Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Nu stiu cum sa spun, dar Aprilica se vinde. A mea. Am gasit o alta Aprilia si imi cam face cu ochiul. Pretul ar fi undeva la 1600 negociabil sau 1500 fix. Am luat-o cu fix 1350 si a primit un plus saua de la Dan, un lant nou, montat in seara asta si un crash bar. Si vreo 2000 de kilometri. Daca stiti pe cineva interesat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mihai,baga in link sau poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu a mea sau cu cea pe care o vanez?

 

Mai jos e linkul cu anuntul pus de domnul Nooxy, de la care am cumparat-o. Cum am mai spus, am facut vreo 2000 de km cu ea, a primit un lant nou, un crash bar, saua facuta la Dan (o am si pe cea originala acasa).

 

/index.php?/topic/730292-vand-aprilia-pegaso-ie-2002-modelul-pe-injectie-1350-euro/?hl=%2Baprilia+%2Bpegaso

 

Si un pic mai jos este cea pe care intentionez sa o iau daca reusesc sa o vand pe asta.

 

/index.php?/topic/732324-vand-aprilia-rsv-mille-2003/

 

 

 

Nu am apucat sa ii fac nicio poza pentru ca inclusiv aseara cand am ajuns acasa (pe la 12) eram foarte hotarat sa o pastrez, dar la 12:10 am vazut anuntul cu RSV-ul si aia e motocicleta visurilor mele.

Editat de mihai.sandu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai,suna-ma neaparat,te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Mihai :

 

Te-ai suit macar pe RSV-ul ala care ti-l doresti ?

Stiam ca umbli destul de mult cu pasager.Cu Rsv-ul nu o sa mai poti face asta.Cum nici touring nu prea o sa poti face.Pozitia e mult mai obositoare decat cea de la Pegaso.Si aia e o motocicleta de care s-a cam tras, pentru ca e dedicata pentru forja, plus ca cel putin ultimul proprietar e in stare sa ii dea bice ca la carte.In locul tau eu luam RST Futura care e pe forum la vanzare.Aia e o moto care suporta cu brio pasager, stie sa mearga si tare daca e cazul, plus ca are si pozitie de touring.

Oricum ma surprinzi ca dai coclau pe asfalt.Eu inca am o parere de rau dupa Capricoarna.Imi lipseste mult iesitul de pe asfalt.Dar cum bani de 2 capre nu sunt, si de ceva polivalent (gs1200) nici atat, raman cu lipsa.

Succes la vanzare!

 

ps: o sa iti para rau dupa ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Mihai :

 

Te-ai suit macar pe RSV-ul ala care ti-l doresti ?

Stiam ca umbli destul de mult cu pasager.Cu Rsv-ul nu o sa mai poti face asta.Cum nici touring nu prea o sa poti face.Pozitia e mult mai obositoare decat cea de la Pegaso.Si aia e o motocicleta de care s-a cam tras, pentru ca e dedicata pentru forja, plus ca cel putin ultimul proprietar e in stare sa ii dea bice ca la carte.In locul tau eu luam RST Futura care e pe forum la vanzare.Aia e o moto care suporta cu brio pasager, stie sa mearga si tare daca e cazul, plus ca are si pozitie de touring.

Oricum ma surprinzi ca dai coclau pe asfalt.Eu inca am o parere de rau dupa Capricoarna.Imi lipseste mult iesitul de pe asfalt.Dar cum bani de 2 capre nu sunt, si de ceva polivalent (gs1200) nici atat, raman cu lipsa.

Succes la vanzare!

 

ps: o sa iti para rau dupa ea

Si eu puteam sa iau o mobra sa le faca pe amandoua,respectiv putin din fiecare.

Am ales sa-mi iau una de strada si una de legheleu.Exact ca sa nu-mi lipseasca vreuna.

Ce variante de 2 mobre dedicate aveai sa-ti iei cu banii de Triumph?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Mihai :

 

Te-ai suit macar pe RSV-ul ala care ti-l doresti ?

Stiam ca umbli destul de mult cu pasager.Cu Rsv-ul nu o sa mai poti face asta.Cum nici touring nu prea o sa poti face.Pozitia e mult mai obositoare decat cea de la Pegaso.Si aia e o motocicleta de care s-a cam tras, pentru ca e dedicata pentru forja, plus ca cel putin ultimul proprietar e in stare sa ii dea bice ca la carte.In locul tau eu luam RST Futura care e pe forum la vanzare.Aia e o moto care suporta cu brio pasager, stie sa mearga si tare daca e cazul, plus ca are si pozitie de touring.

Oricum ma surprinzi ca dai coclau pe asfalt.Eu inca am o parere de rau dupa Capricoarna.Imi lipseste mult iesitul de pe asfalt.Dar cum bani de 2 capre nu sunt, si de ceva polivalent (gs1200) nici atat, raman cu lipsa.

Succes la vanzare!

 

ps: o sa iti para rau dupa ea

 

E ok, deja m-am razgandit. A fost o ratacire de moment, nu o sa se mai repete. Eram si eu obosit, am venit de la Predeal, pe intuneric, la 10 grade Celsius si m-a udat si ploaia destul de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok, deja m-am razgandit. A fost o ratacire de moment, nu o sa se mai repete. Eram si eu obosit, am venit de la Predeal, pe intuneric, la 10 grade Celsius si m-a udat si ploaia destul de bine.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnul Cristi,

 

Sa-ti spun sincer , era in proiect sa cumpar iar un Pegaso(cu toate ca nu se preteaza foarte bine la legheleu) si poate un VFR din 2001 pentru asfalt.Dar cum Vfr 2001 in mintile lui nu gaseam decat la sume astronomice, m-am ales cu Triumph, ceva mai tinerel.

