Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Apropos de cozorociu ala de 70 de lire...sau iei o casca dezafectata si-ti faci ceva de genul:

Ca de fiecare dată mă impresionează ceativitatea ta!

Când vii la o palincă pe la Gheorgheni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

IceLord; se strica vremea,apar si eu;bem palinca cu paiul,si devenim creativi.

GoodKat; pudica motocositoare am...greu se lasa trasa-n pixeli pentru publicul larg;trebuie sa-i incing uleiu pe coclauri,apoi in intimitate ,ma lasa.Bineinteles doar daca poza are ceva caracter informational,recreativ,sau educational.Ex;uite la ce-i mai foloseste sissy-barna.Ei,si cine recunoaste stopul spate?

post-79285-0-16175300-1447972859_thumb.jpg

post-79285-0-90472800-1447972874_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hey, merci frumos de "foileton"! :)

 

acum am descarcat, o sa ma uit in we.

un singur lucru nu vad: daca manualul e ptr. modelul meu (exact)... dar mai studiez.

 

azi e ultima tura, asa ca ma grabesc... see you soon! ;)

 

salut, vezi daca iti este de folos acest manual.


» Post actualizat in 17 Nov 2015 20:33

 

salut, vezi daca te ajuta.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IceLord; se strica vremea,apar si eu;bem palinca cu paiul,si devenim creativi.

GoodKat; pudica motocositoare am...greu se lasa trasa-n pixeli pentru publicul larg;trebuie sa-i incing uleiu pe coclauri,apoi in intimitate ,ma lasa.Bineinteles doar daca poza are ceva caracter informational,recreativ,sau educational.Ex;uite la ce-i mai foloseste sissy-barna.Ei,si cine recunoaste stopul spate?

Vai vai cu paiul e chin total :eek: apoi idei sunt tot timpul, doar practica ne chinuie.

Interesant cum folosesti sissy-barul! Eu le foloseam ori la bagaje ori de impresie, imi aduc aminte cand aveam unul de 1m post-25613-0-44033100-1448014600_thumb.jpg dupa care am progresat post-25613-0-72163100-1448014621_thumb.jpg dupa care am reinventat post-25613-0-58345900-1448014654_thumb.jpg.

Am planuri cu Sporty....sunt curios ce o sa fie de el in vreo 5 ani.

Eu nu stiu ce sa zic de stopul spate, poate ma lamuresti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E stop de Mobra 50 primele generatii. Am vazut sute in copilaria mea... :P

Norocul tau, eu ocazional vad Mobra. Eu fiind mai tanar n-am prins generatia respectiva, am prins cand mai era un MZ (am facut scoala pe unu de 125cc), Jawa, IJ!

Oricum am citit cartea lui Gabriel Jderu si e foarte interesanta (Cultura Motocicletelor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cine se respecta,procesul de Rat-ificare are loc in mod natural,in urma anilor de folosire mai mult sau mai putin abuziva,12luni/an.A-i face un make-up ca utilajul sa para a ceva sau a Altceva,este pueril dar normal,si tine de pubertatea Customajului fiecaruia.Uite mai sus geneza sissy barnei la IceLord.Sissy u este un indice de maturitate intr-ale customajului,deasemenea.Pentru amatorii de rat-ificari radicale,iarna este sezonul estival.Sarea de pe carosabil,noroiul,atractia gravitationala crescuta,etc...fac minuni.

Mda,stopul este de Mobra, nemodificat.

post-79285-0-01962500-1448199093_thumb.jpg

post-79285-0-97013700-1448199120_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cine se respecta,procesul de Rat-ificare are loc in mod natural,in urma anilor de folosire mai mult sau mai putin abuziva,12luni/an.A-i face un make-up ca utilajul sa para a ceva sau a Altceva,este pueril dar normal,si tine de pubertatea Customajului fiecaruia.Uite mai sus geneza sissy barnei la IceLord.Sissy u este un indice de maturitate intr-ale customajului,deasemenea.Pentru amatorii de rat-ificari radicale,iarna este sezonul estival.Sarea de pe carosabil,noroiul,atractia gravitationala crescuta,etc...fac minuni.

Mda,stopul este de Mobra, nemodificat.

Imi aduci aminte de momentul cand ne-am cunoscut, ce s-a mai pus pe ninsoare iar tu erai pe motor, cand te sunam si imi ziceai ca erai cu motorul pe aratura.

