Sari la conținut

Galeria Foto 125cm3


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am adaugat acum o poza cu Quannonul lui Full_Speed4_U si Eliminatorul meu :finger: .

 

post-13618-1190699191_thumb.jpg

 

Imi aduc aminte cum acum un an de zile cand stateam si discutam zilnic despre scutere si motoare si speram sa avem si noi. :moron:

Salutari cu farul, si daca ajungeti prin Giurgiu, poate ne vedem la un suc :lol:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am adaugat acum o poza cu Quannonul lui Full_Speed4_U si Eliminatorul meu :eek: .

 

post-13618-1190699191_thumb.jpg

 

Imi aduc aminte cum acum un an de zile cand stateam si discutam zilnic despre scutere si motoare si speram sa avem si noi. :what:

Salutari cu farul, si daca ajungeti prin Giurgiu, poate ne vedem la un suc :moto:.

 

 

 

frumos sp4 :rock: :moron: asfalt uscat si salutari cu faru'daca ai sau daca merge :lol: :finger: :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal sunt Karam din satu mare si aku 3 saptamani mi-am luat o honda xr125 , se comporta minunat si este iertatoare \:D/

 

 

fain motor dai si tu detalii aici /index.php?showtopic=142709

Model 125cc - Comunitatea Motociclistilor din Romania

Numai bine :bigstar: :P :( :bigstar: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Acuma am bagat de seama ca nu am poze aici :pow:

 

Deci in clasa 125 am 2 motobiciclete :)

 

Una bucata Aprilia RS 125 Spain's No1 2007

A doua bucata o Honditza CR 125

 

:ok:

frumoasa Honditza...e cumva cea a lui CobraArt? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , Ma numesc Catalin shi sunt din Bucuresti.

 

Mi-am cumparat acum 1 saptamana o aprilia rs 125 ... bineinteles din prima zi am cazut cu ea pe ploaie la 40km/h :lol: ..dar nu m-am ales decat cu cateva julituri .. numai ca rs-u a ramas fara manerul stang si skimbator :moto:

 

Am o coaja de casca..un SAFEBET .. care desigur nu este buna..nu am experienta destula in motociclete dar am invatzat sa conduc destul de repede si nu prea ma sperie viteza...numai ca in ultima vreme de la cazatura aceea am lasat-o mai moale..deocamdata nu am carnet :D ..dar o sa fac scoala in curand ..

M-am uitat la sectiunea accidente...si ce am vazut acolo m-am ingrozit..imi este si frica sa mai ma sui pe ea..

Am si eu nevoie de niste sfaturi..vreau sa imi cumpar o casca cat de cat buna ;) .. si un ekipament .. daca puteti sa ma ajutati..sa imi spuneti ce sa imi iau..pentru ca fara echipament nu mai merg in viata mea dupa ce am vazut pe acest site :lol:

Cam asta este pe scurt .. sincer daca mai iau vreo cazatura..cred ca o sa o vand .. :lol: .. pe unii ii baga in sperietzi pozele..dar stim cu totii ca atunci cand esti pe motor .. si ai drum liber te mananca mana sa dai de acceleratie :) ..cel putin eu unul asa sunt ..

Sper ca nu v-am plictisit si astept raspunsul si opiniile voaste.

Numai bine :cheers:

 

P.S In curand poze si cu RS-ul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , Ma numesc Catalin shi sunt din Bucuresti.

 

Mi-am cumparat acum 1 saptamana o aprilia rs 125 ... bineinteles din prima zi am cazut cu ea pe ploaie la 40km/h :D ..dar nu m-am ales decat cu cateva julituri .. numai ca rs-u a ramas fara manerul stang si skimbator :lol:

 

Am o coaja de casca..un SAFEBET .. care desigur nu este buna..nu am experienta destula in motociclete dar am invatzat sa conduc destul de repede si nu prea ma sperie viteza...numai ca in ultima vreme de la cazatura aceea am lasat-o mai moale..deocamdata nu am carnet :D ..dar o sa fac scoala in curand ..

