Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Hai ca am festelito si azi cu venitu la miting... mama ma-sii... Cind am terminat trebili eram cheaun... m-am relaxat mergind la final cu scuterul la carrefour sa imi iau dero... bere, pardon. (Acu beau tuica pentru ca e la congelator)...

 

but, I diverge...

 

Maine plec la un amic (vajnic membru pe aci de altfel... BMWist la el in tara de adoptie :)) la Podu Olt... o sa o iau pe Cheia... sper sa plec pe la un 12... poate mai zaresc frunu din voi pe traseu?

 

Maine am musafiri (din pacate)...In caz contrar as fi venit si eu sa vad ce-i poate pielea italiencei pe curvele de la Cheia :)

 

Pana la urma v-ati intalnit sau nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru ca intanlirea sa fie captivanta trebuie schimbata locatia periodic :disappointed: Eu nu am mai ajuns ca nu am moto momentan :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex de ce treb sa vina 100 de insi? La inceput eram cativa si era bine. Pana la urma aia care suntem prieteni putem sa iesim la o bere si in alta zi,nu neaparat joi...

 

In alta ordine de idei, eu maine dimineata am in plan un schimb de ulei dupa care am in plan un drum de acomodare pana la Giurgiu cu oprire la Comana ( Palalila stie de ce)...Un mic,o bere pam...pam, care mai vii?

 

 

LE: Gen :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Gixx. Stii ca si eu sunt adeptul grupurilor mai mici ,5-7 insi, si mai "omogene", mai ales daca e vorba de plimbari .... insa de la a fi putini la a fi doar 1 pe baricade ... e o diferenta. Cu atat mai mult cu cat eram rupt de oboseala, dar am zis totusi sa nu lipsesc. Ma rog, nu mai conteaza acum.

 

Cand vreti sa plecati maine? La ce ora? Parca as veni si eu ... dar depinde de ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Gixx. Stii ca si eu sunt adeptul grupurilor mai mici ,5-7 insi, si mai "omogene", mai ales daca e vorba de plimbari .... insa de la a fi putini la a fi doar 1 pe baricade ... e o diferenta. Cu atat mai mult cu cat eram rupt de oboseala, dar am zis totusi sa nu lipsesc. Ma rog, nu mai conteaza acum.

 

Cand vreti sa plecati maine? La ce ora? Parca as veni si eu ... dar depinde de ora.

 

Inca nu sunt hotarat unde merg...Eu pe la 10 sper sa fie uleiul schimbat :disappointed: Nu stiu inca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, mie imi ia maxim 1 ora sa fiu gata in cazul in care cand sunat inca dorm. Deci anuntati-ma cu 1 ora inainte de plecare si vedem ... ca sincer am inteles ca se cam strica vremea dupa weekend`ul asta si as face o plimbarica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Acum 2 sapt am intrat si eu in posesia unui cbr f2 din 94.

Si bineinteles ca am o intrebare de inceput. Ce fel de antigel trebuie sa bag, si cum? Adica pe unde scot o parte din apa de pe circuit. Cum se procedeaza?

Merci frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca intanlirea sa fie captivanta trebuie schimbata locatia periodic :disappointed: Eu nu am mai ajuns ca nu am moto momentan :cheers:

 

Eu va zic din experienta proprie ca nu e prea bine sa schimbati locatia. Noi in Oradea ne intalnim vinerea seara, si acum vreo 2 luni am schimbat locatia. De atunci, s-a ales praful de intalniri...unul merge intr-o parte, altul in alta parte, nu gasesti loc nicaieri ca e aglomeratie...

Se mai nimereste ca ne strangem si noi vreo 20 de persoane si atunci chiar ca nu gasim loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Acum 2 sapt am intrat si eu in posesia unui cbr f2 din 94.

Si bineinteles ca am o intrebare de inceput. Ce fel de antigel trebuie sa bag, si cum? Adica pe unde scot o parte din apa de pe circuit. Cum se procedeaza?

Merci frumos.

