut descrierea gesea-ului!

M-am distrat!

XT,cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 hours ago, apriliacluj said:

as vota pt un Porsche....

Si eu am votat, dar m-am multumit cu un Oltic(sic!).

Si el avea tot tzatzele p'a dinauntru....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie sau complicati foarte mult lucrurile, hate , sex, live, incest, vant, nevant,cutie, amanta, pozitie, sa, paralever,blowjob, sex in grup.Sunt niste motoare/motociclete, pui benzina, dai contac si Vruuum, Vruumm. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Lup69 a spus:

Si eu am votat, dar m-am multumit cu un Oltic(sic!).

Si el avea tot tzatzele p'a dinauntru....

mi-ai luminat weekendul!

pai am avut si io de ala, pe vremea Caritasului, verde metalizat, 12TRS :) :)

boxer power rules!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Djenavar a spus:

Mi se pare mie sau complicati foarte mult lucrurile, hate , sex, live, incest, vant, nevant,cutie, amanta, pozitie, sa, paralever,blowjob, sex in grup.Sunt niste motoare/motociclete, pui benzina, dai contac si Vruuum, Vruumm. 

Pai n-ai văzut că atunci când alegem scutere facem charturi, tabele Excel comparative, plusuri și minusuri? 

 

La fel am făcut și cu moto 🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat sa cumpar Ducati MSV4 si m.am pomenit cu KTM1290. BMW nu am.luat un calcul pt ca mai cad din cand in cand si mi.a fost groaza sa ma s8 gandesc ca dau cu acele,, Tâţe,, de asfalt si sa le spulber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Djenavar a spus:

Am plecat sa cumpar Ducati MSV4 si m.am pomenit cu KTM1290. BMW nu am.luat un calcul pt ca mai cad din cand in cand si mi.a fost groaza sa ma s8 gandesc ca dau cu acele,, Tâţe,, de asfalt si sa le spulber

Pot sa te întreb de ce KTM1290? Era să fac aproape la fel, certat fiind cu BMW și dintre MTS V4 si KTM mi-a plăcut mai mult KTM-ul. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Radu Andrei Gabriel a spus:

Mai urata decat gees nu e :) Dar, vezi tu, astea urate pun mai mult suflet :) 

Adevărat, V2-ul ăla de pe 1290 e bomba 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, apriliacluj a spus:

KTM e mai urata :) :) :)

Cea mai urata😃😃

 

Acum 12 minute, LionEl a spus:

Pot sa te întreb de ce KTM1290? Era să fac aproape la fel, certat fiind cu BMW și dintre MTS V4 si KTM mi-a plăcut mai mult KTM-ul. 

 

 

Ha, vroiam ceva mai mare si mai bun pt drum lung decat Hornetul din dotare(cu toate ca ma plimbat pe toate coclaurile). Nu am avut un motiv anume pt care am luat KTM.ul, nu am faxut test drive nici cu Hornetul, nici cu Z750,nici KTM.ul, l.am vazut din intamplare ,  am intrebat ce face cu el si mi.a spus ca.l vinde pt ca nu ajunge bine cu picioarele la asfalt, am intrebat daca pot sa ma urc in sa un pic,am urcat, nu ajungeam bine cu ambele picioare jos, am coborat si i.am z8s sa ma astepte ca vin cu banii😃😃 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...