Sari la conținut

Pareri Suzuki Sv 1000 S


Andrei-DR650
 Share

Postări Recomandate

Sunt pe cale sa achizitionez un SV 1000 S si vreau si cateva pareri de la voi ... conteaza f mult pentru mine ... sunt "endurist" si asta ar fii prima mea motocicleta de viteza ... vreau sa o folosesc la drumuri si plimbari mai lungi 300-600 Km/zi ... nu ma gandesc sa o folosesc prin bucuresti ...doar in afara orasului ...

 

Astept pareri si mai ales sfaturi ... Multam' :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca e o motoreta excelenta, arata si foarte bine. Nu am mers cu SV dar am mers cu TL 1000 R care are acelasi propulsor numai ca putin mai puternic (135 cp are TLR-ul si 120 SV). Senzatia cand accelerezi cu V2 e unica, fara "nervozitatea" unui 4 linie si e insotita si de un zgomot pe masura. Normal ca e o motocicleta de drum lung dar nu vad de ce nu ai folosi-o si in oras. Bafta. Imi creste inima cand un endurist isi ia motoreta de viteza. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca e o motoreta excelenta, arata si foarte bine. Nu am mers cu SV dar am mers cu TL 1000 R care are acelasi propulsor numai ca putin mai puternic (135 cp are TLR-ul si 120 SV). Senzatia cand accelerezi cu V2 e unica, fara "nervozitatea" unui 4 linie si e insotita si de un zgomot pe masura. Normal ca e o motocicleta de drum lung dar nu vad de ce nu ai folosi-o si in oras. Bafta. Imi creste inima cand un endurist isi ia motoreta de viteza. :cheers:

 

 

 

Eu nu merg de fel prin oras cu motocicleta ... uite duminica a murit unul nevinovat pe Stefan cel Mare ... pentru enduro folesesc o motocicleta de motocross neinmatriculabila din aceleasi motive .

 

Vad ca numarul accidentelor in afara localitatii sunt mai putine decat in orase ... oricum ... ma asteapta o plimbare de vro 3-4 luni prin europa si sigur o sa merg si prin orase ... dar nu "la noi" :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce pot spune eu despre ea este ca arata CRIMANL :eek:

 

iar ca motor nu am ce sa iti spun, singurul V2 cu care am mers a fost un FireStorm si pot spune ca are un cuplu imeeennnnsss

 

 

 

bafta multa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul arata un pic altfel,are frumusetea lui aparte.Modelul din 2004 cu care am mers eu are 120-125 cp si este gri metal si arata parca este desprins dintr-un film cu roboti.La noi modelul este mai greu vandabil din cauza ca nu este carenata total.Are o pozitie buna de condus pt drum lung,un consum f mic,trage bine in ture joase si ai un pic impresia de motor boxer sau enduro.Modelul acesta avea umblat insa la tobe-erau goale si la drum lung iti dadea impresia de vibratie si feeling de diapazon..Soundul este placut,deosbit,dar un pic mai spre zgomotul motorului diesel.TRage bine in ture joase,dar are ture mai putine decat 4 linie si acolo sus pierde.Am mers ceva cu un astfel de motor,dar mai mult de 238 nu a vrut sa sara.Destul ar spune unii,dar pe autostrada e putin pt altii.Pt touring cred ca este buna .Partea buna este ca o poti gasi la un pret bun si poti sa-i gasesti un kit de carene care sa completeze partile ei goale.Este la vanzare modelul acesta chiar pe net-propietarul a mers cu fireblade meu si s-a indragostiti ireversibil de 4 linie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am unul sv 1000 s k5, si-mi place. Este al doilea motor pe care ma urc, deci nu pot sa-ti spun cum este in comparatie cu altele. Specificatii tehnice gasesti la dealeri, eu pot sa-ti spun ca am fost cu el cu 254 km/h pe ceas, dar se termina drumul si curajul...asa ca nu stiu care este maximul cu care merge.

Te iarta de multe, si merge super de la ture joase. :eek: . Spatele arata de mori, eu nu am vazut motor care sa-mi placa mai mult :D . Mie-mi place si faptul ca nu este pe toate drumurile.

Vezi ca anul trecut era unul de vanzare rosu din 2004 cred, undeva sub 7000 euro.

Daca vrei sa-l imbraci, se poate, au carene intregi pt el.

 

Iti urez noroc in alegere :cheers:

post-12158-1171351109_thumb.jpg

post-12158-1171351129_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am sv-ul rosu

l-am cumparat de nou si pot spune ca sunt f multumit de el.L-am cumparat pt cuplu in special si pt faptul ca nu e full carenat.are un aspect mai macho cu motorul la vedere.motorul este de top intre v-uri fiind ales si de cei de la cagiva pt raptor.curba de cuplu liniara,nu tre sa tot schimbi viteze,consum ok la drumuri lungi.eu am tobe sport Micron dar nu le-am scos amortizoarele de sunet si pot spune ca nu deranjeaza deloc la drum lung.

daaca esti interesat, victor8502@yahoo.com

pt orice alt detaliu,iti stau la dispozitie

salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai aparut un anunt la vanzari cu sv complet carenat (misto arata si asa) din satu mare

 

Cunosc toata povestea motocicletei de cand a venit in tara!

 

nu ar trebui sa ne intereseze povesea motocicletei ci motocicleta in sine, dak e buna sau nu

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine punctat ghost rider!!

