Sari la conținut

Postări Recomandate

Dom'le... nu am nici o treaba cu tine, si nici nu zic asta pentru a isca vreo cearta inutila. Insa... eu nu prea ma uit in celelalte sectiuni. De obicei bagi d'astea cu "hai pe circuit" si la celelalte sectiuni? Adica la scutere, ATV-uri, si enduro?

 

Ar fi o idee buna :(

 

Circuitul e bun pentru deprins limitele la fiare. .indiferent de 2 sau 4 roti. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1. :D ce nu intelegi tu este ca noi nu ne-am luat motoretele astea sa mergem tot timpul la limita cu ele, in schimb ne folosim de puterea lor oridecateori avem nevoie .

2. asta cu "eu nu ma laud" e tare :kali:

3. crezi ca esti mai respectat ca in fiecare fraza folosesti 5 cuvinte in engleza?

 

:( asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. :D ce nu intelegi tu este ca noi nu ne-am luat motoretele astea sa mergem tot timpul la limita cu ele, in schimb ne folosim de puterea lor oridecateori avem nevoie .

2. asta cu "eu nu ma laud" e tare :kali:

3. crezi ca esti mai respectat ca in fiecare fraza folosesti 5 cuvinte in engleza?

 

:( asfalt uscat

 

 

5 cuvinte in engleza... ca la romana sta ceva mai prost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, bravo, mergeti voi mandri pe Intruder, ca Harleystii, in linie dreapta, si fiti voi fericiti. . acolo, in lumea voastra de only cruiseristi. .Eu stiu din both worlds. .Si le aplic in stil crossover. . Eu am 99% din bikeprieteni, raceri. . si poate de aia m-am invatat sa scot din Warrior ce poate el pe circuit. .dar chestia e ca intaii am invatat sa merg pe cruiser pe Amckart, si abia pe urma mi-am luat Gixxer. .si mi-am dat seama de niste chestii. . .Chestia e ca e usor sa mergi cu un supersport ca pe un cruiser. .Mai greu e sa mergi pe un cruiser ca pe un supersport. . cu limitele aferente.

 

As vrea sa vad si eu niste scaritze polizate de Intruder. Are cineva ceva poze? Ca am si eu. . :kali: Dar nu o sa va cada bine ce vedeti. . .:D

 

Si, again, nu ma laud aici, ci doar dau exemplu de ce fac eu. .in speranta ca o sa faceti si voi intr-o buna zi. . daca renuntati la fetishuri cu look-ul pe Intruder (or else) si o sa tratati si folositi fierul ala asa cum merita sa fie folosit. . adica . .sa aflati pana la urma, ce poate. .si nu doar in linie dreapta, la verticala, si ocazional pe curbe. .pfff, pe Cheia nici macar nu te mai poti risca sa scoti scantei din scaritza.. la cat pietris e pe acolo, si pe asfaltul ala lucios. . .si umezeala in virajele de dupa Maneciu. .Abuse that beast!! Nu mai menajati Intruderele alea in plm . . .e ca si cum rogi un chinez din angro Europa sa o faci pe Jenna Jameson sa zgaraiie peretii!! Yeah right!!! Get the fok Bruce Lee on the Intruders, mates!!!

 

O sa le stricati prematur motoarele prin "lugging the engine". .Dati-le ce au ele nevoie. .si nu numai in linie dreapta.

 

Pai mergem mandrii si fericiti ca in afara de Rocket III nu cred ca e altceva de serie care sa vina la performantele Intruderului...e bine de tine ca te intelegi cu toti pilotii care stiu sa mearga tare si ca iti sunt toti prieteni!!! Eu am dat Gixxeru ca sa imi iau Intruder asa ca eu intai am invatat sa ma dau pe gixxer si acum ma dau si cu Intruder...

 

Ce nu intelegi tu e ca nu toata lumea e interesata de Amckart tau si ca nu vrea toata lumea sa-si polizeze scaritele....sau se dau premii pentru scaritele polizate? creste statutul pe forum???

