Sari la conținut

Intrunire De Comuniste


lucyfire_legion
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 148
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Normal ca se tine !

@km453: O sa mai scriu un offtopic. cu toate ca sunt mare si vaccinat nu pot sa ma abtin cand vad ca cineva nu respecta ideile de baza pe care le tot discutam. Spui ca ai citit de doua ori topicul. Ai acordat atentie celor scrise? undeva la inceput scrie ca se vrea o intrunire haiduceasca. In viziunea ta, pe vremuri, haiducii chemau o firma de catering? Da, stiu ca unora (inlusiv mie) le poate fi incomod sa-si transporte berile si carnea de mici dar chestia asta si faptul ca ne vom prepara singuri mancarea va face totul mult mai frumos si mai diferit decat o intrunire cu sponsori si organizare. Daca tu crezi ca e mai civilizat sa faca altii gratarele si micii pentru tine, atunci esti liber sa vii si la aceasta intrunire si sa te duci si la una unde mancarea este preparata de altcineva. Spui ca te-ai implicat in organizarea intrunirii de la Gilau-Cluj si stii ce le place motociclistilor. Bravo, tine-o tot asa, dar in acest caz pe noi nu ne ajuta cu nimic, pentru ca vrem ceva diferit, cat se poate de simplu si frumos. Simplu este cuvantul care, cred, caracterizeaza acest eveniment. Nu vreau sa crezi ca imi face placere sa ma iau de tine, ci vreau sa vad ca toti au inteles si se pastreaza ideea de baza. Asadar, se asteapta un vot si o propunere detaliata a unei locatii mai bune decat cea de la Pestera. Va salut pe toti!

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun Brasovul...intr-un final..e cel mai aproape de centrul tarii..ca sa nu iasa dizcutii..ca in cutare loc e prea departe de cutarica si prea aproape de nea'caisa...iar in privinta manelarilor curiosi..lasati-i frate sa fie ca mai curand or sa plece ei de langa noi :baldy: decat invers.. :bigstar: Daca nu, spor la dezbaterile urmatoare si sa ne vedem intregi acolo... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga KM453,in primul rand spune si ce ti-am zis pe PM,altfel cine stie ce crede lumea..ai zis ca m-am luat de tine degeaba...Si la treaba cu gratarul,de ce crezi ca daca iti fac altii gratarul este mai civilizat?Din simplu motiv ca ti-e lene sau crezi ca cei de la firma de catering sunt mai igienici??Daca ti-ai pune si tu manusi de unica folosinta ai fi la fel de igienic,nu crezi?Doar ca la tine am impresia ca se instaleaza lenea..Inteleg ca esti un bun organizator dar nu incerca sa schimbi ideea acestei intanliri, care daca citeai acest topic de doua ori(cum ai zis), intelegeai si tu ca noi am cerut ceva mai "haiducesc" si mai simplu,fara organizatori,firme de catering si bucatari :grinbandit: si referitor la bere,nu ti-a zis nimeni sa o cari tu,asta se va face la comun si o vor cara niste motoare cu atas :haha: referitor la data(in caz ca nu ai observat) votul se va opri cu o luna inaintea primului weekend supus la vot,prin urmare se vede ca nu ai citit acest topic si habar nu ai ce s-a discutat in el si mai zici ca l-ai citit de doua ori... :bigstar: Multumim pentru interventie,detaliaza te rog propunerea ta referitoare la Padis. :baldy:

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No comment la partea cu scrisul..nu e prima oara...acum cine te-a ajutat? :bigstar: Hai ca glumesc,nu te superi!Mai simsonarule,nu eu vreau locatii...asta am zis-o in numele mai multora de pe acest topic,am vazut ca unora nu prea le convine locatia,ca nu e in mijlocul tarii...ca e nu stiu ce pe acolo...etc si comentarii aiurea sunt slava domnului maica...si dasta am avut aceasta rugaminte:"Nu mai postati aiurea!"si nu m-am referit direct la tine,dar acum am avut ocazia sa o spun...si a mai zis cineva inaintea mea si tot degeaba...asta e!Si referitor la ce am zis mai sus,mai dati si voi niste idei ca de comentat sunteti buni,eventual puteti vota...cum vreti sa se ia o decizie daca nu prin hotararea tuturor?multi care se uita pe acest topic asteapta decizia finala si zic:"lasa ca se hotarasc ei,mergem si noi unde merg ei..."si asa trece timpul si va veni momentul sa plecam...dar unde daca nu dezbateti o idee pana la capat?daca nu e buna ideea mea,nici o problema,cautam alta...si tot asa pana gasim solutia corecta,nu?dar daca pierdem timpul cu comentarii de genul:"nu primiti si nu stiu ce?"(nu m-am referit la nimeni in mod special,am dat exemplu)cu toate ca s-a spus inainte ca nu mai conteaza acum ce motor e..noi sa ne simtim bine!si multe altele...haideti sa fim mai pe subiect,sa zic asa...si scoateti ideile la naftalina si daca se aduna mai multe cu locatii si etc,eu propun legiunii sa votam si pentru locatie nu numai pentru data.Si asa sigur vom ajunge undeva in urma votului.Asteptam idei marete!! :haha:

