Sari la conținut

Vand Yamaha XG 250 tricker


Postări Recomandate

Salutare.

Dupa o utilizare de aproape 10 ani a venit momentul sa-mi iau ramas bun de la mobra mea, Yamaha XG 250 Tricker. O vand pentru ca scopul ei primordial nu imi mai serveste, acela de a filtra traficul prin Bucuresti, deoarece ma voi muta undeva in provincie. Ideea este ca va trebui sa merg pe A1 vreo 50 de Km, iar pentru asta va fi necesar sa-mi iau alta mobra. Tangente cu Bucurestiul voi mai avea, dar nu de natura in care sa fie musai nevoie de Tricker.

Asadar, cine vrea o mobra cu veleitati de bicicleta, care sa nu aibe vreun obstacol in cale prin traficul de zi cu zi (si nu este o figura de stil) il astept sa ma contacteze in privat. Nu vreau sa pun pretul pe public pentru ca stiu sigur ca va naste polemici, asta pentru ca vor fi cativa dintre voi care vor considera ca nu se justifica, asa ca va astept in privat pentru detalii.

Deci, mobra este un city bike cu ceva capacitati de soft enduro (sunt destule filmulete pe youtube) si pe langa specificatiile tehnice obisnuite mai pot preciza ca:

- pleaca de la semafor prima, indiferent pe cine am in stanga sau dreapta (vorbesc de masini si de multe alte mobre) datorita cuplului si pentru ca are 118 Kg si sunt sigur ca au fost colegi dintre voi care m-au vazut prin trafic.

- pana pe la 90 Km/h trage foarte bine, deci nu veti avea probleme sa ajungeti la urmatorul semafor printre primii.

- afara din oras se comporta ca orice 250 cc necarenat, iar cei 19 cai ii asigura o viteza maxima de 120-125 Km/h. Desigur, nu vei vrea sa mergi cu viteza maxima, pentru ca peste 100 vei simti orice adiere de vant. Mobra nu se adreseaza celor care vor sa faca deplasari frecvente pe autostrazi.

- consumul urban in forja este de 3,9-4 L/100, iar cel cuminte 3,4. In afara localitatii, la 90 km/h constant, consuma in jur de 3L/100.

- un rezervor, adica 6L, mie imi ajunge o saptamana pe distanta pe care o am eu de parcurs, adica vreo 15 km/zi + ceva miscare prin oras sambata si duminica, daca este cazul.

- mobra am luat-o la 4000 Km, iar acum are in jur de 15000, deci o medie de ~1000 de km pe an, luand in calcul ca a fost folosita 95% in oras, iar perioada in care m-am dat cu ea a fost cuprinsa intre martie si octombrie.

- inaltimea la sa fiind de doar 790 mm poate fi potrivita si pentru persoane sub 170 cm.

Specs:

Yamaha XG 250 Tricker

Anul fabricatiei: 2005

Anul intrarii in posesie: 2015

Km parcursi: 15000 in crestere

ITP valabil pana in martie 2025

Schimbat ulei si filtre la inceput de sezon

Schimbat disc frana spate si placute la inceput de sezon

Locatie: Bucuresti

IMG_6660.jpg

IMG_6661.jpg

IMG_6662.jpg

IMG_6663.jpg

IMG_6664.jpg

IMG_6666.jpg

IMG_6669.jpg

IMG_6672.jpg

IMG_6675.jpg

IMG_6677.jpg

IMG_6678.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, R4DIKL a spus:

Nu vreau sa pun pretul pe public pentru ca stiu sigur ca va naste polemici, asta pentru ca vor fi cativa dintre voi care vor considera ca nu se justifica, asa ca va astept in privat pentru detalii.

 

Ca sa nu-ti stearga anuntul moderatorii, va trebui sa publici pretul...atata cat o fi el. 

 

Oricum publicarea unui pret in momentul in care pui un anunt, indiferent de valoare, este de bun simt si nu ar trebui vazut ca si pe un creator de polemici. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmatriculata

Fiscalul se elibereaza oricum, nu mai depinde de vanzator, este obligatoriu la incheierea unui contract de V/C

Pretul: 3000 euro

Telefon/Alta modalitate de contact - doar in privat, iar daca va fi cazul il voi comunica acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, R4DIKL a spus:

Fiscalul se elibereaza oricum,

Fiscalul nu se elibereaza oricum!!!

...mai ales daca ai datorii catre stat...

sau daca nu e pe numele tau, si de la cine l-ai luat are datorii...

sau daca alte situatii...

 

Acum 2 minute, R4DIKL a spus:

 

Telefon/Alta modalitate de contact - doar in privat, iar daca va fi cazul il voi comunica acolo

ca tare ti-e greu sa scrii un format de: o7 patru5 123 dio doi trei

 

 

in fine, whatever, hai sa zicem ca prin filtrul mei ai trecut cu chiu cu vai, dar mai sunt si alti Moderatori si Admini care poate te lasa corigent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce am oferit o alternativa de contact, conform regulametnului, nu vad unde e problema cu mesageria privata. Ca sa fiu mai explicit se poate elibera fiscal la momentul incheierii actelor de v/c, deci nu am datorii la stat.

 

Si multumesc pentru bunavointa.

Editat de R4DIKL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, R4DIKL a spus:

Nu vreau sa pun pretul pe public

 

Pretul este in general o chestie subiectiva pt ca se face o comparatie cu alte motociclete mai mari si mai "frumoase". Se poate calcula si obiectiv in functie de anumite criterii dar oamenii in general vor merge pe varianta subiectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   1 membru

×
×
  • Creează nouă...