Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Ahoi!

@Jean_Taxi trebuie timp si rabdare sa-ti construiesti chopperul, da clar ghidonul respectiv trebuie sa-l schimbi.

Apropo mi-a placut la nebunie cel care l-ai avut la cel vechi, cand l-am testat la Rasnov.

Ma gandesc ca apehanger e ceea ce iti place si tie.

Lasa femeile acasa, nu le mai plimba. Sa-si cumpere motor si sa se dea :tempted:

@Edvin Iusuf - poate la banii aia mergi la un strungar sau cineva care se ocupa cu metal si ti face un set de tije la un pret decent sau poate chiar tot setul de comenzi avansate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am intors oglinzile sub ghidon..alta mescherie, frate..mi am pus numarul lateral..m am mai imbunat!:)). Incep sa ma obisnuiesc cu ea si ea cu mine...mi e mai bine azi..:)).


» Post actualizat in 26 Sep 2015 17:09

iusuf..lasa o frate asa..da le drac de comenzi avansate..o sa te ia vantul cu ele la drum..trust me!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata, ai drum lung pana la chopper.

:)))..mda..este destul de agresiva ca look..da nu i sade rau cand o oracai!

» Post actualizat in 26 Sep 2015 19:58

Bai Jeane, daca vroiai sa-l faci chopper trebuia sa-ti iei Custom-ul.

Mi a placut mult si custom ul..dar canci frane, nene!..si era si aerografiata ca dracu..plus ca nu avea rez peanuts..amortizoare cam obosite, semeringurile furca plangeau..cauciucuri canci..ghidon din ala cu risere inalte, oglinzi chicioase cu morti de la Louis...carbelitorul era necuratat si merea ca dracu la relanti, trebuia sa bag vreo sase sute de epuroi sa o aduc la nivelul care imi place!..am spus pas!. asta pe care am luat o e tipla, vere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ghidonu ala ...o sa i pun in primavara un semi ape

...tobele se aud ...ca o poola ....dar le dau eu cumva de cap!

...Numarul il voi pune pe o parte..asa arata ca un spate de Simson

...nimic nu mi convine!

...Trebuie sa l fac sa arate a chopper..clar!

» Post actualizat in 27 Sep 2015 07:29

...Am intors oglinzile sub ghidon..

...am pus numarul lateral

 

Esti cu capul...

Unii nu stiu sa aprecieze ceea ce au!

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intors oglinzile sub ghidon..alta mescherie, frate..mi am pus numarul lateral..m am mai imbunat! :)). Incep sa ma obisnuiesc cu ea si ea cu mine...mi e mai bine azi.. :)).

Sa nu zici ca te-am inspirat eu cu oglinzile :D

» Post actualizat in 27 Sep 2015 13:07

» Post actualizat in 27 Sep 2015 07:29

 

Esti cu capul...

Unii nu stiu sa aprecieze ceea ce au!

Toti avem cate un "pitic" pe creier!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, cu capu sigur sunt!..da nus cat de mult...asta ar fi intrebarea!:)). Chopper e un termen mult fortat la cum vreau sa arate Sporty ul meu...asa..o mica idee de schimbare de look , mai zic..oricum anul viitor voi umbla cu ea neschimbata, probabil..am alte treburi prioritare...maine verific bujiile..sunt curios sa vad cum arata..se apropie friguletul de toamna si vreau sa i dau amestecul mai bogat..ma enerveaza sa mi pufaie la rece pana se incalzeste . o fi bine asa, usere HD?!:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, cu capu sigur sunt!..da nus cat de mult...asta ar fi intrebarea! :)). Chopper e un termen mult fortat la cum vreau sa arate Sporty ul meu...asa..o mica idee de schimbare de look , mai zic..oricum anul viitor voi umbla cu ea neschimbata, probabil..am alte treburi prioritare...maine verific bujiile..sunt curios sa vad cum arata..se apropie friguletul de toamna si vreau sa i dau amestecul mai bogat..ma enerveaza sa mi pufaie la rece pana se incalzeste . o fi bine asa, usere HD?! :))

 