Aparea un sentiment profund de respect pentru determinarea ta de a ajunge undeva, iar acel undeva era relativ pentru ca calatoria conteaza si nu destinatia.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

De Craciun mi-am comandat o oglinda, si-un ac dozaj pentru carb;in schimb mi-a venit un Lowering kit,pe care l-am si probat ieri in ultimii 50km pina-n resedinta de judet,unde Vader a oprit intr-0 curte,suierind a paguba in masca solidificata-n mucii inghetati.Kit-ul fctioneaza doar la temperaturi -10-15Celsiusi cind guma e tare ca mucii din masca,si la viteze de 80-90.Sub,se inmoaie;si mucii,si guma.

post-79285-0-63082600-1451695090_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i domn Vlad...asta-i terminologia-n romaneste la ,,lowering kit,,-ului meu,necomandat, de alaltaieri; pana spate,indeed.Cind umpli pina-n motz bostanu cu bere autohtona,te refulezi intr-o limba de circulatie internationala.Efectul Coanda .Heeenri...,acum ma duc repede la Alimentara,sa-mi mai iau un dictionar Bucegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i domn Vlad...asta-i terminologia-n romaneste la ,,lowering kit,,-ului meu,necomandat, de alaltaieri; pana spate,indeed.Cind umpli pina-n motz bostanu cu bere autohtona,te refulezi intr-o limba de circulatie internationala.Efectul Coanda .Heeenri...,acum ma duc repede la Alimentara,sa-mi mai iau un dictionar Bucegi.

Bine formulat amice!!! Oi oi and Ahoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* asa-i cand pleci la drum cu masca pe fatza! ...nu mai intelege nimeni ce vorbesti :D

e drept. ptr. umorul nostru neaos romanesc, nu exista descrieri in cartea "Bucegi" ;)

 

La multi ani! tuturor si un 2016 plin de voie buna si aventuri maxime!

:cheers:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehei,...Cria,...nu mi-as lasa urechea trasa de manutza ta stinga,ca mustrare la excesul meu beletristic.Sau la modelele post 2000,s-a mai muiat ambreiajul?Cunosc barbati cu stinga amortita,mai ales in trafic intraurban.

A, si mi-am gasit surubelnita cu care-mi reglez pe la carb;era in camera rotii spate;s-a percutat prin interiorul anvelopei.he-he

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Vezi domnucule e și parte nasoală să umbli cu scule după tine.... Să îți fie cu învățare de mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* duomnu turanoid, dar vai! cum sa va trag eu de urechiuse?! ...nici prin cap nu-mi trece asa ceva. doar apreciam nota vesela si autoironica din mesajele dumitale :) ...mai rar p-aici. oamenii se incranceneaza si supapele sar repede ;)

 

ambreiaju' meu e tare ca otelul! ...mi-ar trebui o mana de barbat, da' n-am decat in casa... repara prize, telecomenzi, d-astea... :D

 

 

sanatate! (aici a pus-o de-o ploaia mocaneasca de-ti intra in maduva oaselor...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comanda grila far din China - ebay , 20 decembrie comanda sosita pe 4 ianuarie - incredibil - pret total cu transport inclus 108 ron - piesa impecabila, noua noua,

Comanda kit sirena alarma din SUA, California , piesa originala, 1 nov - inca nu a sosit si se pare ca e in galaxie undeva nimeni nu stie nimic , se vede doar trackingul de USPS ca a parasit America si preluata probabil de regizorul filmului Star Wars pentru a o monta pe nava lor din film...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta ma refeream;Sportsterul e tare-n maneta ambreiaj,de aici respectul meu pentru posesoare- implicit manutza aferenta.

Lord;ziceam ca surubelnita m-a sapat pe dinauntru;s-a virit in momentul montarii gumei,si-a stat acolo vre0 luna jumate.Tre sa fiu mai explicit-unii ar putea crede ca la unele HD-uri reglezi amestecul la carb,prin interiorul gumei spate.Cind mi-a gasit surubelnita,ala de la vulcanizare a afisat un zimbet superior;l-am intrebat de ce;Slabutz-zice el...eu mi-am gasit ditamai lanterna,disparuta acum 2 luni,cind a revenit un client cu roata dezumflata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Cind mi-a gasit surubelnita,ala de la vulcanizare a afisat un zimbet superior;l-am intrebat de ce;Slabutz-zice el...eu mi-am gasit ditamai lanterna,disparuta acum 2 luni,cind a revenit un client cu roata dezumflata!

Incepe sa sune a poveste pescareasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...