Sari la conținut

Postări Recomandate

Scuze ca raspund asa de greu :D, cat despre parbriz e delicata chestia...sincer sa fiu nu îs impresionat de el, da e ok la viteze de peste 120in ideea ca nu te mai sufla vântul , cât depre înălțime nush ce sa zic eu am senzația ca îmi da tot vântul in casca... Si ca simt un curent in casca si casca e un Schubert c3, acuma zgomotul mai e posibil sa fie si de la distanța dintre el si far...între el si far rămâne o distanța de circa 8-10mm si cred ca acolo se formează zgomotul, cât despre culoare inițial comandaseră unul alb da nu mi-a plăcut cum se așeza si am renunțat in favoarea celui fumuriu, da e diferența între parbriz si fără dar ma așteptam la cu totul altceva, de nu poți avea si confort si frumusețe împreuna, e o balanța undeva între ele.

Cât despre problema cu ceasurile încă nu am reușit sa fac nimic, am stat 4 ore la reprezentanta si nu găsesc nimic ineregula, eo ma gândesc ca senzorul din cutia de viteze e magnetic si poate a prins vreo urma de Șpan sau pălitură pe el ceea ce e posibil sa genereze problema mea, e încă in studiu si dacă continua ma întorc la ei, pana una alta o sa îmi schimbe evacuarea de sus pe garanție, calitatea vopselei lasă de dorit iar interiorul unde se prinde e șasiu a sărit vopseaua iar dacă e garanție atunci sa fie garanție si e doar 390£ o finala :D

P.s. Am uitat sa precizez ca eo am 1,81 înălțime referitor la parbriz

» Post actualizat in 17 Jul 2015 10:29

Întrebare întrebătoare : care din voi ați schimbat eșapamentul si pentru ce ați optat , eu pendulez între doua opțiuni Freedom Performance Exhaust Black Sharp Curve Radius System si Cobra Speedster Swept Exhaust System. Văzusem câteva pagini mai in urma ca cineva își montase un tailgun ne poate spune ceva din experiența lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cumpar diverse accesorii accesorii pentru M109R .

 

crash bar sau engine guard ( de preferat)

suport numar lateral

» Post actualizat in 18 Jul 2015 10:36

Daca tot a venit vorba si eu as dori coburi de piele originale pentru al meu vzr1800:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 18 Jul 2015 10:36

Daca tot a venit vorba si eu as dori coburi de piele originale pentru al meu vzr1800:)

 

» Post actualizat in 18 Jul 2015 10:36

Daca tot a venit vorba si eu as dori coburi de piele originale pentru al meu vzr1800:)

:) Mottocicleta ta am vrut eu sa o cumpar de la tipul care o detinea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Super, mulțumim frumos pentru informații, sigur or să ne fie utile fiecăruia la un monument dat. Faza cu 5 rulmenți la doo roți e ca-n povestea cu doo paie la 3 măgari sau ca în cartea Trei pe două biciclete.

 

Eu am luat 6205 - 2RSH

Eu zic că ai fi putut, totuși, să-ți iei rulmenți noi, nu din dezmembrări...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S- o stapanesti sanatos, colegule!!!

Imi place mult culoarea bestiei, cred ca la toamna il colorez si eu cam la fel.. Aveam de mult in cap culoarea asta... :)

» Post actualizat in 29 Jun 2015 20:10

Aveti idee de vreo vopsitorie mai acatarii, in Bucuresti?

Eventual un pret pentru vopsit total?

Multam fain!

Multumesc frumos, drum bun si fara incidente. Eu asa am cumparat-o, am vrut sa evit clasicul negru care il intalnesti mai pe la toate chopperele/cruisere. Dar sa nu fiu egoist si negru e o non-culoare indrazneata. Cand ma plictisesc de culoarea asta vreau sa o fac un rosu aprins (Renault clio). Rosu ca focu sa-i surada norocu`. Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt curios daca merita.

In primul an si eu am vrut sa cumpar unul, dar intre timp am renuntat ca m-am obisnuit.

 

Singurele momente cand simt ca as vrea unul este cand stau efectiv in coloana de masini fara sa ma strecor sau trebuie sa ma strecor printr-o coloana ucigator de lunga (e.g. cand sunt accidente si e blocat tot DN1). Dar cele 2 cazuri sunt rare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot citit pe http://www.m109riders.com despre ambreaj hidraulic si eram curios daca are vreunul dintre noi instalat.

Pretul este acum , in functie de cum priveste fiecare lucrurile.

 

Trebuie sa-mi soseasca tobele de la Freedom Performance cat si filtrele de aer K&N. Cei care aveti deja montate alte tobe ce probleme ati intampinat ? Este nevoie de un fuel procesor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva ...am primit o oferta de schimb cu intruderul 1800 care e de vanzare aici pe forum ,inmatriculat pe CJ ,contra unei motociclete de a mea ,si as vrea o parere de la cineva din zona ,care poate o stie ,sau a vazut-o live...!! Pentru un contact mai rapid ,ca e cam scurt timpul las un nr de tel..0744268676 !!

Mersi !!! ...da-ti bip ca va sun eu.... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Nu credeti ca ar fii o treaba buna in a enumera fiecare ce imbunatatiri a adus sau urmeaza sa aduca motocicletei ?

Orice modificare fata de varianta stoc e bine venita , chiar si daca a schimbat oglinzile stoc care par castigate la pungi cu pufuleti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare

 

Pana in momentul asta nu am reusit sa fac nici o modificare. Abia mi-am cumparat motorul in vara asta si nu am avut timp de schimbari. Mi-am asteptat tobele de la freedom performance , oglinzile , filtrele de aer K&N care vor mai trebui sa astepte pana le voi monta. Mai am in plan si schimbarea farului care este deja cumparat . Vreau sa mai blochez si PAIR VALVE. Am modificat scaunul pasagerului si am inclus in el si spatarul. Am deja fabricate placutele .

Toate astea se vor intampla la inceputul lunii octombrie. O sa revin cu poze .

Editat de Stefan Tataru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Blocarea acestor Pair Valves elimina acele pocnituri din esapament care sunt mult mai frecvente la cei care au un esapament aftermarket. Din ce am mai citit chiar si cei cu tobe stock pot bloca aceste Pair Valves si vor avea o tonalitate mai puternica a esapamentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...