:baldy: sa sti ca am si votat pe bune.salutare

:grinbandit: brm brm poc poc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mixi dixi: Bai omule! Ce ai cu mine, de te apuci sa-mi trimiti mesaje pe privat aiurea?

Fii linistit, am citit topicul din cap in coada! De 2 ori! Am vazut propunerile tale, inclusiv locatia, pe care o cunosc si e ok!

N-am zis nicaieri, ca vreau scena, trupe, curent etc.

Eu pur si simplu consider civilizat sa faca altii gratarele si micii pt mine. Si berea ar fi bine sa n-o car cu mine ci s-o iau loco.

Asta e parerea mea, poate buna poate rea.

Relativ la locatie, eu m-am gandit ca n-ar fi rea Padis, in Apuseni . Multi dintre voi o cunoasteti! Ce ziceti?

Relativ la data, de aia v-am atras atentia cu intrunirile in fiecare saptamana, ca sa va hotarati o data, sa poata lumea sa-si faca planuri deja!

Si nu in ultimul rand eu personal m-am implicat la greu in organizarea intrunirii de la Gilau-Cluj, unde toata lumea zice ca a iesit ok, inclusiv cei cu comuniste, asa ca am impresia ca stiu in general ce le trebuie motociclistilor ca sa se simta bine!!!

 

 

 

Si sa vada si ceilalti ce PM imi trimiti tu mie....iti mai demonstrez inca odata ca nu ai citit topicul,uitati-va lume ce-mi scrie KM453 citez:"....sau ce,voi va credeti un cerc inchis in care altii nu au ce cauta?"pai asta demonstreaza CLAR ca nu ai citit topicul de la inceput(nu ca m-ar interesa de tine)!""Bai ce tare esti!! m-ai spart!!

Eu scriu in multe topicuri in general, iar acum nu stiu de care dintre ele vorbesti.

Dar banui ca de topicul de la "comuniste".

Sau ce, voi va credeti un cerc inchis, in care altii nu au ce cauta?

Daca citeai si celelalte topicuri de la comuniste, poate te edificai ca intr-un final, o sa fac si eu parte dintre voi, ca va place, ca nu!!!"" asta-mi scrie domnul KM453.... :bigstar:

 

 

Dar ma deranjeaza faptul ca intri tu miez(de nuca)si zici ca m-am luat degeaba de tine...cum m-am luat? :baldy: daca citeai vedeai ca am scris de N-ori ca sunteti toti bine-primiti!!si nu am fost singurul care am scris asta...dar tu ai avut impresia gresita ca nu esti bine-primit.. :grinbandit: si in afara de asta,mai postezi si aberatii....hai ca nu vreau sa stric topicul din cauza ta!Numai bine!

 

Mai asteptam propuneri de locatii si va rugam votati!

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasovul e in centrul tarii. La 15km de Brasov pe E60 in munte stiu o zona mica de campat langa o cascada, si langa un drum relativ usor de urcat cu o comunista. Daca e vremea buna, ala e un loc bun de gratare, de asezat cortul si de baut. Mai mult de atat nu cred ca e nevoie. E pe masivul Piatra Mare, si nu e asa cunoscuta

post-4291-1170606189_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasovul e in centrul tarii. La 15km de Brasov pe E60 in munte stiu o zona mica de campat langa o cascada, si langa un drum relativ usor de urcat cu o comunista. Daca e vremea buna, ala e un loc bun de gratare, de asezat cortul si de baut. Mai mult de atat nu cred ca e nevoie. E pe masivul Piatra Mare, si nu e asa cunoscuta

:grinbandit: salutare cumva pe drumul spre 7 scari si pestera ursilor????? ca e super peisajul si locatia e faina da merge acolo

:bigstar: brm brm poc poc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca si la astfel de topicuri apar discutii, ce sa mai zic?io m-am sictirit de tot...stabiliti voi, eu am votat, si ramane de vazut daca vin...

