Sari la conținut

Postări Recomandate

FARA POLEMICA...

pai cind te uiti la celelalte power cruisre(la calitate,detalii) iti vine sa o arunci pe fereastra...fara suparare dar ati vazut cum arata comenzile si unele detalii? DEZAMAGITOR...IEFTIN

mai bine arata m1800....

 

 

Laudate si tu cu ce ai :unsure: Roaga pe cineva sa te lase sa te urci pe una,sau in cel mai fericit caz sa mergi cu ea si apoi mai vorbim.DEZAMAGITOR....NU O SA MERGI IN VIATA TA CU UN ASEMENEA MOTOR :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Laudate si tu cu ce ai :unsure: Roaga pe cineva sa te lase sa te urci pe una,sau in cel mai fericit caz sa mergi cu ea si apoi mai vorbim.DEZAMAGITOR....NU O SA MERGI IN VIATA TA CU UN ASEMENEA MOTOR :)

nu ma laud cu nimic...mergi de curiozitate si te uita la un midnightstar de ex...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma laud cu nimic...mergi de curiozitate si te uita la un midnightstar de ex...

Ti-ai gasit si tu cu ce sa-l compari :unsure:

 

Oricum...la banii aia VN2000 face legea :)

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi ia ce-i place....poate omului ii place cum este calitatea si de aia a cumparat-o...

 

Parerea mea este ca este cea mai puternica si rapida (ma refer la motorul de 1800) si plus de asta nu cred ca e cineva care ramane cu oglinzile,comenzi,scarite standard...cred ca fiecare isi va cumpara ceva aftermarket care oricum nu ajunge la diferenta de pret dintre un VN2000 si Intruder 1800.....

 

 

Asa ca....parerea mea este sa lasati comenturile aiurea si rautacioase si sa va vedeti de treaba....daca nu-ti place cu merge motorul sau cum sta pe drum in comparatie cu altceva e ok dar ...comenzile :) ...sa fim seriosi...... :unsure: PAREREA MEA

 

 

 

see Ya

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata a sosit!!!

 

nu recomand nimanui B&S din cauza neseriozitatii de care au dat dovada.

L-am comandat la ei ,platit in avans 100% si m-au tot dus cu vorba ca vine pe 2 mai,apoi peste o saptamana,ca vine marti,miercuri..etc Am luat banutzii inapoi am platit avans la Cardinal in TG Mures si seara aveam motoru in curte ! Cu carte,numar si autorizatie provizorie....a si asigurare pe 30 zile bonus.

 

 

Primii 50 km i-am facut cu frica maxima .Trage motorul asta in orice treapta si de la orice turatie,fenomenal !!!

 

la b&s motors sa ocupat alexandru afloarei de tine?eu cu el vorbisem sa-mi rezerve vzr-ul care il asteptai tu dar ma aburit si pe mine,nu mi-a facut nici o rezervare nimic,pana la urma am batut palma cu cei de la royal motors din pitesti,mi-am luat-o galbena :) si m-a costat 11.950 cu tva iar la b&s ma costa 12.500 cel galben

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da

insa nu pot sa-l acuz pe el "pe persoana fizica" decat ca nu raspundea la telefon,cate doua trei ore pe motiv ca era cu un client !

 

acum traiesc alta aventura cu accesoriile . am comandat cu mobra la ei si cateva accesorii,insa sisy baru nu a sosit inca ,tb sa vina de acu o sapt,miercuri...apoi vineri ..apoi peste o saptamana ....!!!!

 

am mai vb acolo cu inca doua persoane (o tipa si un tip) insa si ei nu cred ca aveau habar pe ce lume traiesc !

 

Profesionisti toti !

 

Am incercat sa modific pozitia ghidonului (sa-l ridic putin mai sus ) insa am o problema la reglajul celor doua manete (frana si ambreiaj ). Are in interior o pana care nu ma lasa sa modific pozitia lor pe ghidon

A incercat cineva modificarea asta pana acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

CAut si alti posesori de C1800R ptr a impartasii impresii si eventual ptr a iesii din oras

 

Salut!

 

In cateva zile voi fi posesorul unui Intruder C 1800.

As dori sa achizitionez un set de crash bar (engine guard) pentru acesta.

 

Ma poate ajuta cineva cu o firma importatoare?

 

Multumesc!

Mirele de unde esti?

Mi-am luat si eu un C1800R. Poate ne putem intalnii sa mai schimbam niste impresii.0744627836

Editat de cechevara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends:

CAut si alti posesori de C1800R ptr a impartasii impresii si eventual ptr a iesii din oras

 

 

Mirele de unde esti?