 

 

 

Am fost la Fetesti impreuna cu mecanicul de la B&S Motors ... cu Gonzo ... motocicleta arata binishor ... a fost cazuta pe partea stanga (asa a venit in tara) ... am vorbit si cu un fost mecanit de la alfa ... cu Suca ... si zicea ca ar fi OK ... a fost cazuta (tarata) pa stanga fara probleme la cadru sau altceva ... sa vedem.

 

Cat despre cea carenata e OK dar nu am bani sa o iau ... eu vreau sa fac schimb sau sa apuc sa vand moto de enduro si dupa aia sa caut alta cu banii in mana ...

 

Multumesc de sfaturi si de vorbe bune si astapt sa mai discutam ...

 

 

 

PS. Eu am nevoie de motocicleta de strada ca vreau sa plec prin Europa vro' 3-4 luni la plimbare ... nu tin neaparat sa iau un SV dar asta a fost combinatia la momentul respectiv ...daca stiti voi pe cineva care ar vrea sa faca schimb cu un enduro super bine intretinut sunt deschis la orice combinatie numai ca motocicleta aia trebuie sa ma ajute sa merg lejer prin Europa langa prietenii mei care au F3 si F4

 

 

 

Multam' :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Eu am nevoie de motocicleta de strada ca vreau sa plec prin Europa vro' 3-4 luni la plimbare ... nu tin neaparat sa iau un SV dar asta a fost combinatia la momentul respectiv ...daca stiti voi pe cineva care ar vrea sa faca schimb cu un enduro super bine intretinut sunt deschis la orice combinatie numai ca motocicleta aia trebuie sa ma ajute sa merg lejer prin Europa langa prietenii mei care au F3 si F4

 

stai linistit ca o sa i "Faci"

eu am mers cu un F2 in "Tandem " cu sv1000.

cam rupe tot mai ales ca m a tinut cu 220 tot A2 si cand baga mana in gaz....ce mai, avion

 

nu te uita la micile diferente de putere sau mia bine zis, nu le lua in calcul.

 

este un motor foarte foarte fain iar V2 are numai avantaje fata de F2 - F3 .ma rog, ma refer la partea practica .Doar ca o sa te cam bata un pic vantul daca vei merge la vitezele astea constant pe autostranda .

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare dragutz modelul dar pare foarte ingust, firavior asa. bine asta comparabil cu a mea care deabea ii cuprinzi rezervorul cu mainile, SV-ul mi se pare foarte ascutit.

 

N-am mers cu ea dar am stat pe ea si nu e pentru cadrul meu!

 

E una in curte la Tomina, 2005, se poate vedea si calari sa vedeti cum se sta pe ea. Era si un SV650 la Suzuki pe Stefan Cel Mare.

 

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: EU AM TLR ,PE 4 IN LINIE NU AM MERS DECAT FF PUTIN DAR SA STII CA V-UL TRAGE NU GLUMA SI CONSUMA PUTIN LA DRUM,TLR-UL MEU IA 5- 5,5 MERS 160 CONSTANT PE AUTOSTRADA ,ARE 5500 TURE LA 160 .

 

DACA VREI SA MERGI PESTE 120-130 CONSTANT IA-TI O CARENATA CA TE OMOARA CURENTUL,DACA MAI BATE SI VANTUL E NASOL TARE !! :scratch: :cheers:

post-15897-1171704525_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose: EU AM TLR ,PE 4 IN LINIE NU AM MERS DECAT FF PUTIN DAR SA STII CA V-UL TRAGE NU GLUMA SI CONSUMA PUTIN LA DRUM,TLR-UL MEU IA 5- 5,5 MERS 160 CONSTANT PE AUTOSTRADA ,ARE 5500 TURE LA 160 .

 

DACA VREI SA MERGI PESTE 120-130 CONSTANT IA-TI O CARENATA CA TE OMOARA CURENTUL,DACA MAI BATE SI VANTUL E NASOL TARE !! :nono: :rose:

 

 

 

Am varianta sa pun si carene pe SV si chiar nu sunt foarte scumpe ... sa vedem ... inainte sa plec o sa fac cateva drumuri prin tara si o sa vad cum e ... merci .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sunt pe cale sa achizitionez un SV 1000 S si vreau si cateva pareri de la voi ... conteaza f mult pentru mine ... sunt "endurist" si asta ar fii prima mea motocicleta de viteza ... vreau sa o folosesc la drumuri si plimbari mai lungi 300-600 Km/zi ... nu ma gandesc sa o folosesc prin bucuresti ...doar in afara orasului ...

 

Astept pareri si mai ales sfaturi ... Multam' :)

Am un SV 650 S model 2000 pe care abia azi l-am scos prima data la plimbarica ( 2 saptamani a durat nebunia cu actele.... :drink: )......primele impresii....arata al naibi de bine pe sosea.....desi are ceva caluti (70) acceleratia e destul de blanda....totusi la miara io zic ca trebe ceva atentie mai mare.....oricum ai experienta .....motoru' suna tare fain.....in concluzie imi place si cum arata si cum se misca.......so go on si bafta la cumparat.... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare dragutz modelul dar pare foarte ingust, firavior asa. bine asta comparabil cu a mea care deabea ii cuprinzi rezervorul cu mainile, SV-ul mi se pare foarte ascutit.

 

N-am mers cu ea dar am stat pe ea si nu e pentru cadrul meu!

 

E una in curte la Tomina, 2005, se poate vedea si calari sa vedeti cum se sta pe ea. Era si un SV650 la Suzuki pe Stefan Cel Mare.

Bafta

Ala l-am luat eu...asa ca daca va urcati pe el ...cu grija :bounce:

La sfarsitul lui martie il iau de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...