 

vorbesc eu cu cativa samsari din colentina cu vitezzane si ochelari de soare, poate vin si ei, ce ziceti?aduc si casetofon cu manele...

 

nu cred ca s-a pus problema sa fim aici un cerc in care nimeni nu are ce cauta, ca daca era asa, faceam o organizatie de vrajitoare si recrutam la nastere copii...

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai acestia...asta e discriminare...io va...bat :angry:

Vreau si eu sa vin si poate sunt si alte fete,dar pana la urma nu cred ca am nevoie de acordul vostru...vin si atat si pot sa va dau o lectie eventual ca si fetele pot sa conduca bine...poate chiar mai bine decat unii dintre voi,ca si ele stiu ce e ala un carburator si cum poate fi reglat...dar o sa va lase pe voi ij-urile si celelalte comuniste si nu o sa va ajut :D

asa asa zi k zici bine :cheers:

:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ideea cu 7 scari. Eu zic ca e o buna locatie.

Acolo sa fie.

 

Si nu va mai certati ca nu e constructiv. Daca e nevoie fac eu gratare si daca vin singur pun si doua lazi de bere in loc de coburi.

Si nu va speriati ca nu vine lume. Daca o punem la o data cand se tine o intrunire indepartata ca distanta e ok.

Spre exemplu eu nu pot sa ma duc la o intrunire care se tine la Cluj ca nu am timp. Pai fac o zi dus o zi intors. Nici nu apuc sa ma odihnesc cat stau acolo si cand ajung inapoi acasa sunt varza. Pur si simplu sunt prea departe pentru mine. Asa ca prefer sa ma duc la o intrunire mai apropiata si sa mai am puterea sa ma si distrez cand ajung acolo.

 

Suncese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decizia este a tuturor!Legiune,eu zic sa supunem la vot locatia,asta sa nu intervina alte discutii inutile...si asa va fi multumita toata lumea! :cheers: :eek: :D Oriunde ar fi intanlirea,va iesi foarte bine!In atasul meu va domnii berea... :angry: :moto: :moto: :moto: :kiss: :D

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decizia este a tuturor!Legiune,eu zic sa supunem la vot locatia,asta sa nu intervina alte discutii inutile...si asa va fi multumita toata lumea! :cheers: :eek: :D Oriunde ar fi intanlirea,va iesi foarte bine!In atasul meu va domnii berea... :angry: :moto: :moto: :moto: :kiss: :P

e bine daca bagi bere in atas :D vad ca majoritatea vrea la 7 scari...daca pot, trec si eu pe acolo, asta in caz ca ma duce mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 venim din hunedoara

 

 

Vad ca incepe sa se adune lumea... :eek: haideti comunistilor,prindeti curaj!!!!!Cu cat mai multi,cu atat mai bine!Asteptam Hunedoara cu bratele deschise si cu berea in mana!! :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca incepe sa se adune lumea... :D haideti comunistilor,prindeti curaj!!!!!Cu cat mai multi,cu atat mai bine!Asteptam Hunedoara cu bratele deschise si cu berea in mana!! :moto: :cheers:

sa intre toti aici sa spuna, sa stim la cati ne asteptam...stau eu la intrare si tai tichete si bilete de intrare la mcdonald's :angry:

 

mobra mea tre sa intre la aranjat, ca altfel nu ma trece muntii si ajung iar la urgenta...daca nu o fac, nu ajung...sa vad ce timp am sa ma ocup si de aia :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o locatie buna, ar fi undeva in centrul tarii,sa ne adunam toti, daca ar fi prea departe, doar jumate dintre noi am ajunge restul ar ramane cu moto pe drum :cheers: java script:emoticon(':eek:', 'smid_44')

:D

aceasta intrunire ar trebui luata mai in serios,deoarece anul asta am inteles ca se scot taxele pe moto sh, si ar putea fi ultimul an al comunistelor. Trebuie sa recunoastem, ne cam sar ochii dupa japoneze, iar daca acesta va fi ultimul an al comunistelor,macar sa fie unul de glorie.

P.S pt cei care au initiat topicul:faceti propaganda,bate ti toba n sat sa se auda de ultima haiduciejava script:emoticon(':angry:', 'smid_15')

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...