 

In legatura cu antigelul poti sa iti alegi singur marca doar ca trebuie sa fie rosu nu verde si sa fie special pentru motoare din aluminiu,Eu spre exemplu am pus HEPU care este o marca f buna si se gaseste la bidon de un litru juma ,exact cat iti trebuie si apoi mai amesteci cu inca un litru juma de apa distilata si gata de turnat,doar ca pentru schimb am apelat la un service la care a costat doar 30 ron schimbul si doar 20 de minute ,nu stiu cum se schimba asa ca mai bine daca nu te pricepi apeleaza la un service ca vad ca esti din Bucuresti. Bafta

Mesaj completat

Eu va zic din experienta proprie ca nu e prea bine sa schimbati locatia. Noi in Oradea ne intalnim vinerea seara, si acum vreo 2 luni am schimbat locatia. De atunci, s-a ales praful de intalniri...unul merge intr-o parte, altul in alta parte, nu gasesti loc nicaieri ca e aglomeratie...

Se mai nimereste ca ne strangem si noi vreo 20 de persoane si atunci chiar ca nu gasim loc

 

Asa multi CBR-isti sunteti in Oradea? f tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa... cu chiu cu vai... pe drum venind de la Cheia pina in Ploiesti... poc!... mi-a zburat o bujie...

 

 

Sint mort de oboseala... dupa ce m-am chimuit sa o fixez la loc si filetul pare compromis... am venit in 3 pistoane si gata. Ma duc sa ma culc...

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off , se pare ca esti unu din cei ghinionisti ma Zaelule. Eu te sfatuiesc sa mergi cu ea la Honda si sa iti faca aia o evaluare generala si amanuntita tinand cont de unde ai cumparat motorul. Macar asa o sa stii si tu unde te situezi si ce ai de facut. Sper sa fie unica ta surpriza neplacuta sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma duc la cei de la care am cumparat-o si o sa cer reparatia in garantie. Voi avea ocazia sa vad daca am cumparat-o de la un magazin care incearca sa isi faca treaba serios sau doar un intermediar de ocazii si mi-am luat teapa ca am crezut ca se poate si la noi la Romanica ca afara.

 

Ce a fost foarte naspa a fost felul in care am gasit bujia... care explica mult din cauza producerii incidentului. Am sa plec de la premisa ca nu cei de la magazin au montat acea bujie si in "felul" ala. Adica am sa pun buna intentie in fata ca asa e normal.

 

Dupa ce am sa am o discutie cu ei am sa postez amanunte pentru ca altfel ar ramine loc de interpretari foarte nasoale si daca oamenii reactioneaza pozitiv nu vreau sa le stric numele pentru un "mishap" care putea sa nu fie vizibil lor.

 

 

Anyways... Tin sa le multumesc celor care au oprit (ca si celor care m-au salutat, mergind pe o roata chiar care nu si-au dat seama ca de fapt le faceam semn ca sint in pana :D), baietilor cu R1 si F4i care mi-au inprumutat din cheile din trusa lor (ca eu nici macar o surubelnita nu am avut la mine) urmeaza sa il contactez pe baiatul cu R1 sa ii inapoiez sculele. Recuperare grabnica baiatului cu F4i-ul care taman ce o trintise pe jos si vea umarul in "umflare" si dureri. Multumesc baiatului din Brasov cu F3-ul care a oprit din proprie initiativa si m-a asistat cu sfaturi si maini mai mici printre matele mobrei. Multumesc lui Lipton pentru sfatul de a face semn cu sticla goala :cheers:... it worked like a charm. Multumesc lui Sorceror pentru asistenta la telefon (a mers si cu furtunul ala din rezervor lasat liber :disappointed: ...era aerisitorul. Multumesc lui Angra ca a incercat sa va contacteze... speram ca e vreunu din voi pe Cheia si poate poate... nu aveam chei la mine si eram cam in pom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiam eu bujiile sunt filetate strasnic in locas si nu pot "sari' pur si simplu...Asta practic e neglijenta lor,neglijenta ce le confirma "renumele".

 

Bafta mare cu daunele.

 

Ieri desi eram sictirit si n-aveam de gand sa plec nicaieri au venit 2 prieteni si m-au luat "pe sus" la plimbare...Am ramas placut surprins de tractor,ciclistica misto,putere,consum (4,5% :disappointed: ) iar la capitolul confort nu pot sa ma plang. Dupa 200 km eram fresh ca si cum n-as fi facut nici un km.

 

Daca stiam ce se ascunde in spatele unui sport-touring as fi schimbat clasa de mult :cheers:

Mesaj completat

Alex imi pare rau ca n-am apucat sa vb cu tine dar a fost totul in scurt si n-aveai timp sa ajungi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujiile nu pot sari decit in anumite conditii... una a fost indeplinita cu prisosinta. Pacat ca am pus lucrurile cap la cap destul de greu si am pierdut o groaza de timp pe marginea drumului.

