Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

adica ce vrei sa spui ? :lol:

 

pai vreau sa spun ca pe tine nu te-am mai vazut de cand eram mic si acum ca m-am facut mare, ma uit in jur si toata lumea are 919 sau 954 sau 600 rr. si care mai are F, nu il mai tine mult.

daca mai veneai si tu, eram 2 pe baricade :P asa... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Laur are motoru parcat intr-o curte pe Secuilor...e 50 de lei pe luna,dar nu e acoperita :P

Mesaj completat

Vreau si eu o husa buna si pana intr-un mil :P Actuala da semne grave de oboseala,mi-am gasit motorul ud sub husa :ph34r:

 

 

Mersi de pont dar e prea departe de sos giurgiului :lol: . As fi vrut ceva mai aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Stai calm, ?i eu caut prin Rahova pe acolo de 1 an ?i ceva, nici-o ?ansă.

Momentan mă folosesc de unele avantaje ale job-ului. :ph34r:

 

 

Pe langa mine nu prea mai sunt garaje( au fost daramate) . Am incercat in fosta fabrica Rocar dar vor 5 euro pe metru patrat !!!!!! 5euro x 6mp x 4,23ron/euro = 126,9 ron/luna !!!

 

Am avut si eu un asemenea avantaj cu jobul dar s-a terminat.

 

 

Apropo e bun fitrul de ulei de la HIFLO? as fi vrut sa beneficiez de reducerile de la OLIVERS :lol:

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu filtru HIFLO...e bun pentru satanisti asa...:ph34r:

 

Stii cumva daca e HF204?Ptr ca m-am uitat pe site si acolo apare asa http://www.hiflofiltro.com/17.0.html?&...amp;sel_uid=239 .

 

Nu are cum sa fie ptr ca tu ai F4i si este alt cod.

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Vreau si eu o husa buna si pana intr-un mil :lol: Actuala da semne grave de oboseala,mi-am gasit motorul ud sub husa :ph34r:

 

 

Eu am o husa de 20 de lei de la complexul AXXA de vizavi de tirgul vitan... peste dimbovita. E putin mica... de aia am luat 2 si pe una o micsorez pt scuter pe ailalta o maresc putin.

 

Avantaje... 20 lei, urechi pt oglinzi foarte misto, albastra fara bliz blizuri, e subtirica dar se compacteaza foarte bine.

Dezavantaje... putin cam mica... sta intinsa, putin cam scurta... si din cauza ca e cam mica in lungime cum ziceam. Nu e cine stie ce ca material... adica nu garantez ca sta pe toba incinsa... eu o pun numai dupa ce pot tine mina pe cadru si toba.

 

In complexul ala AXXA, exact la intrarea dinspre Glina pe stinga e un magazin de piese de scutere cu un vinzator mai in virsta... acolo are.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o husa de 20 de lei de la complexul AXXA de vizavi de tirgul vitan... peste dimbovita. E putin mica... de aia am luat 2 si pe una o micsorez pt scuter pe ailalta o maresc putin.

 

Avantaje... 20 lei, urechi pt oglinzi foarte misto, albastra fara bliz blizuri, e subtirica dar se compacteaza foarte bine.

Dezavantaje... putin cam mica... sta intinsa, putin cam scurta... si din cauza ca e cam mica in lungime cum ziceam. Nu e cine stie ce ca material... adica nu garantez ca sta pe toba incinsa... eu o pun numai dupa ce pot tine mina pe cadru si toba.

 

In complexul ala AXXA, exact la intrarea dinspre Glina pe stinga e un magazin de piese de scutere cu un vinzator mai in virsta... acolo are.

 

Ms,totusi cred ca o sa-mi iau una pt motor...Nu vreau sa ma chinui prea mult cu ea :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cumva daca e HF204?Ptr ca m-am uitat pe site si acolo apare asa http://www.hiflofiltro.com/17.0.html?&...amp;sel_uid=239 .

 

Nu are cum sa fie ptr ca tu ai F4i si este alt cod.

 

Pentru F4 X-Y (99-00) acesta e filtrul! E putin mai mare. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru F4 X-Y (99-00) acesta e filtrul! E putin mai mare. :lol:

 

 

Multam fain ! mi s-a parut cam ciudat ca apare f4 1,2,3,4,5,6,7 si anul 2001-2007 dar se pare ca se referau la ani de fabricatie, din 2001 pana in 2007.

 

gata s-a gasit !!! au la OLIVERS.si inca mai au reducere! :ph34r:

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu te sperii cand o sa-l montezi ca nu pica perfect in cutie....o sa trebuiasca sa in "indesi" nitel acolo pana pui capacu....iar dupa strangere se aude un tronc si se asaza bine :ph34r:. Iti zic ca eu am patit si era sa ma duc cu el inapoi....dar am aflat ca asa sunt toate de la hiflo pt f4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu te sperii cand o sa-l montezi ca nu pica perfect in cutie....o sa trebuiasca sa in "indesi" nitel acolo pana pui capacu....iar dupa strangere se aude un tronc si se asaza bine :ph34r:. Iti zic ca eu am patit si era sa ma duc cu el inapoi....dar am aflat ca asa sunt toate de la hiflo pt f4

 

 

Multam de sfat. se desface usor sau imi trebe cheie de filtru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu te sperii cand o sa-l montezi ca nu pica perfect in cutie....o sa trebuiasca sa in "indesi" nitel acolo pana pui capacu....iar dupa strangere se aude un tronc si se asaza bine :lol:. Iti zic ca eu am patit si era sa ma duc cu el inapoi....dar am aflat ca asa sunt toate de la hiflo pt f4

mane, alecs se referea la cel de ulei. :P

 

Mesaj completat

nu...iese imediat....dai jos revervoru, capacul de la filtru....si dupa aia scoti filtrul fara probleme. pt. cel de ulei iti trebe cheie, ca daca se desface cu mana e cam nasol :P

Total fals. Daca se strange cu mana se va putea da jos tot cu mana.

La fostul F4 prima oara am dat jos filtrul cu surubelnita infipta in el, cu cheia pe el si roteam de cheie care patina si dadeam ciocane in surubelnita.. Apoi am strans numai de mana si la fel il desfaceam. Marele avantaj La F4 e ca il poti pune/da jos printre galerii, prin fata. Nu trebuie date jos carenele.

La 954 galeriile sunt incolacite ca dracu, trebuie musai data jos carena dreapta... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vreau sa spun ca pe tine nu te-am mai vazut de cand eram mic si acum ca m-am facut mare, ma uit in jur si toata lumea are 919 sau 954 sau 600 rr. si care mai are F, nu il mai tine mult.

daca mai veneai si tu, eram 2 pe baricade :P asa... :ph34r:

 

 

:P

Ma bucur ca te-ai facut mare :P

Si promit sa revin si eu in peisaj peste vreo sapt,2 . :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles gresit eu credeam ca e vorba de filtru de aer :ph34r: HFA 1603 ....

iar in legatura cu filtru de ulei...eu unu nu as merge cu el strans cu mana cred ca as verifica nivelu la fiecare plecare. Cand l-am schimbat a iesit imediat cu cheie de dacie si tot asa l-am strans si pe cel nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce vreau sa le spun celor de aseara este ca sambata nu ploua. Cel putin nu in timpul zilei. O sa ploua odata cu venirea serii si o sa se prelungeasca si duminica.

 

Sambata daca nu plec la munte...plec la mare :ph34r: Care mai vrea sa se anunte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...