M-am uitat la sectiunea accidente...si ce am vazut acolo m-am ingrozit..imi este si frica sa mai ma sui pe ea..

Am si eu nevoie de niste sfaturi..vreau sa imi cumpar o casca cat de cat buna :D .. si un ekipament .. daca puteti sa ma ajutati..sa imi spuneti ce sa imi iau..pentru ca fara echipament nu mai merg in viata mea dupa ce am vazut pe acest site :lol:

Cam asta este pe scurt .. sincer daca mai iau vreo cazatura..cred ca o sa o vand .. :10: .. pe unii ii baga in sperietzi pozele..dar stim cu totii ca atunci cand esti pe motor .. si ai drum liber te mananca mana sa dai de acceleratie :lol: ..cel putin eu unul asa sunt ..

Sper ca nu v-am plictisit si astept raspunsul si opiniile voaste.

Numai bine :moto:

 

P.S In curand poze si cu RS-ul :D

 

Salut

 

Imi pare rau ca ai :) de prima data dar fi si tu mai atent :)

Ce an e Rs-ul?

Si eu am avut un incident cu un piaggio la 50km/h si am suferit un pic daca nu aveam casca eram pe lumea ailalta ;) :cheers:

Astept pozele si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic:Denis macar puteai sa ii raspunzi omului daca a intrebat ceva...decat sa faci post degeaba in care sa iti exprimi regretul... :cheers:

Ontopic:Salut...in primul rand NU MAI CONDUCE FARA CARNET...de ce?1.Te prinde politia si iti face dosar penal 2.Nu stii chiar atat de bine regulile de circulatie

Cat despre echipament iti recomand sa fie foarte buna calitate,sa nu te uiti la pret,pentru ca daca vei pati ceva grav vei regreta ca nu ai dat cateva sute de euro in plus dar macar ai fi fost in siguranta.

Casca:recomand un Shoei - eu am xr 1000 si din cate am vazut pe un site e cotata cea mai buna casca...din cate am inteles si Arai rx-7 e bun(dar e destul de scump daca nu iti permiti).

Apoi cizme:iti recomand sidi: b-2/vertigo corsa.Manusi:la alegerea ta dar neaparat cu protectii(si preferabil din piele).Costum:e foarte important sa aiba protectii pentru ca poti pati mult mai multe decat cateva zgarieturi.

Aici cam toate marcile sunt la fel de bune daca au protectii(difera cusatura,culoare,cat de multe protectii etc.)

Majoritatea au protectii la:umeri,coate,genunchi,coloana(unde e mai important).

In rest...asfalt uscat,incearca sa nu te mai dai pe ploaie la inceput chiar daca ai carnetul pentru ca e mult mai greu decat pe uscat.

Invata sa te dai pe curbe,sa reactionezi rapid...lasa plecarile de pe loc rapide,burnout-uri si all that shit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru sfaturi .. a inceput vremea urata..nu mai conduc :lol: + ca nu am carnet.O sa dau de carnet si dupa o sa pot conduce fara probleme .. in legatura cu ehipamentul .. nu prea ma uit la bani .. pentru ca sunt constient ca este pentru siguranta mea ... m-am uitat la bani cand am luat motocicleta .. dar acum imi pare rau ca nu am luat ceva mai bun :lol: RS-ul este din 98 .. si am vrut sa invat mai intai si la vara poate un 600RR sau R6 :) .. dar m-am gandit eu mai bine si raman la Aprilia mea .. si cred ca si asa este mult dupa ce am vazut la sectiunea INCEPATORI > EDUCATIE RUTIERA :moto:

Multumesc ink o data si .. insomnia sau dennis. .. si ceilalti..dati si voi un pm cu id-ul vostru de messenger sau postati aici .. mai am nevoie de cateva sfaturi..si este mult mai simplu pe messenger ..

 

Multumesc si numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...