Mi-am luat si eu un C1800R. Poate ne putem intalnii sa mai schimbam niste impresii.0744627836

 

 

imi permit sa raspund eu ca prieten al lui Mirel si ca prim rider pe C1800R-ul lui :crack: Eu am un intruder de 800.

 

Suntem din Bucuresti. Despre iesiri, sigur ca da, vb pe pm!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posesor SUZUKI VZR1800 ... cine ma poate ajuta cu un manual in romana sau engleza. multumesc anticipat!

 

si o poza cu "micutza" mea abia iesita din magazin :friends:

 

 

Salut, poti sa-ti dau eu daca vrei manualul, dar asa de curiozitate, nu ai primit de la dealer?

 

p.s. Felicitari pentru noua achizitie.Sa o stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de manual ! de la dealer am primt manual in spaniola,germana si inca ceva..nicidecum engleza sau romana .

 

Recomand montarea unui parbriz. Se simte diferenta pe autostrada la peste 120 km/h

post-6765-1213895691_thumb.jpg

post-6765-1213895718_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de manual ! de la dealer am primt manual in spaniola,germana si inca ceva..nicidecum engleza sau romana .

 

Recomand montarea unui parbriz. Se simte diferenta pe autostrada la peste 120 km/h

 

1. Parbrizul se poate monta si pe un R2? Daca da, unde si cat ar costa?

2. Poate ajungeti si voi sambata la intrunire in Bucuresti si la drum. Mi-ar place sa fie mai multe intrudere de 1800 :) . E placut rau sa vezi cateva in formatie :(

Detalii aici:

/index.php?...0&start=950

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate.Costa intre 350-450 euro.Incearca la nenea ala care are magazin la Romana in statia de metrou.

 

Mi se pare un pic cam piparat pretul. Am sa ma duc sa vad despre ce si cum. Ideea e ca la viteze mari ar ajuta enorm, cred. Nu prea ma impac eu in schimb cu gandul de a pune ceva pe el. E perfect asa cum e :) =

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare un pic cam piparat pretul. Am sa ma duc sa vad despre ce si cum. Ideea e ca la viteze mari ar ajuta enorm, cred. Nu prea ma impac eu in schimb cu gandul de a pune ceva pe el. E perfect asa cum e :) =

Ai dreptate, doar ca de la 80 km/h in sus fara geam e nasol...Ideea este ca poti sa-l pui si sa-l scoti destul de usor .

Si eu cred ca este cam scump, dar l-am comandat.

Editat de sharkfilm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata oribil cu acel parbriz. Daca mai costa si 400 de euro sigur voi sta in banca mea.

 

Eu am mers cu viteza mare pe autobahn si nu am simtit nevoia de parbriz. la r 2 cred ca insa e alta poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca mai degraba pe ebay. Gasesti la preturi mai mult decat rezonabile. Ce dreacu mai, la Troia dai de doua ori cat face unu nou nout in mod obisnuit!

 

1. Parbrizul se poate monta si pe un R2? Daca da, unde si cat ar costa?

2. Poate ajungeti si voi sambata la intrunire in Bucuresti si la drum. Mi-ar place sa fie mai multe intrudere de 1800 :crack: . E placut rau sa vezi cateva in formatie :crack:

Detalii aici:

/index.php?...0&start=950

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Frumos foc pe galben si cu dunga alba :bigstar:....vad ca incep sa apara din ce in ce mia multe!!!

 

Poate o punem de o reuniune candva :laugh: ....ce ziceti??? tare mult mi-ar place sa le vad plecand de la semafor mai multe :crack:)

 

 

Sa o stapanesti sanatos!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma,, v-am vazut pe voi cu Intruder 1800 M prin oras..sunteti prea cuminti ma. .parca mergeti pe Harleyuri. dinainte de VRod si StreetRod si NightRod. . .poate vi se pare curios, dar ma bucur ca Intruderu de 1800 s-a vandut asa bine. . .raman eu cu Warriorul,. ..unul din cei trei parca, , din tzara asta, ,,care au stiut sa aprecieze ce inseamna Warrior. .nu ca, ce ganditi voi, alea, e pe bune. .hai ca vb. ca Balamuc acu.. ."va astept la start, fraierii". .pe Amckart. . . :crack:

 

PS: Bre,, dovediti-mi pe Amk, ca mergeti la limita inclinarii. . .cu Intruder 1800 M. .ca eu am mers prea mult.. ce naiba. .nu mai am scaritze.. . .adica. .chiar asa???!? Dar chiar daca voi nu aveti curaj, lasa ca imi vin Avonurile in cateva zile, si imi iau pana la urma si alte scaritze.. .si tot am sa fiu singurul cruiserist cu cele mai multe lapuri pe kartodrom.. Ca pe nadejdea voastra, imi iau loc la Ghencea, ca nu pot sa ma bazez pe voi fetisistilor de scaritze cromate.. impresii de de ne. . . .Nu aveti ma, posesori de Intruder, sange in voi, sau oleaca de nebunie controlata. . Imi racesc gura de pomana!!!!

