Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Am dus-o.

 

Mi-au zis ca sint doua solutii fara sa se schimbe chiulasa pentru atita lucru...

 

-Nusce kit (chit?) de reparatii care ar tine foarte bine la asa ceva... am zis ca nu as vrea sa imi sara iar intrun viraj... au zis ca nu... ca tine mai bine decit originalul... probabil pentru ca e ceva care cimenteaza bujia in loc... sper ca se mai poate schimba.

-Se da gaura mai mare si se monteaza bujie mai mare in filet dar in rest identica. Ma intreb ce bujie ar fi identica cu asta normala de F4 dar mai mare in filet... NGK or avea iridium de felul ala? Ca pina la urma... iau inca o bujie iridium NGK de aia mai mare si aia e.

 

Maine sun sa aflu ce solutie imi recomanda si vedem dupre aia.

 

Aia e... pina atunci... scuterist iar... nu rideti :cheers: .

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai, cu tupeu!

 

/index.php?...p;#entry2146128

 

Io cu Gixx, IVI, Laur...ne-am distrat anul trecut :cheers: Daca va bagati, imaginati-va cati sustinatori aveti.

CBR Power...Rangers :hug:

 

Nu se baga nimeni sau eu intreb si tot eu aud :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc si eu o lista cu NGK-uri Iridium?... Vreau sa vad daca exista una care sa fie doar putin mai mare in diametrul filetului decit CR9EHIX-9 dar in rest identica... la adincime, gap etc.

 

La ei pe site nu gasesc lista...

 

http://www.ngkpartfinder.co.uk/mc_extra.php?id=905

 

:cheers:

 

edit

 

 

Uite ca am gasit date despre CR9EHIX-9

 

http://www.ngk.com/results_fitment.asp?pid=cr9ehix%2D9

 

Acum... cum caut una mai mare?

Mesaj completat

Uite cum arata in sctiune cu denumirile zonelor:

 

http://img129.imageshack.us/img129/4734/picplug411.jpg

 

Din ce vad eu se poate monta pe capatul dinspre fisa un soi de piulita.... ca sa intre in fisa si sa faca contact mai calumea... astea unde se gasesc?

Mesaj completat

picplug411.jpg

 

am pus prost linku la poza prima oara :hug:

Mesaj completat

yuhuuu

 

http://www.ngk.com/search_char.asp?seenWarning=1

 

:cheers:

Mesaj completat

aparent asta e:

 

http://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=&pid=17368

 

gud... now I have to find it here... :|

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaelu, aparent gaura necesara e de 12mm in loc de 10, cheia necesara fiind tot de 16. Asta e foarte bine, insa incearca sa gasesti tot o bujie cu acelasi "heat range". Asta de ai gasit'o tu este o bujie mai calda, este buna iarna (desi totusi e mai calda cu 2 trepte, in general se pot folosi diferite doar cu 1 treapta), dar vara in niciun caz..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca nu vine nimeni azi la prostitutiei??? :cheers:

Cativa hornetisti vor face prezenta, ne putem unii grupurile ca sa mai incalzim atmosfera.

 

Un fost cbrist :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zaelu, aparent gaura necesara e de 12mm in loc de 10, cheia necesara fiind tot de 16. Asta e foarte bine, insa incearca sa gasesti tot o bujie cu acelasi "heat range". Asta de ai gasit'o tu este o bujie mai calda, este buna iarna (desi totusi e mai calda cu 2 trepte, in general se pot folosi diferite doar cu 1 treapta), dar vara in niciun caz..

 

Chestia ca nu gasesc Iridium la NGK cu acelasi heat range... aia de 10mm e heat 9 asta de 12 e heat 7... Care ar fi efectele daca merg vara asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia ca nu gasesc Iridium la NGK cu acelasi heat range... aia de 10mm e heat 9 asta de 12 e heat 7... Care ar fi efectele daca merg vara asa?

Dar normala gasesti? Nu de alta, dar la carburatie nu ai nevoie de Iridium, e un moft...

Efectul ar fi pre-ignition'ul dat de varful mai fierbinte decat cel necesar in motorul asta..

 

Ceva info.

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit bujia de 12... nu e la mine e la un amic care are relatie mai directa cu importatorul NGK dar, am inteles ca are capatul dinspre fisa cu "gilma" de aia pe el... ca o piulita numai ca e fixa ca la avion... desi cica e de la un audi... ma rog... ideea e... din cite stiti voi intra fara probleme cu "terminatie" in gilma de aia sau trebuie musai cu filetul gol ca la celelalte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care vine in seara asta in Paw (Iron City) ? Hai sa ne mai vedem si noi , sa vorbim si sa ne destrabalam !!!

 

 

Si cam pe la ce ora? Io as veni dar sa vedem ce zice si sefa!

 

daca nu ne vedem in seara asta : mai organizam ceva ptr duminica ? se pare ca o sa fie de dimineata cursa, cei de pe digisport+ o anunta la 11 desi pe motogp.com apare la 16:00.

 

Va astept cu propuneri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...