Lasa motocicleta aia asa cum este. Este țiplă! Orice interventie asupra ei nu se poate numi altfel decat BATAIE DE JOC. Arata bine, dar simti tu nevoia sa-i schimbi aspectul. Merge bine, dar simti tu nevoia sa-i schimbi mersul. Pacat de ea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ma, m ai convins..o las asa..ca prea suna a blasfemie ce vreau sa fac, dupa ce ai zis tu! :)))

Eu zic sa faci ceea ce simti ;)

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfffff gand la gand cu bucurie Jeane daca vrei sa modifici jucaria am eu o prupunere ,eu vreau sa fac schimb de roata fata , adica sa dau schimb pe schimb una cu spite pe una turnata si inca nu am gasit un flacau care vrea sa isi customizeze motocicleta sa ii dea un loock de old schol dar daca tu vrei sa ii faci chopper am o ideie..... hai sa facem schmb de furca fata , iti dau furca fata completa cu roata pe pe spite , apehanger , cabluri , conducta franta , tot si tu imi dai furca ta cu roata cu tot .si nu mai stai cu griji sa cauti ghidon, cabluri etc ..

mah..chiar asa n am inebunit!:))..de placut mi ar fi placut..da nu se cade asa ceva..e prea de porc!. o las asa cum a facut o americanu de fabrica. Incerc sa ma obisnuiesc cu ghidonu. Si sigur nu i ar sta bine doar cu un etrier pe fata!:))..in fine, chiar asa radical nu s!

» Post actualizat in 28 Sep 2015 16:03

JEAN, pune poze cu nuamrul de inmatriculare pozitionat lateral si oglinzile , sa ma inspir si eu ...hai ca le facem amandoi odata) , mergem in paralel cu modificarile

Nu i mare mescherie..inversezi oglinda de pe dreapta pe stanga si viceversa cu cealalta apoi le pozitionezi in jos..treaba de trei minute!. iei nr de pe aripa spate si il prinzi cu tot cu suport de surubul intinzator de la roata,,da nu recomand ca va tine, din cauza vibratiilor..eu am incercat ca oricum ii voi pune alt nr! caut un portofel d ala de se pune pe jug..da mai law cost asa ca nu i bai daca arata ca dracu!..il atasez la buza cadrului, sa l stropeasca roata si sa rugineasca sculele din el..adica sa ia o patina vintage!:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o intrebare : am gasit tobe muffles Werks 3 inch HP PLUS cu baffles inclus noi , daca le pun pe motoreta mea , trebuie sa umblu la ceva ? carburatie , filtru de aer ?

de exemplu la cele Vance & Hines trebuie umblat la admisie si la injectie + soft ....eu am carburatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o intrebare : am gasit tobe muffles Werks 3 inch HP PLUS cu baffles inclus noi , daca le pun pe motoreta mea , trebuie sa umblu la ceva ? carburatie , filtru de aer ?

de exemplu la cele Vance & Hines trebuie umblat la admisie si la injectie + soft ....eu am carburatie

In mod normal se umbla, pentru ca poate creste consumul sau nu merge cum trebuie.

Dar astea trebuie sa le simti tu daca a crescut consumul si daca nu functioneaza normal si asta implica o reglare.

La injectie clar e nevoie de umblat la soft si aia implica costuri mult mai mari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp nu umbli la filtru de aer ( sa-l schimbi cu unul mai permisiv ) nu are rost sa umbli la carburator ,

:agree: si asta e drept. Eu am filtru K&N, si desigur si asta conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce parere aveti de firma asta ? sau de tobele astea ? WERKS 3 inch HP PLUS .....ca toata lumea ma sufoca cu Vance& Hines sau screamin eagle ....

am vazut cateva review -uri bune si clipuri pe youtube in care se aud bine bine ....

Eu nu le cunosc dar suna interesant, eu am Screamin Eagle II dar nu a-si zice ca baga nu stiu ce galagie si am astupat toba intermediara. Cele de la MCJ care le am pe Yamaha Dragstar suna mult mai bine:

Dragstarul are 1064cc -

Sportsterul are 883cc -

Mentionez ca filmarea e facuta intr-un spatiu inchis si sunt in aceasi incapere ambele.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

WERKS 3 INCH HP PLUS

Mie mi se pare ca e de 1200, oricum face galagie!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...