Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate vroiau sa-ti vada skill-ul pe curbe.

 

Din pacate, nu au avut ocazia. :friends:

 

Oricum, pe curbe nu se mai tineau dupa mine. .Pe curbe nu sunt semafoare.

 

M-am luat eu cu un tzigan cu un SL pe viraje inainte de Sinaia, el inainte, eu inainte. . l-am facut pana la urma. . dar am prins o burta in asfalt la un moment dat. .s-a turtit suspensia grav, , am dat cu tzurloiu drept de asfalt in mijlocul curbei de am zis ca mi-am rupt glezna. . noroc ca aveam ghete moto. . .a fost la zilele Sinaiei anul trecut parca. . baietii ma stiu. . eram la branzoaice acolo in centru. .m-am dus la farmacie sa iau anti-inflamatoare. . .da omu cu SL s-a potolit dupa ce m-a vazut ca scuturam din picior. . a fost salon si a lasat haiduceala cu mine. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu a zis nimeni ca e perfecta :laugh: ...asta nu am mai vazut pana acum....fiecare are bubele ei dar asta e nasoala....eu unul ma gandesc ca nu au fost strase corespunzator suruburile......foarte greu se poate intampla asa ceva ...parerea mea.......

 

 

 

P.S.:: SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA, MULTA SANATATE, FERICIRE SI TOATE CELE BUNE!!!

 

LA MULTI ANI!!!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de material.....daca materialul din suruburi a fost mai tare, ceea ce este evident s-a rupt bascula.....daca era materialul din bascula mai tare s-ar fi rupt suruburile si ar fi plecat in spate.......e posibil sa nu fi stat prinsa drept si de acolo sa apara niste tensiuni care au solicitat necorespunzator acea bucata de metal, tensiuni pt care nu a fost proiectata....oricum e primul pe care il aud si vad cu asa ceva, de cand sunt eu inregistrat pe acel forum.......si am citit cred, majoritatea topicurilor.....

 

Din pacate se mai intampla si nu este nimeni perfect....

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O scurta lista a evenimentele RAPORTATE catre Suzuki intr-o fereastra de patru luni jumatate (dar trebuie sa va ganditi ca poate unul intr-o suta a folosit acel formular). Mai mult 60 de plangeri catre NHTSA pentru anul de fabricatie 2007 - Office of Defects Investigations (daca vreti sa va dau si lista respectivelor, fie aici fir pe pm)

 

Updated 10/16/07

 

Date Reported/Problem/Resolution

 

5/30/2007/Bad Battery/Battery Replaced

 

5/30/2007/Clutch has uncontrolled engagement at 2,050 miles/No repair made yet

 

6/11/2007/Rear rotor has excessive play/Replaced once and now has same problem again/Customer waiting on approval from Suzuki

 

6/11/2007/Rear rotor wobbling/Dealer replaced and problem has not come back yet. Work just done.

 

6/12/2007/Clutch has uncontrolled engagement at standing start, or slow speed (10mph). This problem has occurred 20+ times since the bike was

purchased.

 

6/19/2007 Coolant hose leaks/Only problem

 

 

 

Sarbatori fericite!

6/19/2007 Battery died/Recharged

 

6/19/2007 Bike died/Replaced ECU, plugs, gas and clutch position switch/Worked fine for 2 weeks, now it will barely run.

 

6/19/2007 Bike lurches when releasing the clutch. A loud bang is heard when this happens.

 

6/24/2007 Clutch cable broke while stopping, only 350 miles on bike, waiting on part at dealer

 

6/24/2007 Oil leaking from driveshaft seal, 6500 miles/repaired by dealer

 

6/24/2007 Rear broke rotor loose 3900 miles/repaired by dealer

 

6/24/2007 Rear brake rotor loose, 511 miles

 

6/28/2007 Left front turn signal loose/Going to talk to dealer

 

6/28/2007 Clutch failed at 3,300 miles

 

6/28/2007 Jumping out of gear, shavings in oil repeatedly, water leak and oil overfill. 7,500 miles on bike now

 

6/28/2007 Clutch lunging at take off/Looking for a new dealer

 

7/12/2007 Oil and grease from drive shaft onto wheel?Failed at 4,000 miles/Dealer advises seal is bad from previous wheel removal

 

7/12/2007 Rear rotor loose/failed at 1415 miles/Rotor on back order with Suzuki

 

7/19/2007 Rear tire separating at 6,200 miles

 

7/19/2007 Australia/Rear rotor failing

 

7/19/2007 Rear rotor failed/part on order at Suzuki

 

7/19/2007 Transmission and clutch not properly engaging

 

7/19/2007 Rear rotor failed at 580 miles/waiting on new rotor

 

7/19/2007 Rear rotor failed at 2,900 miles

 

8/3/2007 Hard shifting and clutch not properly engaging

 

8/3/2007 Overfilled with oil

 

8/3/2007 Coolant Leaks

 

8/3/2007 Clutch Slippage

 

8/3/2007 Rear rotor loose

 

8/3/2207 F1 light comes on

 

8/3/2007 Fuel pump failed at 14 months

 

8/3/2007 Bike had high idle two times 1800-2200 RPM's

 

8/13/2007 Oil missing after 600 service

 

8/13/2007 Clutch failed at 10,000 mile. Also hard shifting first to second. Won't stay in second gear. Dealer says to keep riding until winter.

