Sari la conținut

Galeria Foto 125cm3


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pey sunt bulversat complet .... toti spun ca rs-ul se strica prea repede :(( si vreau sa-mi iau ceva sa ma tina 1 an , 1 an juma ... pana trec la o clasa mai mare.

RS-ul nu se strica prea repede.Trebuie sa fie complet :finger: sa zici asa ceva.

 

Se strica repede cand e pe mana unui pusti idiot care nu stie sa mearga cu motocicleta si care nu stie sa aiba grija de ea.Te miri de ce caleaza motorul la cate 2000 km cand ei nu il incalzesc niciodata,ii pun ulei cand isi aduc aminte etc :baldy: . Mari 'reisari' :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS-ul nu se strica prea repede.Trebuie sa fie complet :finger: sa zici asa ceva.

 

Se strica repede cand e pe mana unui pusti idiot care nu stie sa mearga cu motocicleta si care nu stie sa aiba grija de ea.Te miri de ce caleaza motorul la cate 2000 km cand ei nu il incalzesc niciodata,ii pun ulei cand isi aduc aminte etc :baldy: . Mari 'reisari' :baldy:

 

ca tot ai deschis vorba...odata la cat timp se schimba uleiul?? sau astepti pana ii scade nivelul aproape de minim?...si lantul cam cat de des trebuie uns si curatat, cum se curata si cum se unge??? eu am motorul de cateva luni si datorita unor complicatii nu am apucat sa ii fac mai mult de 750 de km si de aceea intreb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot ai deschis vorba...odata la cat timp se schimba uleiul?? sau astepti pana ii scade nivelul aproape de minim?...si lantul cam cat de des trebuie uns si curatat, cum se curata si cum se unge??? eu am motorul de cateva luni si datorita unor complicatii nu am apucat sa ii fac mai mult de 750 de km si de aceea intreb

 

Pai tu ai CBR,nu ?

 

Lantul il dau cu spray dupa fiecare spalare sau la fiecare 500 km(sunt obisnuit ca la enduro :finger: ).

 

La partea cu uleiul nu te pot ajuta.Treaba sta total diferit la 4T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 2T completezi,ca il consuma . La 4t , depinde de motor...daca este de ture sau mai linistit si de cum mergi tu ... In mod normal in cartea ta tehnica scrie sa-l schimbi la 6000 km .... acum tu faci cum vrei , costy clipcea schimba ca mine uleiul , la 3000 km ...si ii da forja sanatoasa tot timpul iar motorul este impecabil ...Daca nu folosesti motorul peste iarna , pune-i ulei nou inainte de "iernat" si cand il scoti schimba-i din nou uleiul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il mai folosesc si iarna din cand in cand pt ca in constanta inca mai e vreme de motor...singura piedica e frigul si atat

Ne cunoastem? Eu in Constanta n-am vazut decat un singur CBR cu care umbla Zugravu, in rest nimic. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne cunoastem? Eu in Constanta n-am vazut decat un singur CBR cu care umbla Zugravu, in rest nimic. :lol:

eu te stiu din vedere...ai o casca neagra de la icon am impresia :) ...in constanta dintre cate stiu eu...cbr din 2007 am eu, rosu ca cel din avatar si are niste stickere pe el cu adio, globe, es...etc. si mai e unul albastru al unei fete de la CNMB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu te stiu din vedere...ai o casca neagra de la icon am impresia :) ...in constanta dintre cate stiu eu...cbr din 2007 am eu, rosu ca cel din avatar si are niste stickere pe el cu adio, globe, es...etc. si mai e unul albastru al unei fete de la CNMB

Da, casca icon, geaca icon... Probabil te stiu si eu din vedere :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRT`ule pot sa ma dau si io mare pe forum ca te cunosc?

TRT`ule tu esti ala cu numar de Bucuresti care mergi in picioare pe bulivard? Cu shaii aia cu rs si mito?

 

Vaiii esti cuul man, as vrea sa port o conversatie cu tine pe mess... sa ma dau si eu mare cand vin la mare ca il cunosc pe ala cu TRT :crack:) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRT`ule tu esti ala cu numar de Bucuresti care mergi in picioare pe bulivard? Cu shaii aia cu rs si mito?

 

Vaiii esti cuul man, as vrea sa port o conversatie cu tine pe mess... sa ma dau si eu mare cand vin la mare ca il cunosc pe ala cu TRT :lol:) :crack:

vai deci asta vara...m-a lasat trt`u sa parchez si eu pe trotuar acolo la sala..unde stateau doar racerii...vai deci a fost mirific...

 

al dreaqu , nu zicea nimic .... "tu esti reverse"? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trotinel tu nu ai la numar TRT ???? si aveai o casa shark ??? :D

Ba da, dar pana acum cateva aveam pe nr lipit un semn de incepator. Si casca, da am si una Shark, dar de obicei port Icon-ul.

 

TRT`ule tu esti ala cu numar de Bucuresti care mergi in picioare pe bulivard? Cu shaii aia cu rs si mito?

 

Vaiii esti cuul man, as vrea sa port o conversatie cu tine pe mess... sa ma dau si eu mare cand vin la mare ca il cunosc pe ala cu TRT :D) :crack:

:crack: Iti voi da o legitimatie de smecher ca sa poti sa intri in Constanta, atunci lumea va sti ca ma cunosti

 

vai deci asta vara...m-a lasat trt`u sa parchez si eu pe trotuar acolo la sala..unde stateau doar racerii...vai deci a fost mirific...

 

al dreaqu , nu zicea nimic .... "tu esti reverse"? :lol:

Fiule, nu mai minti. Ai parcat langa trotuar, in sosea... Inca nu esti destul de reisar ca sa parchezi pe trotuar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...