Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Te intrebasem ca eram curios daca l-ai prins sub stop sau lateral.

Eu am gasit un kit mai micut decat cel oem si l-am prins sub stop, dar tot nu sunt multumit. Tot acopera prea mult din guma spate :D

Editat de fanatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In realitate arata mai bine decât în poza iar soția și băiatul meu sunt foarte mulțumiți de confortul oferit de antena parabolica. Acest spătar se scoate odată cu scaunul pasagerului și unde mai pui ca totul a costat 35 USD. Eu cred ca arata foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare, fratilor!! As avea nevoie de o informatie pretioasa.. Mi-as dori sa-mi achizitionez pentru al meu VZR 1800 ceva evacuari mai zgomotoase. Aveti vreo recomandare. sugestie sau parere sa ma loviti cu ea?? Personal m-au impresionat niste Cobre..

Multam fain si s-aveti sarbatori magice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Ia-ți-le cât mai zgomotoase. Joi seară tocmai a fost tăvălit un coleg al nostru cruiserist la Unirii; mergea înainte spre Universitate iar un cimpanzeu de pe o bandă mai din stânga a făcut dreapta spre Piața Alba Iulia, peste motociclist. Noroc că avea echipament full piele și un flip-up, zicea că nu îl doare nimic. Ce vreau să spun e că eu tocmai ieșisem din Unirea și, înainte de impact, nu am auzit niciun sunet de motor chiar dacă s-a întâmplat la câțiva metri de mine; or mie sunetul de motor îmi atrage atenția din reflex, mai ales dacă e vreun v-twin mare cum era acesta. Omul avea tobe stock; am auzit foarte clar pocnitura și plasticurile rupte și împrăștiate pe jos dar nu auzisem deloc motorul. În primele secunde, până să văd motorul pe jos, printre mașini, am crezut că a fost un accident doar cu mașini.

 

În altă dezordine de idei, eu am evacuare hacker mayhem și îmi place foarte tare cum sună. Poate în viitor am să-mi iau tot de la ei, spun că modelul nou se aude și mai pe bass.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare . A mers cineva mai mult pe intruder ? Gen 700 800 km ? Lyna viitoare plec in Danemarca si inca imi fac planul de cati km /zi voi face ... in prima zi m-am gandit la Buc - Budapesta , a doua zi Budapesta Hamburg sau Hanovra 1100 km aprox , si a 3a zi restul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi lauda marfa lui , e greu sa fii subiectiv si tine si de gusturile personale . Eu am de la Miller si sant foarte incantat cum suna si arata. Am vazut la ei pe site ca au si pt Intruder ...

ce model ai de la Miller ca si pe mine ma incanta dar nu stiu inca daca merita pretul ridicat?

 

PS. Unde recomandati, In Bucuresti, sa schimba anvelopa pe spate (cu echilibrat cu tot)?

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce model ai de la Miller ca si pe mine ma incanta dar nu stiu inca daca merita pretul ridicat?

 

PS. Unde recomandati, In Bucuresti, sa schimba anvelopa pe spate (cu echilibrat cu tot)?

 

Multumesc,

Salutare,

 

Eu am apelat la Razvan de la Metric Motion. Tot el a furnizat si anvelopele pentru al meu C1800. cauta metric motion pe forum si il vei gasi. este in zona Preciziei

» Post actualizat in 05 May 2016 19:47

Salutare, fratilor!! As avea nevoie de o informatie pretioasa.. Mi-as dori sa-mi achizitionez pentru al meu VZR 1800 ceva evacuari mai zgomotoase. Aveti vreo recomandare. sugestie sau parere sa ma loviti cu ea?? Personal m-au impresionat niste Cobre..

Multam fain si s-aveti sarbatori magice...

Eu am Cobra. am un post din 2011 aici cu ele. Sunt din Bucuresti. daca vrei sa le auzi, post/pm si ne intalnim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt schimbare anvelopa spate am fost la: Contact: MotoRuote

Str. Minervei, nr. 67, sector 1, Bucuresti

Relatii la: 0764. 168.347

Din câte îmi amintesc, a fost 60 lei; servicii foarte OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi lauda marfa lui , e greu sa fii subiectiv si tine si de gusturile personale . Eu am de la Miller si sant foarte incantat cum suna si arata. Am vazut la ei pe site ca au si pt Intruder ...

multam fain!