 

Si ce nu inteleg iar de ce nu te duci si la aia cu Kawasaki VN sau la Honda sa-i chemi la circuit??? Scrie acolo la Warrior pe forum...cheama-i pe aia la AMckart...deja devin obositoare discutiile astea...sincer..........

 

Is curios dupa ce ti-o arata unu cu un Intruder cum se merge daca si atunci mai chemi pe toti la AMckart.......

 

Drop IT!!!! parerea mea!!!!

 

 

O sa pun cateva poze cu scaritele mele polizate ca sa te simti mai bine cu mentiunea ca sunt mici inca pt ca doar acuma am reusit sa ajung acasa si sa merg pe motor!!!

 

Sa-mi zici daca iti plac .... k? :(

 

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is curios dupa ce ti-o arata unu cu un Intruder cum se merge daca si atunci mai chemi pe toti la AMckart.......

 

see YA

 

Eu nu am vazut pe cei cu Intruder decat mergand max. in forje medii, prin oras. .in linie dreapta si la verticala. . daca tu imi arati si in alta parte decat bulevarde cum se merge cu un Intruder. . altfel decat am scris mai sus. .eu bucuros va insotesc. . .nu am prejudecati, dar vreau sa vad si eu un pilotaj mai extrem cu un Intruder 1800. .asa, de curiozitate. .

 

Pe cei cu VN si Vulcan nu i-am chalengiuit pe AmK pentru ca doar Intruderul mi se pare competitiv ca Warriorul. . pe viraje. .nu stiu cum merge Rocketul cu scaritzele pe asfalt, dar astept raspunsuri si din directia aia. .ca pe linie dreapta se vede diferenta de HP si CC.

 

"Pai mergem mandrii si fericiti ca in afara de Rocket III nu cred ca e altceva de serie care sa vina la performantele Intruderului"

 

Hai sa nu exageram. . .Rocket III pe maini bune, va bate cu ceasu de la gara Predeal pe quarter mile.. . .Nu mai comparati voi 1800 ale voastre, (nu mai zic de doar 1700 ale mele) cu 2300. . Ceee "care sa vina la performantele Intruderului" . .poate Intruderul si Warriorul . .sa vina la performantele Rocketului. . .pe linie dreapta. . eh, linia dreapta, , ,always linia dreapta. .de aia va chem pe Amckart. .lasati virajele pe Cheia si alte Bran-Rucar. .veniti pe Amckart, la doi pasi de casa, si faceti circuitul ala fara iesire la pascut. .asta e challenge. .nu pe drumuri nationale. .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie:

- nu va mai luati motoare decat daca le exploatati performantele la limita extrema

- folositi motoarele doar pe circuit altfel sunteti doar niste "fitzo-bikeri"

- polizati bine de tot scaritele

 

...mai sunt si altele???

 

Era mai lung postul dar tocmai am realizat ca nu are sens.

 

Ne vedem, in nici un caz pe circuit :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hihi ba mai exista ceva: Victory :baldy:

 

si asta e doar 8ball-ul, aka Vegas, motor de 1600, sa vezi Hammer-ul

 

Pai mergem mandrii si fericiti ca in afara de Rocket III nu cred ca e altceva de serie care sa vina la performantele Intruderului...

 

as mai pune si Honda Valkyrie Rune, cu peste 50 de kilo mai grea, Putere max: 87 kW/5.500 rpm (119 HP), cuplu: 167 Nm/4.000 rpm

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, hai nu ma mai iau de voi, ca aveti motorete noi si va e mila de ele. . Mergeti vreo 2 ani pe ele cum vreti si pe urma poate intrati si pe un circuit.,. .asa de sanchi. :blink:

 

 

Iti multumim!!! Ne vedem dupa 2 ani pe AMCkart :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, hai nu ma mai iau de voi, ca aveti motorete noi si va e mila de ele. . Mergeti vreo 2 ani pe ele cum vreti si pe urma poate intrati si pe un circuit.,. .asa de sanchi. :kiss:

 

Tu ai o obsesie cu datul pe circuit, asta ca sa nu zic ca esti obsedat. Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa lasam discutiile contradictorii cu cei mai buni decat noi :kiss: si sa discutam despre Intrudere de 1800 cc.

