Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BAH, sa-mi moara ce am pe casa daca mai propun ceva vreodata, gen, ca mi-au dat astia acatiste de se duse pe copca supercalcu', gen varza !!!

 

In palalila mea de aci !!!!! :laugh:

 

 

On topic : stie careva pe cineva care sa se priceapa la reparat HDD-uri??? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dracu' sa mai repari la un hdd? vezi sa recuperezi datele de pe el gen palalilauhauhau. altceva nu poti sa mai faci...treci pe la mine cu el ca poate o scoatem la capat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

 

 

iaca... as putea cel mult sa pun inca un scaun in spate... un fel de tandem :laugh: ... e drept ca monitorul este pe un brat mobil... vreo 80 de grade.

 

Photo-0008.jpg

 

poza e mai veche... era un monitaur de 22 16/10 acum e de 24 dar 16/9... aproape la fel de mare. Sub cirpele alea de pe consolele laterale este HOTASul (hands on throttle and stick) iar intre unitati... palonierele.

 

 

I know, I know... me iz sick... carry on :laugh:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiti'ar, mai ai multe ansambluri facute din tevi si metale? :)

 

Briliant, cred ca un NFS la volum misto e thrilling! :laugh:

 

Sau un CS.. :laugh:

 

 

LE: Ai si centura de siguranta la scaunul ala? Pentru cazurile in care treci pe "verde".. :laugh:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca... as putea cel mult sa pun inca un scaun in spate... un fel de tandem :laugh:

 

Photo-0008.jpg

 

poza e mai veche... era un monitaur de 22 16/10 acum e de 24 dar 16/9... aproape la fel de mare. Sub cirpele alea de pe consolele laterale este HOTASul (hands on throttle and stick)

 

 

I know, I know... me iz sick... carry on :laugh:

 

Nocomment... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca... as putea cel mult sa pun inca un scaun in spate... un fel de tandem :laugh: ... e drept ca monitorul este pe un brat mobil... vreo 80 de grade.

 

Photo-0008.jpg

 

poza e mai veche... era un monitaur de 22 16/10 acum e de 24 dar 16/9... aproape la fel de mare. Sub cirpele alea de pe consolele laterale este HOTASul (hands on throttle and stick) iar intre unitati... palonierele.

 

 

I know, I know... me iz sick... carry on :laugh:

 

 

Bine ca recunosti :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca... as putea cel mult sa pun inca un scaun in spate... un fel de tandem :laugh: ... e drept ca monitorul este pe un brat mobil... vreo 80 de grade.

 

Photo-0008.jpg

 

poza e mai veche... era un monitaur de 22 16/10 acum e de 24 dar 16/9... aproape la fel de mare. Sub cirpele alea de pe consolele laterale este HOTASul (hands on throttle and stick) iar intre unitati... palonierele.

 

 

I know, I know... me iz sick... carry on :laugh:

 

Genial! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am multe idei... dar nu am unde sa fac... planuiesc sa ma car afara din Bucuresti (in imprejurimi) la curte... si apoi... sa ma lansez in cariera de "nascocitor" :laugh: .

 

Scaunul nu are centura dar se poate culisa ininte si lasa pe spate... am adormit de citeva ori in el... odata in zbor (virtual)... era avionu pe pilot automat :laugh: . Nu am inca volan... planuiesc dar, tre sa modific "contraption"-ul... vreau unu din compuri sa il "mut" pe atom cu mobo mic ITX totul bagat in spatele monitorului sau sus linga laptopul ala prapadit iar compul de joaca sa il mut in spate pe woofer... atunci as avea loc de o extensie metalica la cadru care sa sustina volanul si (finally) tastaturile... ca le tin pe genunchi de 3 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa-l repar sau in cel mai rau caz sa recuperez datele. Calcu', gen varza, I'll vede acum ca si rom adik WDC-ROM in loc de WDC 800. Asa ca daca aveti idei si sfaturi va astept.

 

On topic: bah am inteles ca vizavi de probleme cu moto nu raspundeti, de honda e honda , dar nici ptr asta nu puteti???? Tot cu mistoul ,gen, palalila mei!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie ce-oi fi facut tu la compu ala...Ori de la driverele sistemului de operare, eventual update-ul ti le-a facut praf...ori daca nu ti s-o fi indoit vre-un pin la el(putin probabil)...so...:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie ce-oi fi facut tu la compu ala...Ori de la driverele sistemului de operare, eventual update-ul ti le-a facut praf...ori daca nu ti s-o fi indoit vre-un pin la el(putin probabil)...so...:laugh:

Duminica seara a mers ok. Aseara am venit ii dau drumul si cand sa vezi surpriza!!! Asa ca.... Am cumparat astazi un hdd aproape identic (aceeasi firma, capacitate) si o sa incerc sa schimb electronica poate mere daca nu o sa vad cum pot salva ce era pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hint: lasa monitorul mai jos, centrul ecranului trebuie sa fie putin sub "line of sight". :laugh:

 

Negativ, e numa' bine asa... in plus camera aia web de pe el nu e ceea ce pare... este modificata sa vada numai radiatie IR puternica... Vezi tu... cind "zburez", am pe cap o chestie cu 3 LEDuri IR... (OK, izbucnitul in ris acum este normal :laugh: ) iar un soft vede si interpreteaza miscare lor si le translateaza in miscarile capului pilotului in joc... ceea ce e cool pentru ca ma pot uita stinga dreapta etc fara sa apas pe nici un buton... doar misc putin capul in directia cu pricina... aproape natural... Merge si in jocuri cu masini (GRID de exemplu si ultimul NFS dupa pactch) sau in shootere gen ARMA 2.

 

Eu as vrea sa-l repar sau in cel mai rau caz sa recuperez datele. Calcu', gen varza, I'll vede acum ca si rom adik WDC-ROM in loc de WDC 800. Asa ca daca aveti idei si sfaturi va astept.

 

On topic: bah am inteles ca vizavi de probleme cu moto nu raspundeti, de honda e honda , dar nici ptr asta nu puteti???? Tot cu mistoul ,gen, palalila mei!!!!

 

Zi si tu ce s-a intimplat de a ajuns asa... anamneza adica... apoi... l-ai bagat in alt comp? face la fel?

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica seara a mers ok. Aseara am venit ii dau drumul si cand sa vezi surpriza!!! Asa ca.... Am cumparat astazi un hdd aproape identic (aceeasi firma, capacitate) si o sa incerc sa schimb electronica poate mere daca nu o sa vad cum pot salva ce era pe el.

 

Rescrie MBR-ul! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica seara a mers ok. Aseara am venit ii dau drumul si cand sa vezi surpriza!!! Asa ca.... Am cumparat astazi un hdd aproape identic (aceeasi firma, capacitate) si o sa incerc sa schimb electronica poate mere daca nu o sa vad cum pot salva ce era pe el.

 

Nu am vazut postul ca scriam eu...

 

Carevasazica buba clasica de WD... Nu stiu daca schimbatul placii logice o sa dea rezultate... dar poti incerca. Daca ai date importante mai bine te duci la un laborator specializat. Ai incercat sa il "vezi" in alt sistem de operare... cu un hiren sau cu MHDD? Nu se vede deloc? Lipseste la apel cu totul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...