» Post actualizat in 13 May 2016 09:32

Salutare,

 

Eu am apelat la Razvan de la Metric Motion. Tot el a furnizat si anvelopele pentru al meu C1800. cauta metric motion pe forum si il vei gasi. este in zona Preciziei

» Post actualizat in 05 May 2016 19:47

Eu am Cobra. am un post din 2011 aici cu ele. Sunt din Bucuresti. daca vrei sa le auzi, post/pm si ne intalnim

 

 

Am vazut postarea!! se aud super bine! tot pe niste cobre am pus si eu ochiul.. Cobra tri pro, varianta black.. arunca o privire de curiozitate..

tu de unde ti ai achizitionat tobele? cat te au costat?

multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Razvan - Metric motion, tot. Mintate la fost Elf in Popesti.

multam fain!» Post actualizat in 13 May 2016 09:32

 

 

Am vazut postarea!! se aud super bine! tot pe niste cobre am pus si eu ochiul.. Cobra tri pro, varianta black.. arunca o privire de curiozitate..

tu de unde ti ai achizitionat tobele? cat te au costat?

multumesc frumos

multam fain!» Post actualizat in 13 May 2016 09:32

 

 

Am vazut postarea!! se aud super bine! tot pe niste cobre am pus si eu ochiul.. Cobra tri pro, varianta black.. arunca o privire de curiozitate..

tu de unde ti ai achizitionat tobele? cat te au costat?

multumesc frumos

» Post actualizat in 13 May 2016 16:22

Care veniti in Bucuresti la 2 Roti in 27 Mai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Ce presiune e recomandata pentru spate - 280/35?

 

Multumesc,

2,8

Cum se comporta cu anvelopa de 280 ? Al meu are 260 si dabea reusesc sa virez la viteze mici..parca este din alt film,cred ca gresim cand le punem anvelope mai late decat cele cu care au venit din fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2,8

Cum se comporta cu anvelopa de 280 ? Al meu are 260 si dabea reusesc sa virez la viteze mici..parca este din alt film,cred ca gresim cand le punem anvelope mai late decat cele cu care au venit din fabrica.

Și eu am trecut de la stock 240 Dunlop...cu care vin astea echipate din fabrică la un Metzeler de 260...dar sincer mie mi se pare că ciclistica e mai bună cu cel de 260..și am văzut că multă lume are aceeași părere....poate doar pt. că Metzelerul ăsta are o formă mai bună a cauciucului...regula generală este însă că mai lat înseamnă ciclistică mai proastă...deci orice regulă are și excepții...

Editat de ngtmircea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și eu am trecut de la stock 240 Dunlop...cu care vin astea echipate din fabrică la un Metzeler de 260...dar sincer mie mi se pare că ciclistica e mai bună cu cel de 260..și am văzut că multă lume are aceeași părere....poate doar pt. că Metzelerul ăsta are o formă mai bună a cauciucului...regula generală este însă că mai lat înseamnă ciclistică mai proastă...deci orice regulă are și excepții...

si eu ma simt mai ciudat pe Metz ul de 260.. mai bine stateam pe doagele alea originale de 240, vechi de 7 ani... Dar se vad frumos astea late, bata le ar vina...

» Post actualizat in 16 May 2016 09:03

M am decis la niste tobe.. Hard Krome Sideburner.. le am gasit pe ebay pe la 550 dolari, fara transport. Pareri? Idei? Sugestii?? Auzit, vazut,placut ceva de genul prin oras?? eventual for sale..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma simt mai ciudat pe Metz ul de 260.. mai bine stateam pe doagele alea originale de 240, vechi de 7 ani... Dar se vad frumos astea late, bata le ar vina...

» Post actualizat in 16 May 2016 09:03

M am decis la niste tobe.. Hard Krome Sideburner.. le am gasit pe ebay pe la 550 dolari, fara transport. Pareri? Idei? Sugestii?? Auzit, vazut,placut ceva de genul prin oras?? eventual for sale.. :)

O sa iti cam mute urechile si capul din loc la drum lung, iar daca mergi in coloana iti garanteaza ultimul loc, in rest cred ca sunt ok :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot Metz de 260 am si eu,cand intru intr-un giratoriu la viteza mica ma cam lupt cu balaurul...ori nu se apleaca,ori se lasa prea mult..parca ma conduce trotineta pe mine si nu invers.

 

Cred ca are dreptate Adixgl,este destul de bubuicioasa si cu tobele originale..in treptele 1-2-3 se aude grav..in 4-5 se linisteste si poti merge fara sa-ti duduie cerebelul la drum lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...