Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

scuze baieti nu am mai facut prezenta la rond caci am fost super ocupat cu munca in rest astept sa ne vedem cat mai curand ciao si asfalt uscat :angry:

Editat de moto28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine se pleaca la plimbare. Adunarea la 9:45-10:00 la Rond. Destinatia exacta nu se stie, ori Cheia ori Giurgiu pe Oltenita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost baietii, s-au plimbat. Eu mi-am facut datoria de naÂş. Azi am fost cam varza dar tot am trecut un pic pe la Rond.

 

Deci, luna asta vreu sa merg la intrunirea Seawolves de la Constanta si ziceau baietii ca ar fi frumos sa strangem gasca sa mergem un weekend pe la munte. Eu as zice un... Sibiu dar nici Valea Doftanei nu-i de lepadat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana viitoare ma duc pana la sighisoara si apoi vreau sa pun cortu pe undeva. ma gandema la diham ...

 

aveti o alta sugestie?

 

se baga careva??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana viitoare ma duc pana la sighisoara si apoi vreau sa pun cortu pe undeva. ma gandema la diham ...

 

aveti o alta sugestie?

 

se baga careva??

 

am fost eu uichendul asta la sighisoara...a fost minunat! am mers pe cheia, ne-am intors pe dealul negru. merita drumul dar este foarte obositor, mai ales pentru pasager/a.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, tu vrei sa faci doua zile pana la Sighisoara?!?!?!?

As merge si eu la Sighisoara, dar daca merg cu tine, iar tu o sa ai pasagera, e cam greu, asa ca prefer sa merg singur sau cu motoare care pot tine o medie de viteza ridicata si care reduc la minimum opririle pe drum. Weekendul viitor sunt sigur ca o sa fiu prins cu munca, asa ca ramane doar weekendul asta sa vedem ce facem si incotro ne bagam.

 

 

La sfarsitul lunii ma duc la intrunirea de la Constanta, bere la pet si somn in cort. Doritori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nu fac 2 zile.

 

plecam sambata dimineata si mergem in sighisoara apoi ne intoarcem pe valea prahovei si punem cortu.

 

eu v-am invitat, fac un pic de touring nu ma duc sa rup vitezometru in doua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ne vedem azi la rond si mai vb de iesiri ok ,eu o sa vin pe la 19,00 azi m-am intalnit cu Subtzi pe mihai bravu zicea ca vine si el azi la rond hai ciao si asfalt uscat !!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nu fac 2 zile.

 

plecam sambata dimineata si mergem in sighisoara apoi ne intoarcem pe valea prahovei si punem cortu.

 

eu v-am invitat, fac un pic de touring nu ma duc sa rup vitezometru in doua!

 

e frumos ce zici tu acolo dar iti garantez ca nu o sa rezistati la atata drum, mai ales cu pasagera. drumul e lung si o sa intepenesti. noi am plecat la 9 jumate din bucuresti si am ajuns la 4 jumate in sighisoara...asta pentru ca ne-am oprit pt benzina, pipi, mancat si dezmortit. si mai ales ca in uichenduri este destul de aglomerat.... astept sa ne povestesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frumos ce zici tu acolo dar iti garantez ca nu o sa rezistati la atata drum, mai ales cu pasagera. drumul e lung si o sa intepenesti. noi am plecat la 9 jumate din bucuresti si am ajuns la 4 jumate in sighisoara...asta pentru ca ne-am oprit pt benzina, pipi, mancat si dezmortit. si mai ales ca in uichenduri este destul de aglomerat.... astept sa ne povestesti...

 

 

depinde de motor didi, eu am de gand sa plec la ora 6.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frumos ce zici tu acolo dar iti garantez ca nu o sa rezistati la atata drum, mai ales cu pasagera. drumul e lung si o sa intepenesti. noi am plecat la 9 jumate din bucuresti si am ajuns la 4 jumate in sighisoara...asta pentru ca ne-am oprit pt benzina, pipi, mancat si dezmortit. si mai ales ca in uichenduri este destul de aglomerat.... astept sa ne povestesti...

 

Voi sunteti... fatalai :eek:). Eu prefer sa plec de dimineata, cu noptea-n cap cand e mai liber, merg ata cu viteza maxima care permite drumul si nu opresc decat cand e nevoie de benzina. Asta e, 500 km nu-s un capat de lume. Pe tine te cred ca ai intepenit, ca ai stat pasagera, si nu-i tocmai confortabil pe SV. Nici Fazerul meu nu puncteaza la capitolul confort pentru pasager (sa tare, pozitie inalta, scarite inalte) dar TDM-ul e alta poveste, saua este moale, este destul de mare iar top-case-ul ala la drum lung face minuni. Plus ca cu motocicleta aia nu prea poti face touring cu 160-180 constant decat daca esti masochist.

Conteaza mult tipul de motocicleta. Daca as avea o protectie mai buna la vant, cred ca as putea sa fac si 400 km fara o oprire. D'asta ma mananca tare gandul sa-mi cumpar un VFR800.

 

Weekendul asta se amana totul, eu nu ma mai bag la nimic, am vb si cu Subtzi si stam acasa, e concursul de STUNTRIDING (link) la Romexpo.

 

Inca odata, sa nu ziceti ca nu v-am spus din timp, se baga careva la intrunirea de la Constanta din 29-31 Mai? (link)

 

@Moto28 - eu am trecut pe la Rond in seara asta, undeva pe la 19:30. Am ajuns acolo si eram singur, m-am apucat de sunat lumea, si a inceput sa ploua, asa ca am taiat-o spre casa. Asta e, ne mai gasim noi, dar vremea asta e tampita rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum zice metalu cu TDM-ul e altceva la drum lung.

 

eu o sa renunt la topcase si o sa cumpar de la bbmoto un sac d-ala de 50l ca sa bag cortu si alte rahatisuri il el. e mai mare si ma incapator, inca studiez problema inghesuirii tuturor bagajelor :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum zice metalu cu TDM-ul e altceva la drum lung.

 

eu o sa renunt la topcase si o sa cumpar de la bbmoto un sac d-ala de 50l ca sa bag cortu si alte rahatisuri il el. e mai mare si ma incapator, inca studiez problema inghesuirii tuturor bagajelor :eek:

 

Nu e bine pentru pasager manevra asta. Pentru doua zile, mai mult de un topcase si coburi n-ai ce cara!!!! Cortul, sacii si izoprenele le pui peste topcase si le legi, restul in coburi :) . Daca-ti mai pui si tangkbagul deja cred ca o sa ai probleme cand o sa manevrezi motocicleta, o sa fie foarte grea. A, si inca ceva, ai grija la ce pui in coburi, e bine sa aibe o greutate egala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pe la Arc, destul de subtire. Nu prea au fost oameni. Probabil ca i-au seriat norii. Apoi am trecut pe la Rond si la fel, destul de subtire si pe acolo. N-am stat prea mult nici pe acolo. Aseara a fost destul de racorica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma fuck in ea de treaba... invatati sa franati de urgenta daca vreti sa ne mai intoarcem intregi acasa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...