Inca regret Capricoarna(asa imi alintam eu Pegaso).Nu doar ca imi permitea sa ies de pe asfalt, dar si pe asfalt era mult mai usoara pe curbe decat Malvina.Oricum nu stiu cum o scoteam cu nevasta daca imi luam 2 mobre(probabil imi cresteau si sarcinile casnice exponential).Loc in garaj ar fi, dorinta e, bani si accept de la stapan nu e.

E mare lucru sa ai partenera de viata care are aceleasi placeri ca si tine in viata.

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,nu stiam care e conex-ul tau cu sotia ta legat de ideea de mobra in familie.

 

Sper ca nu te-am suparat,eu am intrebat pe bune.

Daca am facut-o,imi cer scuze,nu asta mi-a fost ideea din postarea anterioara! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e suparare.

Nu pot sa ma supar pe tine.Ai mereu postari bune si dai sfaturi bune tuturor.Sau cel putin incerci.Sper sa am placerea sa stau la masa cu tine candva si sa consumam ceva beri.

La mine mobra nu era planificata anul asta ( copil sugar de cateva luni, casa noua,bani cam pauza din cauza de cele 2 motive anterioare , etc), asa ca 2 mobre nu prea intrau in discutie.M-am multumit cu una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ai inteles esenta!E usor sa fi/faci rau,e greu sa faci un bine/sa fi bun cu semenii(cei care merita,evident).

Asta nu inseamna ca,daca acum ai alte prioritati,ai sa renunti la ideea de a-ti lua o mobra de legheleu mai tarziu,peste cativa ani.Crede-ma,placerea legheleului e total diferita de cea a asfaltului.

 

Pai daca se face Intalnirea de Aprilisti editia a 2 a anul acesta,ne-om vedea si ne-om omenii cu niscaiva beri.Asta-i spiritul de mobrist si mai ales,cel de mobrist Aprilist! :ok:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mare lucru sa ai partenera de viata care are aceleasi placeri ca si tine in viata.

Eu ce sa zic, ca ea mi-a facut plata mobrei cand mie mi se stricase telefonul si eram departe rau de casa, ea a venit cu mine cand am luat a doua mobra, ea ma tot bate la cap (cred ca are vreun target ascuns) ca "ce bun era pegaso-ul", dar si ca ii placea TDM-ul dar era prea stricacios :crack: Doar daca as convinge-o sa isi ia si ea permis :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok, deja m-am razgandit. A fost o ratacire de moment, nu o sa se mai repete. Eram si eu obosit, am venit de la Predeal, pe intuneric, la 10 grade Celsius si m-a udat si ploaia destul de bine.

Mno,uita-te ce bord frumos are Capo:

 

Eu ce sa zic, ca ea mi-a facut plata mobrei cand mie mi se stricase telefonul si eram departe rau de casa, ea a venit cu mine cand am luat a doua mobra, ea ma tot bate la cap (cred ca are vreun target ascuns) ca "ce bun era pegaso-ul", dar si ca ii placea TDM-ul dar era prea stricacios :crack: Doar daca as convinge-o sa isi ia si ea permis :tempted:

Da-mi numarul ei de telefon ca o conving io sa-si faca permis!Am experienta... :D

post-41801-0-79430400-1464334793_thumb.jpg

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi numarul ei de telefon ca o conving io sa-si faca permis!Am experienta... :D

Acum grijile sunt indreptate spre un alt loc, departe de aici, vreo 6-7000km distanta. Aici nu vrea, mi-a si zis ca ii e frica cu ce e in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Btw, cu scuzele aferente, am avut capul la cu totul alte chestii si am uitat un lucru foarte important:

 

Multumiri maxime si apreciere absoluta colegului Alin Geamanu, care m-a ajutat cu schimbul de lant aseara, pana la o ora suspecta! Nu stiu ce m-as fi facut fara dumnealui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja sunteti doi...

Victore,cred ca maine ajungem pe la Sighisoara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,nu-i bai,tot ne vedem si anul asta,macar o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Btw, cu scuzele aferente, am avut capul la cu totul alte chestii si am uitat un lucru foarte important:

 

Multumiri maxime si apreciere absoluta colegului Alin Geamanu, care m-a ajutat cu schimbul de lant aseara, pana la o ora suspecta! Nu stiu ce m-as fi facut fara dumnealui!

Multumesc de apreciere.Sambata cand ai ramas in pana , mi-a parut rau ca nu te-am putut ajuta pe moment , insa m-am simtit bine cand am vazut ca te-ai bucurat , desi vremea nu era buna , s-o calaresti din nou. Ti-ai repatriat jucaria pe roti si nu tractata , si asta e pentru mine o multumire mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,nu-i bai.

Sambata am facut asa:Cluj-Napoca>Alba-Iulia>Sebes>Sibiu>Medias>Sighisoara>Tg.Mures>Cluj-Napoca.In final au fost 450 de km.

Duminica am urcat pe legheleu pe drumul lui Iovan pana la locul prabusirii aeronavei.Apoi retur pe Varful Silha(1670 m)si pe inca cateva culmi,un total de 170 de km.

post-41801-0-19220000-1464598422_thumb.jpg

post-41801-0-23806500-1464598433_thumb.jpg

post-41801-0-72925400-1464598442_thumb.jpg

post-41801-0-43086500-1464598452_thumb.jpg

post-41801-0-28451300-1464598585_thumb.jpg

post-41801-0-14570500-1464598595_thumb.jpg

post-41801-0-22342100-1464598604_thumb.jpg

post-41801-0-76613800-1464598614_thumb.jpg

post-41801-0-77796300-1464598622_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...