Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Dar tu esti sigur ca trebuie schimbate? Ca nu merita sa dai asa banii doar ca sunt la reducere daca nu iti trebuie, totusi astea nu sunt ulei sau filtru...tin ceva mai mult...:)

 

Din ceea ce simt la franare si intreband in stanga si in dreapta a rezultat ca trebe schimbate. Nu le-am schimbat de cand am moto.

cat despre durata de viata intreaba-l pe Adidas cat tin ! :lol:

Mesaj completat

Atentie ca pretul e pentru doua bucati (per disc).

Nu stiu ce sa zic de TRW, dar de ce ai lua asa ceva la "ghici", in loc sa iei niste SBS sinterizate de la Icetea? :agree:

Rulmentii de jug ptr a ta sunt astia.

 

 

Tocmai de aceea am intrebat daca stie cineva ceva. Tot icetea era solutia.

 

Stiam ca este pretul pe set/disc. dar la un calcul cu scadere 25% rezulta un pret chiar bunicel.

 

Despre rulmenti stiti pe cineva care aduce sau numai de pe LOUIS?

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din ceea ce simt la franare si intreband in stanga si in dreapta a rezultat ca trebe schimbate. Nu le-am schimbat de cand am moto.

Dar lichidul de frana l'ai schimbat? Plus aerisire...

Mesaj completat

Despre rulmenti stiti pe cineva care aduce sau numai de pe LOUIS?

Daca ii dai jos si te duci cu ei in dinti la Badi care e importatorul SKF in RO, eu zic ca gasesti ce ai nevoie. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar lichidul de frana l'ai schimbat? Plus aerisire...

Nu l-am schimbat este in plan odata cu inlocuirea placutelor

 

Mesaj completat

 

Daca ii dai jos si te duci cu ei in dinti la Badi care e importatorul SKF in RO, eu zic ca gasesti ce ai nevoie. :)

 

:agree: Saru' mana, nenea!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alecs...vb cu Vlad...si-a comandat el de la un tip Pisica la un pret foarte ok...suna-l sa-ti dea numarul lui sa vezi daca poate sa-ti aduca...ca stie si codul, probabil este la fel ca la cea a lui Vlad, desi e model 99...nu 00 ca a ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alecs...vb cu Vlad...si-a comandat el de la un tip Pisica la un pret foarte ok...suna-l sa-ti dea numarul lui sa vezi daca poate sa-ti aduca...ca stie si codul, probabil este la fel ca la cea a lui Vlad, desi e model 99...nu 00 ca a ta.

 

 

THNX ! chiar la el ma gandeam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat SBS-uri sinterizate de la Mr. T (Lipton) si sunt multumit de ele....franeaza foarte bine si vad ca nici nu se duc repede. Schimbul de lichid si aerisirea eu nu le-am facut ...dar cu siguranta la primvara o sa le fac

 

Se strange lumea azi la Cosntitutiei? ca vad numa nori pe cer :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alecscristian azi iti aduc lantul :) sa fii pregatit. Ce culoare vroiai tu?! :lol:

 

 

Pai daca GRI ai spus ca nu mai ai intre rosu si albastru ma gandesc la GRI.

Acum serios as zice rosu sa se asorteze cu manusile !

Mesaj completat

Eu am luat SBS-uri sinterizate de la Mr. T (Lipton) si sunt multumit de ele....franeaza foarte bine si vad ca nici nu se duc repede. Schimbul de lichid si aerisirea eu nu le-am facut ...dar cu siguranta la primvara o sa le fac

 

Se strange lumea azi la Cosntitutiei? ca vad numa nori pe cer :agree:

 

Gata s-a rezolvat : tel Lipton, luat una bucata pereche placute fata SBS, mers la KAORE ( thnx dl Laurentiu), inlocuit placute fata si lichid de frana. asa ca cine are nevoie de lichid de frana sa urle ptr ca am pe stoc ramas ( MOBIL DOT4 ).

Mesaj completat

Si daca te porti frumos...poate iti zic si de manopera o treaba...ca si-a schimbat Vlad super ok undeva...:lol:

 

 

Misteriosule !! am sa fiu cuminte si ascultator!!! :)

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu azi la Lipton (foarte de treaba si friendly) si am luat Spray-urile... plus o cutiuta cu perii... funny... nu stiu inca sa o folosesc, plus ca nu am stander dar...

 

In drum am trecut pe linga prostiututiei aia... observatii!!!