 

8/16/2007 Rear brake rotor failed at 1,900 miles

 

8/29/2007 Rear brake rotor failed at 3,681 miles, 1/8 inch of play, Dealer says that Suzuki says its normal

 

8/29/2007 Left turn signal bolt fell out, dangling, dealer installed new bolt

 

8/29/2007 Clutch failed at stop light, clutch will not disengage, Suzuki says it "can't" happen, All parts were on backorder indicating a major problem, Suzuki agreed to honor warranty

 

8/29/2007 2,985 miles, rear brake rotor has excessive play in all directions and is starting to crack, dealer says that was normal until they saw the crack, customer is waiting for Suzuki approval.

 

8/29/2007 18,800 miles, Rear tire locked up at 70MPH, customer has to pay for diagnosis to determine cause of problem, bike totaled, possible clutch or rear drive problem, fractured clavical, road rash on arms and left hip.

 

9/10/2007 Defective Rotor

 

9/25/2007 545 miles, fuel line recall not done by dealer, dealer never checked VIN with Suzuki on new bike, also left turn signal loose and fender loose

 

9/25/2007 2,600 miles, rear rotor failed causing nasty rear noise

 

9/25/2007 4,400 miles, rear rotor is loose, not causing problem yeet.

 

9/25/2007 7,942 miles, rear rotor loose, dealer says its normal, checking with Suzuki.

 

NEW 10/16/2007 4,000 miles, rear rotor loose.

 

NEW 10/16/2007 18,626 miles, propellor shaaft and final drive were stripped where they join. No grease on splines, evidently not properly greased at the factory. Bike was out of warranty and Suzuki will not help with the problem.

 

NEW 10/16/2007 2,700 miles, failed fuel pump, repaired under warranty.

 

NEW 10/16/2007 4,300 miles, rear rotor failed, dealer ordered new rotor.

 

NEW 10/16/2007 4,300 miles, coolant leak, dealer is fixing.

 

NEW 10/16/2007 4,300 miles, clutch rattle when in neautral. Waiting on Suzuki for approval to repair.

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ID-uri de messenger.....nu ar fi o idee buna sa punem toti id-urile de messenger si sa ne adaugam unii pe altii...in felul asta, cand suntem pe internet putem schimba pareri imediate, cu reactii imediate pe moment....

 

id meu: mtyberyu

 

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Ce facusi maitre? Nu cred ca are nimeni vopsitorie, dar poti sa te duci la orice vopsitorie in principiu.

 

 

:scratch: stai linistit, n-am patit nimic, doar ca vreau sa vopsesc anumite parti din plastic in culoare motorului. As fi ales orice vopsitorie, dar am inteles ca este greu de gasit vopseaua (am modelul alb)....daca ma poate ajuta cineva cu codul si, eventual, un centru unde o pot prepara, dau o bere...:lol:

Editat de maitre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu faci o intrebare la sursa, la B&S Motors, ca sa fii sigur ca aia este ceea ce cauti?....cred ca te pot lamuri destul de bine si nu cred ca ar avea ceva de obiectat!

 

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
eu am ajuns la 16.000 km intr-un an, cine vrea detalii despre orice, sa scrie aici.

 

Pe mine ma intereseaza ce tobe custom se pot pune

 

Nu-l mai vinzi? De tobe,aveam eu niste linkuri,sa caut...Inclusiv la un model imbracat in ceramica neagra,cum n-am mai vazut pina acuma.De-aia te-am tot sunat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI:

 

1. maitre - 2007 - alb - (0 modificari, deocamdata, urmeaza sa schimb gumele cu Metzler ME880 - spate 260" si fata 150")

 

2. nick1800 (am cerut modificarea in Nickthegreek dar se pare ca mai dureaza) - 2007 -negru - sissybar, crashbar si coburi - HepcoBecker, Fottpegs, Highwaypegs si Passenger Boards - Rivco, WindShield - AmericanCycles; urmeaza Bar Risers - Rivco, Tacho relocation - Rivco, Motorcycle Sound System si Tobe Rodaburners DoubleEagle Blackhawk with SLT (sunt "powder coated" negru cu doua inele cromate)

 

3. dealien - VZR 1800 R2 (2008) Negru - cu sissy bar si suport genti laterale Hepco&Becker, xenon 6000 k....atat deocamdata!!!

 

4. hed - 2008 - negru - cu sissy si engine guard + parbriz

 

5. blackjack -VZR 1800 k8 negru

 

6. Circel 2007 negru, crash bar, Hepco, Sissy Hepco, lampi semnalizare schimbate, oglinzi mirror skull Kuryakyn, urmeaza alte modificari

 

7. cornette VZR 1800 - 2008- nergu, sissy si engine guard

 

8. Traffic_man_fm, VLR 1800 R 2008, negru, crash bar Hepko&Becker, parbriz de nevoie

 

9. 99 mgm - 2007 - alb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...