Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Sincer, habar n-am dar nu vad de ce nu ar fi, tinand cont ca se calculeaza dupa metoda plin-la-plin. Ca fapt divers, la masina consumul calculat de ei e intotdeauna mai mic decat cel afisat de computerul de bord. Io zic sa iei informatiile de acolo cu rezervele de rigoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Orice modificare in bine a performantei motorului iti va scadea consumul daca e facuta calculat si cu cap. Daca esti pe carburator, vezi ca ai surubul de amestec de unde trebuie sa reechilibrezi toata tarasenia. Aier mai mult si evacuare mai buna cere mai mult benzen. Din aproape in aproape ajungi la reglajul perfect. Toate motoarele sunt setate din fabrica sa functioneze cat de "sarac" posibil (nu stiu dece). faptul asta face ca motorul sa ruleze prea cald si sub capacitate. De la Savage la Vulcan , toate motoarele la care am umblat" la amestec au prins "aripi".

Pt injectie ... nu ma bag pt ca stiu doar din auzite.

In fine revenind la consum, in momentul in care adaugi cai si torque, clar ca nu o sa trebuiasca sa tragi asa tare de acceleratie pt a avea raspunsul scontat, plus ca raspunsul va fi instant, deci mai putin benzen dus pe apa sambetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Va salut pe toti.

Am ramas cu 2 roti originale de sportster,un ceas de kilometraj,2 discuri de frana, set telescopae fata si set telescoape spate.Provin de pe un HD sportster xl883r din 2003.Sunt in stare foarte buna,daca intereseaza pe cineva sunt de vanzare.

post-1883-1284546245_thumb.jpg

post-1883-1284546273_thumb.jpg

post-1883-1284546286_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sporty-ul meu consuma 4,5 afara , mers croaziera 110 - 120. Am probat de mai multe ori consumul la suta de Km si intotdeauna mi-a iesit in jur de 4,5 in afara. Sportster XLH 1200 din `99 - carburator. In oras nu am facut consumul niciodata. Oricum consumul este irelevant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Va salut pe toti.

Am ramas cu 2 roti originale de sportster,un ceas de kilometraj,2 discuri de frana, set telescopae fata si set telescoape spate.Provin de pe un HD sportster xl883r din 2003.Sunt in stare foarte buna,daca intereseaza pe cineva sunt de vanzare.

 

 

ceasul ala mai exista in oferta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti.

Am ramas cu 2 roti originale de sportster,un ceas de kilometraj,2 discuri de frana, set telescopae fata si set telescoape spate.Provin de pe un HD sportster xl883r din 2003.Sunt in stare foarte buna,daca intereseaza pe cineva sunt de vanzare.

 

 

ma intereseaza rotile. sper ca se potrivesc la unul din 2009!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

eram copil cand bunicul ma urca pe saua motocicletei lui

eram pustan cand intram in videoteca, undeva prin statiunea mamaia... sa vad un film american ca era cu motociclisti :)

 

am petrecut seara de seara timp de 8 ani uitandu-ma de pe canapea la ijul bunicului...ca-i sta bine choperit ... avand comenzi de minsk..semnale

 

l-am dat jos pe scari, treapta cu treapta, etaj cu etaj, de la ultimul nivel=4

 

m-am plimbat mult cu el...dar stiam ca, indiferent cand, pana sa mor, o sa am un HARLEY !

 

visul copilului,pustanului, visul meu a devenit realitate anul acesta 2010:

 

Harley 1200 XL Custom !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
no bine ma ember,amu te-ai trezit si tu...era unu la medias,de 2 ani astepta client....tocmai s-a dat.

 

Cred ca de mai bine de 2 ani... Si cu anunt pe Bikeshop, cu poze... O motocicleta traznet (PT. CUNOSCATORI).

Pe unii chiar nu-i inteleg de ce au ocolit motocicleta asta, care a avut cel mai mic pret din Romania, pentru un Harley.

A, da, asteapta sa-si cumpere FatBoy la 2500euro. :) :laugh: :) :( :P

post-54267-1300858903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no bine ma ember,amu te-ai trezit si tu...era unu la medias,de 2 ani astepta client....tocmai s-a dat.

Hehe. Nu cu trezirea a fost baiu' ci cu ecoul din portofel.

Mesaj completat

Am gasit niste modele destul de atragatoare in Anglia. Stiti cineva care aduce mobre de acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe. Nu cu trezirea a fost baiu' ci cu ecoul din portofel.

Mesaj completat

Am gasit niste modele destul de atragatoare in Anglia. Stiti cineva care aduce mobre de acolo?

 

Adica te-ai gandit tu ca ti-ai putea lua un Harley cu vreo 2500euro. :laugh:

Eventual sa vinzi VN-ul cu vreo 5000...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica te-ai gandit tu ca ti-ai putea lua un Harley cu vreo 2500euro. :laugh:

Eventual sa vinzi VN-ul cu vreo 5000...

 

Nu inteleg de ce tot vii cu treaba asta cu 2500 euro... Am vazut si eu anuntul ala din medias. Pur si simplu nu-mi place motorul ala.

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...