 

Piata... semicercu ala e inchis cu garduri... unde ne vedem? pe margini?

 

P.S. Un stander ieftin (rau) unde as gasi? :agree:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu azi la Lipton (foarte de treaba si friendly) si am luat Spray-urile... plus o cutiuta cu perii... funny... nu stiu inca sa o folosesc, plus ca nu am stander dar...

 

In drum am trecut pe linga prostiututiei aia... observatii!!!

 

Piata... semicercu ala e inchis cu garduri... unde ne vedem? pe margini?

 

P.S. Un stander ieftin (rau) unde as gasi? :agree:

 

ne bagam cu japca inlauntru ca mereu ne lasara aia .... asta daca suntem pe 2 ca pe 4 comenteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci cu stendaru nu ai cric central?? ca din poza parca vad ca ai toba stoc....deci ar trebui si cricul sa fie la locul lui :cheers:

haha, si eu am avut toba stoc si cric nema.. :cheers:

@zaelu: asta e cel mai ieftin stander, dar e si cam greu de folosit, ca nu are rotite..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai... a fost marfa la intilnire... Regret ca nu am venit si data trecuta cind a fost mai mare adunarea. Vai cit am vorbit, ma doare gura. Sa ma mai opriti va rog... :cheers:

 

Poate mai tine timpu cu noi si mai repetam figura... eventual mergem toti la un suc sau raminem toti gramada... ca a fost pacat ca ne-am splitat. Oricum... mersi de info si de aprecieri legate de mobra. M-am mai linistit nitel dar, am sa o tin sub observatie.

 

Legat de stander... cred ca am sa imi bag picioarele si il fac eu... :D, daca nu gasesc ceva "eftin". Ar mai fi asta dar pina vine din Germania... O sa intreb la Kronau si ma decid.

 

 

O intrebare... cine a fost cel ca re s-a dat cu mobra mea si a facut testele de "circuit-tarc" inchis? Ca eu sint senil si uit la inceput numele... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai... a fost marfa la intilnire... Regret ca nu am venit si data trecuta cind a fost mai mare adunarea. Vai cit am vorbit, ma doare gura. Sa ma mai opriti va rog... :cheers:

 

Poate mai tine timpu cu noi si mai repetam figura... eventual mergem toti la un suc sau raminem toti gramada... ca a fost pacat ca ne-am splitat. Oricum... mersi de info si de aprecieri legate de mobra. M-am mai linistit nitel dar, am sa o tin sub observatie.

 

Legat de stander... cred ca am sa imi bag picioarele si il fac eu... :D, daca nu gasesc ceva "eftin". Ar mai fi asta dar pina vine din Germania... O sa intreb la Kronau si ma decid.

 

 

O intrebare... cine a fost cel ca re s-a dat cu mobra mea si a facut testele de "circuit-tarc" inchis? Ca eu sint senil si uit la inceput numele... :cheers:

 

Pe forum il gasesti ca ALX31 iar in viata de zi cu zi Vlad sau Alex. Cat despre vorbit "las ca mere si asa", a fost oricum o placere sa te ascultam pana la sfarsit. :P Apropo unde stai tu ca am vazut ca ai venit dupe noi dar te-am pierdut pe la Budapesta?

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe forum il gasesti ca ALX31 iar in viata de zi cu zi Vlad sau Alex.

 

eu eram :cheers:

 

 

Legat de stander... cred ca am sa imi bag picioarele si il fac eu... :cheers:,

 

cu siguranta mai bine il faci tu mai ales daca ai skill (si am vazut ca ai) nu ar trebui sa fie o problema.

legat de moto tau, merge bine, intra foarte bine in viteze, ce nu inteleg eu: ce se intampla sub 6000rpm... poate cineva cu mai multa experienta sa aiba o explicatie?

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man vorbeste si cu Florin-V pentru stander...cred ca te poate ajuta...ieftin.

 

Pai vorbesc... dar forumu zice ca nu e nici un membru cu numele asta. Poti sa imi dai un link la profile? thanx.

Mesaj completat

... Apropo unde stai tu ca am vazut ca ai venit dupe noi dar te-am pierdut pe la Budapesta?

 

Acu am vazut modificarea... sper sa vezi si tu adaosul la postul meu.

 

Stau in Berceni.... intre Metalurgiei si Racovita. Sintem vecini cumva? :cheers:

 

M-ati pierdut acolo ca am prins galbenu si am zis sa fiu baiat cuminte :cheers:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...