:bigstar: unde-i politia gramaticala??

am citit de 3 ori sa inteleg ceva...In cele din urma am inteles ca tu esti cel mai mare motociclist din tara (sau poate din lume), esti unul dintre cei trei care detineti Warrior (singurele motociclete ce trebuie apreciate) si ca esti un fraier daca nu mergi cu un motor de cruising pe circuit sa-ti polizezi scaritele.

Ma uimesti cat de vertical esti, cum le sti tu pe toate...

Astia cu intrudere polizeaza scaritele din cand pe cate un drum de munte, ruleaza pe sosele si autostrazi dar niciodata n-au simtit nevoia sa se dea grozavi cu asta...pur si simplu face parte din ride...

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: unde-i politia gramaticala??

am citit de 3 ori sa inteleg ceva...In cele din urma am inteles ca tu esti cel mai mare motociclist din tara (sau poate din lume), esti unul dintre cei trei care detineti Warrior (singurele motociclete ce trebuie apreciate) si ca esti un fraier daca nu mergi cu un motor de cruising pe circuit sa-ti polizezi scaritele.

Ma uimesti cat de vertical esti, cum le sti tu pe toate...

Astia cu intrudere polizeaza scaritele din cand pe cate un drum de munte, ruleaza pe sosele si autostrazi dar niciodata n-au simtit nevoia sa se dea grozavi cu asta...pur si simplu face parte din ride...

 

Asfalt uscat

 

:laugh: Bine zis...Dar nu cred ca va face vreo diferenta :blbl:

 

dupa cum a zis si 33ska>>> ramanem noi cu polizatu pe drumuri de munte si cu plimbatu si cu mersul de harley :blbl: e mai bine :blbl:

 

Asa ca bafta AkRaptor la Amckart acolo.....DU-TE TARE !!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da ma, bravo, mergeti voi mandri pe Intruder, ca Harleystii, in linie dreapta, si fiti voi fericiti. . acolo, in lumea voastra de only cruiseristi. .Eu stiu din both worlds. .Si le aplic in stil crossover. . Eu am 99% din bikeprieteni, raceri. . si poate de aia m-am invatat sa scot din Warrior ce poate el pe circuit. .dar chestia e ca intaii am invatat sa merg pe cruiser pe Amckart, si abia pe urma mi-am luat Gixxer. .si mi-am dat seama de niste chestii. . .Chestia e ca e usor sa mergi cu un supersport ca pe un cruiser. .Mai greu e sa mergi pe un cruiser ca pe un supersport. . cu limitele aferente.

 

As vrea sa vad si eu niste scaritze polizate de Intruder. Are cineva ceva poze? Ca am si eu. . :D Dar nu o sa va cada bine ce vedeti. . .:(

 

Si, again, nu ma laud aici, ci doar dau exemplu de ce fac eu. .in speranta ca o sa faceti si voi intr-o buna zi. . daca renuntati la fetishuri cu look-ul pe Intruder (or else) si o sa tratati si folositi fierul ala asa cum merita sa fie folosit. . adica . .sa aflati pana la urma, ce poate. .si nu doar in linie dreapta, la verticala, si ocazional pe curbe. .pfff, pe Cheia nici macar nu te mai poti risca sa scoti scantei din scaritza.. la cat pietris e pe acolo, si pe asfaltul ala lucios. . .si umezeala in virajele de dupa Maneciu. .Abuse that beast!! Nu mai menajati Intruderele alea in plm . . .e ca si cum rogi un chinez din angro Europa sa o faci pe Jenna Jameson sa zgaraiie peretii!! Yeah right!!! Get the fok Bruce Lee on the Intruders, mates!!!

 

O sa le stricati prematur motoarele prin "lugging the engine". .Dati-le ce au ele nevoie. .si nu numai in linie dreapta.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom'le... nu am nici o treaba cu tine, si nici nu zic asta pentru a isca vreo cearta inutila. Insa... eu nu prea ma uit in celelalte sectiuni. De obicei bagi d'astea cu "hai pe circuit" si la celelalte sectiuni? Adica la scutere, ATV-uri, si enduro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...