Sari la conținut

Galeria Foto 125cm3


Postări Recomandate

:D :crack:

 

a fost temporar acolo ma , ca asa oprisera "regii" :)

 

oricum,tu erai parcat dupa posta plm :crack:

Ia gata cu caterinca, mai bine ai fi atent la lectii si n-ai mai lipsi asa des de la cursurile TRT (Trotinel Racing Techniques) daca vrei sa-ti dau licenta de reisar. Cred ca o sa te pic... dar te astept anul viitor sa incerci din nou, cu forte proaspete. Odata cu licenta vei primi si un loc de parcare pe trotuar la standuri, la sala acolo, asa ca gandeste-te bine. :lol:

 

Ce onoare... nu ai legitimatii d`astea si ptr Bucuresti ca doar unu e TRT in tara. :D

Legitimatiile care le dau eu sunt recunoscute oriunde. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce faceti gusterilor tot asa ati ramas? lume noua paici... pawl tot descult si cu mainile in buzunare merge, clipcea nu a slabit de loc =)) ...... paule mai lasa ma lumea sa sufere ca numai au loc de tine... de vreo 3-4 ani =))

Si tu tot ratat ai ramas...schimbate ba ratatule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti gusterilor tot asa ati ramas? lume noua paici... pawl tot descult si cu mainile in buzunare merge, clipcea nu a slabit de loc =)) ...... paule mai lasa ma lumea sa sufere ca numai au loc de tine... de vreo 3-4 ani =))

ce ieftin esti ...cand inveti sa mergi cu motoru?da` plm ce zic eu de motor ...tu nici descult pe gresie nu esti in stare sa mergi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In spiritu' sarbatorilor:

 

post-12055-1198507596_thumb.jpg

post-12055-1198507615_thumb.jpg

 

Merry Christmas everybody :rolleyes:

te duci la colindat cu rsu :crack:

Si tie la fel si tuturor celor de la 125

(sper sa nu imi iau warn pentru postu asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
:) salutare oameni buni....nu puteam sa ma abtzin.... trebuia sa trag cu ochiu' la voi...an coltzul vesel..:) vreau sa zik ca am anceput ......dar am uitat sa ma opresc din citit....ami dau seama ca suntetzi o gashca belea...baietzi de treaba...shi ma bukur ca am vazut shi o fata...sau poate doua....nu mai stiu.catziva dintre voi acuma s-au suit pe motoare ...altzii au mai multa experientza...oricum shi eu acum am trecut la motor un pik mai mare...tot motociclisti suntem nuh? :P avetzi grija de voi...asfalt uscat (u're the next generation) Editat de piromaniakkk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu incep de maine orele pentru A1 si sunt 99.99% chitit pe honda cbr 125r nou nouta,dar mai astept si parerile voastre despre ce motor ar fii mai ok,mai potrivit mai etc :crack:

Daca raman pe cbr sa il iau nou ca am vazut ca nu e scump...3399 euro :burnout: ? Sau sa caut SH ?

Sa iau cbr sau altceva ? in comparatie cu RS125 e mai lent dar nu cbr nu sunt a drujba ca rs,sincer mi-ar fii rusine sa plec de la o terasa sau de undeva sau sa stau la semafor si sa paraie ca un trabant :crack:

NSR asta cum e ? :lol:

Ia sa mai studiez nitel piata,haideti cu parerile alea odata ca a venit vara si nu mi-am luat motor :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Biggy_Cbr125

NSR->tot 2 Timpi e

mai bine ramai pe CBR nou/sh cum te tine buzunaru' :burnout:

asfalt uscat

ps:NSR-ul nu se mai fabrica

Editat de Biggy_Cbr125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr 125 - daca vrei un motor fiabil care sa nu iti faca probleme, in care poti sa ai incredere la drumuri lungi si esti dispus sa sacrifici aspectul si viteza pt calitate

rs 125 - daca vrei un motor cu aspect mijto, cu demaraj, si care mananca asfaltul si esti dispus sa sacrifici "calitatea" si fiabilitatea pt aspect si viteza. Si bineinteles daca ai bani sa il intreti

 

aici depinde si mai exact ce vrei sa faci cu motocicleta( sa freci semafoarele prin oras sau sa faci multe drumuri inafara orasului)

 

aici e defapt chestia de motor in 2 timpi sau 4 timpi nu de rs vs cbr ca daca e sa o luam asa ajungem sa ne certam ca prostii ca rs nush cum e si cbr bla bla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pot face drumuri lungi fara sa ai prob cu un motor de 125cc ?

Pai o sa merg doar in bucuresti cu el si mai multe plimbari la mare,la munte.

E mare diferenta de putere intre cbr si rs ? Demaraj,top speed ?

Ma enerveaza la culme sunetu ala scos de RS :wave: Si ce inseamna la rs "daca ai bani sa il intretii" ce e de intretinut,de schimbat...pe ce se duc banii ? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pot face, dar cu un motor in 2 timpi e cam riscant pt ca risti sa ramai cu el pe marginea drumului, cu 4 timpi poti face fara grij.

 

ma indoiesc ca o sa mergi la mare pe motor...oricum daca ai de gand sa stai mai mult prin oras iti poti lua motor in 2 timpi linistit, in special rs, pt ca ele pt asta sunt proiectate, drumuri scurte...

 

destul de mare, tot ce nu face rs-ul face cbrul si invers, deasta am zis sa te gandesti ce vrei sa faci cu motocicleta

 

atunci iati 4 timpi daca iti displace sunetul, asa suna toate motoarele in 2 timpi, rs-ul suna chiar bine pt un motor in 2 timpi.

 

inafara de consumabile, la rs se bulesc mult mai repede unele chestii de cat la cbr...ca la toate motoarele in 2 timpi practic... si piesele pt aprilia sunt ridicol de scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...