Sari la conținut

CF MOTO SR-S 450 2024 4900 euro


Postări Recomandate

 

CF MOTO SR-S 450  2024  34.5KW   4900 euro

 

LCEPESLE6R6000193

 

2600 km

 

0737785284

 

ITP 19.07.2026

 

RCA EXPIRAT

 

Inmatriculat , achizitionat in leasing in 2024, am inchis leasing-ul recent, astept fiscalul de la societatea comerciala pentru a il lua in evidenta la taxe si impozite. 

 

Moto nu mai este in garantie

 

Se poate viziona in Bucuresti sector 1, zona aviatorilor

 

Motocicleta necazuta, are aripioara de la pasager crapata,  pilotul s-a dezechilibrat si s-a sprijinit de un gard.

 

 

 

Motor: bicilindru in linie, 4 timpi, racire cu lichid, DOHC
Capacitate cilindrica: 449.5 cc
Alezaj x cursa: 72 x 55.2 mm
Putere maxima: 46 CP la 9500 rpm
Cuplu maxim: 40 Nm la 7750 rpm
Transmisie: 6 trepte, ambreiaj multidisc in baie de ulei, slipper clutch

Acceleratie 0-100 km/ora: 4.8 secunde
Viteza maxima: 190 km/ora

Lungime x latime x inaltime: 1990 x 715 x 1165 mm
Ampatament: 1370 mm
Inaltime sa: 795 mm
Garda la sol: 140 mm
Capacitate rezervor: 14 L
Greutate la gol: 179 kg

Suspensie fata: furca Φ37 mm inversata
Suspensie spate: monoamortizor

Frana fata: un disc Φ320 mm, etrier cu 4 pistoane  BREMBO
Frana spate: un disc Φ220 mm, etrier cu un piston

Anvelopa fata: 110/70 R17
Anvelopa spate: 150/60 R17

ABS: standard

CONTROLUL TRACTIUNII

T-BOX ( GPS, POTI LOCALIZA MOTO IN ORICE MOMENT CU AJUTORUL APP CFMOTO )

 

IMG_20260615_160436.jpg

IMG_20260615_160451.jpg

IMG_20260615_161250.jpg

IMG_20260615_161318.jpg

IMG_20260615_160356.jpg

IMG_20260615_161242.jpg

IMG_20260615_161256.jpg

IMG_20260615_161305.jpg

IMG_20260615_161311.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.06.2026 la 23:17, sprike a spus:

Salut

Arata destul de bine si putini km 

Care este motivul vanzarii ?

Salut,

lipsa de timp si vreau sa achit niste datorii.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un astfel de agregat, nou-nouț și cu garanție, zero kilometri, fără plastice sparte sau crăpate costă ceva mai puțin de 5400 euro. Posibil să ai noroc de un discount, dar am pus prețul normal. Nu mai amintesc de posibilitatea de a cumpăra fierul în rate sau riesling.

Sincer, cred că prețul ar trebui ajustat serios. Sigur, fiecare cere cât crede, e dreptul său, dar, dacă aș fi încercat de dorința de a încerca tehnologia chinezească m-aș gândi mult înainte de a suna pentru motocicleta asta, fără supărare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Kagemusha a spus:

Un astfel de agregat, nou-nouț și cu garanție, zero kilometri, fără plastice sparte sau crăpate costă ceva mai puțin de 5400 euro. Posibil să ai noroc de un discount, dar am pus prețul normal. Nu mai amintesc de posibilitatea de a cumpăra fierul în rate sau riesling.

Sincer, cred că prețul ar trebui ajustat serios. Sigur, fiecare cere cât crede, e dreptul său, dar, dacă aș fi încercat de dorința de a încerca tehnologia chinezească m-aș gândi mult înainte de a suna pentru motocicleta asta, fără supărare. 

Atentie sunt doua modele la CF Moto:

1) CF Moto 450 SR, 5500e tva inclus cu bascula spate conventionala.

https://www.cfmoto.ro/motociclete/cfmoto-450sr-abs?srsltid=AfmBOoooigwHYjmVLdE7QGMEeuqLHcYJAux_B9sNWif7grWsAXcTwloX

 

2) Observ ca modelul CF Moto 450 SR-S nu mai este la vanzare. Asta era mai scump, nu mai stiu exact dar ceva de genul 6000e.

https://www.atvrom.ro/motociclete/cfmoto-450sr-s-abs-hu?srsltid=AfmBOoqDHvjIMyxRH0EYJWxPDVOY_jDEjBIshD3STdmvoJ7jl13XWNiH

 

 

PS: La CF Moto tu, clientul platesti separat 300-400ron cartea motocicletei.

Imi cer scuze acum pt un mic offtopic referitor la piata moto SH din Ro si din UE.

Caz concret cu motociclete detinute, cumparate de noi din showroom.

1) Yamaha XT660Z Tenere 2008, la vremea respectiva costa 7000euro.

Acum in 2026 ea costa pe net intre 4000e-5000e cu +70.000km. 

2) CF Moto 450 MT care costa de nou 6000e si se poate vinde cu 4500e-5000e dupa 1 an de utilizare, in functie de stare nu neaparat in functie de km, cand discutam de o motocicleta veche de 14x luni.

Eu l-am vandut pe al meu acum doua saptamani, a stat 1 luna la vanzare, cunun anunt normal fara promovare, am primit 3 telefoane, ultimul telefon s-a finalizat cuno vizta de 20min si cu perfectarea actelor.

 

"Chinezaria" 450MT este un exemplu de asa DA ca geometrie, suspensii, agrement motor, tehnologie, solutie tehnica, you name it fata de o relicva japoneza, din acelasi segement, respectiv obositul XT660Z Tenere 2008-2014.

 

Mie imi pare absolut jignitor ca si concept/idee sa dai 4000e 5000e pe arheologie moto si sa eviti ceva nou chinezesc (din aceeasi categorie de putere si masa lg) care este un produs NET superior conform dotarilor tehnice, bonus ai si garantie.

Cand discutam de motociclete japoneze de 16-18ani, nu stiu cum sa zic dar eu cred ca merita 1500e-2000e maxim cu plinul facut, altfel ma duc si dau 6000e pe chinezarie noua si sunt un domn, nu un mester, mai ales daca discutam de incepatori.

 

Cat despre motocicleta colegului nostru, pe piata SH nu prea exista concurenti, decat Aprilia RSV 457, care este si motocicleta noua.

 

Subiectiv, in opinia mea design-ul de la CF Moto 450 SR S este wow gen Ducati sau MV Agusta. De exemplu Aprilia RSV457 are un design batranesc fata de CF Moto 450 SR S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.06.2026 la 17:13, Kagemusha a spus:

Un astfel de agregat, nou-nouț și cu garanție, zero kilometri, fără plastice sparte sau crăpate costă ceva mai puțin de 5400 euro. Posibil să ai noroc de un discount, dar am pus prețul normal. Nu mai amintesc de posibilitatea de a cumpăra fierul în rate sau riesling.

Sincer, cred că prețul ar trebui ajustat serios. Sigur, fiecare cere cât crede, e dreptul său, dar, dacă aș fi încercat de dorința de a încerca tehnologia chinezească m-aș gândi mult înainte de a suna pentru motocicleta asta, fără supărare. 

 

salut ! 

 

Multumesc pentru input-ul tau, poate ai dreptate in legatura cu pretul, vedem, m-am orientat dupa ce ofera piata, 

 

pana atunci motorul este inca disponibil, plasticul crapat, nu exista pe stoc la furnizor, pe culoare.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...