 

Eu sper sa profite de situatie si sa mai recupereze la capitolul PR si imagine cu ocazia asta. Daca nu au de gind sa repare in garantie chiulasa (schimbare sau reductie) voi face reparatia pe banii mei in alta parte. Parerea mea este ca daca nu accepta sa repare ei este numai pierderea lor. daca eu conving un singur om sa nu cumpere o mobra de la ei pierderea lor e mai mare. Iar eu sint destul de... comunicativ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiam eu bujiile sunt filetate strasnic in locas si nu pot "sari' pur si simplu...Asta practic e neglijenta lor,neglijenta ce le confirma "renumele".

 

Bafta mare cu daunele.

 

Ieri desi eram sictirit si n-aveam de gand sa plec nicaieri au venit 2 prieteni si m-au luat "pe sus" la plimbare...Am ramas placut surprins de tractor,ciclistica misto,putere,consum (4,5% :disappointed: ) iar la capitolul confort nu pot sa ma plang. Dupa 200 km eram fresh ca si cum n-as fi facut nici un km.

 

Daca stiam ce se ascunde in spatele unui sport-touring as fi schimbat clasa de mult :cheers:

Mesaj completat

Alex imi pare rau ca n-am apucat sa vb cu tine dar a fost totul in scurt si n-aveai timp sa ajungi

 

Sper ca la mine te refereai, gen, felicitari ptr excursie. Pe unde fuserati? Eu ieri din pacate mi-am ocupat toata ziua cu treburi prin casa care asteptau de mult timp rezolvare asa ca oricum nu veneam.

 

Astept poze.

 

 

@Zaeulu: sper din tot sufletul sa-ti rezolve baietii problema fara prea multe batai de cap si sa nu plangem amandoi din cauza lor. Apropo io am iesit din garantie cu ea fara sa am probleme. Bafta multa si astept vesti.

 

 

On topic: pe unde va ascundeti mei de nu mai zice nimeni nika de 3 zile incoace?????? v-ati facut, gen , reisari?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujiile nu pot sari decit in anumite conditii... una a fost indeplinita cu prisosinta. Pacat ca am pus lucrurile cap la cap destul de greu si am pierdut o groaza de timp pe marginea drumului.

 

Eu sper sa profite de situatie si sa mai recupereze la capitolul PR si imagine cu ocazia asta. Daca nu au de gind sa repare in garantie chiulasa (schimbare sau reductie) voi face reparatia pe banii mei in alta parte. Parerea mea este ca daca nu accepta sa repare ei este numai pierderea lor. daca eu conving un singur om sa nu cumpere o mobra de la ei pierderea lor e mai mare. Iar eu sint destul de... comunicativ...

 

Omule au fost si altii f comunicativi inaintea ta( de unde si reactia noastra cand am auzit de locul de provenienta al motorului). Cu toate astea atat tu cat si multi alti v-ati luat motor de la ei . Ei practic pe asta mizeaza: Cainii latra,carutele trec (din pacate)

 

Alecs era vb de Xcite, cu el stabilisem ca daca apare ceva intr-o ora apare si el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule au fost si altii f comunicativi inaintea ta( de unde si reactia noastra cand am auzit de locul de provenienta al motorului). Cu toate astea atat tu cat si multi alti v-ati luat motor de la ei . Ei practic pe asta mizeaza: Cainii latra,carutele trec (din pacate)

 

Alecs era vb de Xcite, cu el stabilisem ca daca apare ceva intr-o ora apare si el

 

 

Da io cui raman, cui am sa raman????? Palalila!!!!!

 

Daca suntem prea multi de "ALEX" pe aci, mai apare si confuzie !!!!!

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap... :disappointed:

 

Am fost sfatuit sa cer chiulasa noua (ma rog... intraga ne rasfiletata etc). Am vazut pe ebay sint cam 100€... carnitura fo 25€ manopera pina la 200€ maxim... eu zic ca pentru ei se merita mai mult sa faca treaba oabla... cistiga mai mult de cit au de pierdut.

 

Azi nu am timp sa ajung la ei... am de dus niste trebi prin oras... plus ca ploua ca naiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...