Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ca idee, multi producatori, la inceput de sezon, ofera discount-uri la tobele scumpe de pe stoc (vezi exemplu la LeoVince marcat cu rosu mai jos)

 

Titan - Prea scump - 303 E la oferta

Aluminiu - Prea maleabil - 299E

Carbon - Prea casant - 385 E

 

:friends:

 

Lemnu' e solutia!

 

 

http://cgi.ebay.it/_Ricambi-e-Accessori-Mo...%3A1|240%3A1318

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma intereseaza niste colante pt cbr f3 95 pt rezervor.

are cineva?sau de unde pot face rost...

 

Vb cu userul Mertan :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva crashpaduri pt f4i?

ce imi recomandati?

 

Eu ți-am recomandat LSL pe Y!, vezi ce zic și restul. :friends:

 

Bun, după cam multicel timp am ieșit la plimbare. Am profitat de soarele de azi (fie el și cu dinți) și am scos-o la aer. Am reușit să fac în 3 zile ce nu am făcut timp de aproape 3 luni. Schimbat toba, filtrul de aer, semnalele și remontat carena laterală. O să-i trag o poză și cu noul look. :-L

Urmează să schimb și kitul de lanț, uleiul + filtrul de ulei, manetele de frână/ambreiaj, plăcuțele de frână și cauciucurile. An that's about it, îi ajunge că m-a rupt la portofel. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ți-am recomandat LSL pe Y!, vezi ce zic și restul. :bounce:

 

Bun, după cam multicel timp am ieșit la plimbare. Am profitat de soarele de azi (fie el și cu dinți) și am scos-o la aer. Am reușit să fac în 3 zile ce nu am făcut timp de aproape 3 luni. Schimbat toba, filtrul de aer, semnalele și remontat carena laterală. O să-i trag o poză și cu noul look. :P

Urmează să schimb și kitul de lanț, uleiul + filtrul de ulei, manetele de frână/ambreiaj, plăcuțele de frână și cauciucurile. An that's about it, îi ajunge că m-a rupt la portofel. :-L

 

Uite un om care-si iubeste Honda ;) Hai pune poze :friends:

 

 

Apropo, va invit sambata 28.02.2009, la Biker's Club Otopeni pe la ora 22.00, sa bem o bere impreuna, ca pe 1 Martie e ziua mea de nastere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite un om care-si iubeste Honda :P Hai pune poze ;)

 

 

Apropo, va invit sambata 28.02.2009, la Biker's Club Otopeni pe la ora 22.00, sa bem o bere impreuna, ca pe 1 Martie e ziua mea de nastere!

 

Yeap, I'm loving my Honda! Poze ii fac saptamana viitoare ca o s-o scot la lumina. :-L

 

Eu nu pot veni din pacate, voi fi la munca. Nu pot sa zic decat: Have fun! Ne auzim la telefon. :bounce: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni ce sa ales de proiectul tricoaie?

 

 

Pai hai sa vedem ce mai zice lumea...

Eu astept, as putea sa ma si duc sa-mi fac

dar ziceam eu ca e mai bine sa ne strangem mai multi. Ar fi bine sa fim vreo 20 cam asa... Ar fi gata cam in 2-3 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie o sigla, un motto (Honda iti da aripi, nu Red Bull :friends: ) si gata! Voi vreti CBR F owners sau CBRisti in general? Ma gandeam sa marim intrunirea de Joi, sa cuprinda tot ce e CBR :bounce:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu ma gandeam la CBR-isti in general. Pt ca unii din F-isti isi schimba motoreta de strada in "supersportroadracing" si e pacat sa-i pierdem

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat mai multi cu atat mai bine :friends:)...mai ales ca avem si un suzuki...:bounce:)...

Inca ceva sigla ar fi una ....dar mai tre s agasim si noi un nume hotarat asa ca cbr team imi suna asa michael jackson fun club:))

 

neste sugestii:))...daca ne legam de locatie : ciocanele prostitutiei sau tobele popoului...:-L)... sau vanturile lu' akrapovic...;))... si serios vb ne trebe un nume ceva mai awesome

 

In ce priveste sigla o sa pun si eu neste idei pana seara (una ar fi la mine in avatar)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de un raspuns rapid

vreau sa imi cumpar crashpaduri Lsl.mai trebuie facute ceva gauri pentru a fi montate?

 

Da, e nevoie de o gaura suplimentara in carene pentru ca trebuie scos un surub unde se monteaza crashpad-urile. Se da foarte usor, ideal ar fi sa ai cu tine pe cineva care are deja montat. asa ca "macheta". :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva crashpaduri pt f4i?

ce imi recomandati?

 

Eu mi-am luat LSL, sunt ok ca design, inca nu le-am montat.

 

 

Da, e nevoie de o gaura suplimentara in carene pentru ca trebuie scos un surub unde se monteaza crashpad-urile. Se da foarte usor, ideal ar fi sa ai cu tine pe cineva care are deja montat. asa ca "macheta". :friends:

 

 

Poate sapt viitoare tine vremea cu noi si iesim si la o plimbare.

Unde le-ai montat, ca o sa ma duc si eu, mi-e cam lene sa dau carenele jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nevoie sa dai jos carenele. Se ia una bucata bormasina, subler si motocicleta mea. Se iau masuratorile aferente si se da gaura, fara nicio demontare de carena, se scoate surubul de acolo, se pune crashpad-ul. That's it. Is it hard? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nevoie sa dai jos carenele. Se ia una bucata bormasina, subler si motocicleta mea. Se iau masuratorile aferente si se da gaura, fara nicio demontare de carena, se scoate surubul de acolo, se pune crashpad-ul. That's it. Is it hard? :friends:

 

Hmm, acum ca pui asa problema, I'm your man.

 

Cand esti disponibil ma prezint cu una bucata bormasina, inbus plus LSL si bere. Iti place Leffe? Am primit acum "cadou" cateva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat mai multi cu atat mai bine...mai ales ca avem si un suzuki......

Inca ceva sigla ar fi una ....dar mai tre s agasim si noi un nume hotarat asa ca cbr team imi suna asa michael jackson fun club:))

 

neste sugestii:))...daca ne legam de locatie : ciocanele prostitutiei sau tobele popoului...:-L)... sau vanturile lu' akrapovic...;))... si serios vb ne trebe un nume ceva mai awesome

 

In ce priveste sigla o sa pun si eu neste idei pana seara (una ar fi la mine in avatar)...

 

 

suzuki sucks, HONDA Rulllzzzzz...tot pe "cebere" o sa revin cat de curand...si cred ca pe f3, nah mai fac si eu unpic de upgrade la design... :P

 

:bounce: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzuki sucks, HONDA Rulllzzzzz...tot pe "cebere" o sa revin cat de curand...si cred ca pe f3, nah mai fac si eu unpic de upgrade la design... :-L

 

:bounce: :friends:

 

 

Ce s-a intamplat pana la urma cu Honda ta, aia furata? Ai gasit-o? Nu am mai citit topicul respectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...