 

Si-a polishat (slefuit) cineva de aici rotile standard de Intruder? Daca da, impresii, va rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandeam sa le fac negre....daca le slefuiesti nush cum o sa iasa avand in vedere praful care iti intra si pe sub piele!!!

 

am vazut vreo cateva poze cu unele cu roti cromate...arata demential!!!

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandeam sa le fac negre....daca le slefuiesti nush cum o sa iasa avand in vedere praful care iti intra si pe sub piele!!!

 

am vazut vreo cateva poze cu unele cu roti cromate...arata demential!!!

 

see YA

 

 

poze multe poti vedea pe www.m109riders.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze multe poti vedea pe www.m109riders.com

 

 

hehe...mersi....sunt de ceva timp inscris acolo...mai devreme de a lua motorul m-am inscris....

 

 

e super site...oamenii sunt chiar dedicati :unsure:

 

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...mersi....sunt de ceva timp inscris acolo...mai devreme de a lua motorul m-am inscris....

 

 

e super site...oamenii sunt chiar dedicati :unsure:

 

 

see YA

 

 

 

 

 

ceva poze de la proprietari romani cu modificari facute la intrudere de 1800???

Editat de maitre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu o sa merg pe 260 dar dupa ce sunt gata astea de pe motor...in iarna imi dau comanda de gume...

 

Dupa ce le pui spune-ne te rog cum stau pe drum in comparatie cu cele originale de pe motor!

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase sa te uiti la ele (de cele late vorbesc). Cu cat e mai lata guma, cu atat pierzi in manevrabilitate. Depinde de utilizare.

 

 

acestea din foto se manevreaza de zeci de ori mai bine decat cele stoc de pe ea, chiar daca acelea sunt mai inguste. E chestie ce tine de calitatea cauciucului, forma lui.

Editat de maitre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acestea din foto se manevreaza de zeci de ori mai bine decat cele stoc de pe ea, chiar daca acelea sunt mai inguste. E chestie ce tine de calitatea cauciucului, forma lui.

 

:D eu astept sa inlocuiesc Marathonul cu Avon Cobra (luat deja asteapta sa fie "uploaded", diferente mari in forma, o sa vedem si la material. Marathon e un cauciuc foarte bun dar tinde sa te ridice iar pe ploaie sau pe rece e sensibil. Ce aveti voi stoc pe vaci? Dunlop parca nu? Stiu ca oamenii nu prea erau multumiti. Vezi ca pe dimensiunea voastra face Pirelli niste gume foarte bune de foarte curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dunlop sunt stoc...nici mie nu imi plac....dureaza f mult pana cand se incalzesc....dupa nu prea am avut probleme ....iar pe ploaie...sunt execrabile....cel putin mie nu imi plac absolut deloc...la cea mai mica rasucire de gaz invarte roata!!!stiu ca e cuplu mare dar totusi....nu prea au aderenta mai deloc!!!

 

 

Din cate am inteles MEtz si Avon stau super si pe roata si pe strada...om vedea opinii!!!!

 

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salutare,

 

vreau sa-mi iau un intruder de 1800 (2007-2008), dar inainte as vrea sa-l pot vedea mai de aproape, poate sa ma si sui pe unul ( stand pe loc :banana: )

sta careva prin imprejurimile sibiului si se indupleca sa-mi arate bestia ? ...normal ca vin cu lada de bere :blbl:

pana acum nu am vazut nici unul in sibiu :cheers:

 

va multumesc,

respecte.

 

Catalin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...