Sari la conținut

Postări Recomandate

Daca folosesti motorul doar sa mergi sa bei cate o cafea din cand sau la plimbari de duminica atunci nu ar trebuii sa ai probleme .Daca insa vrei sa faci bagi niste ture in Ro sau in Europa , cu atit mai mult cu cat vrei si pasager nu te gandi la asa ceva , chiar si daca nu ai un stil de condus agresiv .Si eu sant de parere ca arata mai bine , si eu mi-am dorit asa ceva , dar partea practica a invins look -ul . E plin pe forumuri de pareri a celor care si-au pus lowering kit cu avantaje si dezavantaje . Partile negative sant mult mai multe si tine cont ca soselele in Ro si chiar Europa sant diferite de ce e in State . Uite si aici o parere http://www.motorcyclecruiser.com/how-to-lower-motorcycle

 

Merci pentru sfat.

 

In afara de mansoarele ISO , ce alte mansoane mai folositi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Merci pentru sfat.

 

In afara de mansoarele ISO , ce alte mansoane mai folositi ?

 

Nu stiu ce inseamna ISO. Eu am inlocuit mansoanele originale cu mansoane incalzite de la Oxford. Una din cele mai bune investitii in confort! Putin frigut? Nem panic, doua lemne pe foc, maxim trei (maximul e patru) si te doare la bascheti. Plus de asta, sunt putin mai groase ca cele stock, ceea ce imi place mult.

» Post actualizat in 20 Feb 2016 15:12

Am nevoie de un sfat.

Ma bate un gand sa-mi montez 2 inch lowering links . Am vazut ceva poze si chiar mi-au placut cum aratau motoarele.

Cum se va comporta motorul cand voi avea pasager ?

 

De acord cu baiatul cu dinamita. Daca te duci doar cat sa iei Tedi de morcovi de la non stop, sunt brici. Din ce am mai citit, lowering kit vine la pachet cu suspensie spate mai tare. La drum lung s-ar putea sa te dai cu Voltaren forte la fiecare 50 de km. Mai ales pe soselele patriei.

Si daca tot suntem la capitolul asta, un amic a facut acum ceva ani asa: a coborat aparatoarea spate la o distanta de cauciuc egala cu cursa amortizorului (10 cm). Era o Dnepra, acolo iti permiteai artificii de-astea.

Editat de AWD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atașat o poza pentru referința cu manșoanele ISO. Cel puțin asa sunt prezentate pe mai multe site-uri.

Am văzut aceste manșoane în realitate și mi se par groase , deși am palma destul de mare.

 


» Post actualizat in 20 Feb 2016 15:55

Are cineva modelul asta de mansoane ?

http://www.revzilla.com/motorcycle/arlen-ness-fusion-smoothie-grips#fitment_tab

post-29589-0-11042800-1455981746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu le am din aceeasi gama... Fusion Knurled. Nu sunt prea diferite fata de cele postate de tine.

Daca ISO de la Kuryakyn ti se par ok, astea or sa ti se para subtiri. Pentru mine sunt ok, dar ISO mi se par mari.

 

http://www.arlenness.com/prodcat/grip3.asp

post-19831-0-26827900-1455986798_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut lowering bones și le-am dat jos. Nu din cauza disconfortului (mi s-a părut că e infimă diferența cu/fără) ci a unei borduri prea înalte unde locuiam la vremea aceea și mai ales din cauză că atingeam cu toba pe jos la curbele la dreapta, evacuarea mea fiind și puțin ieșită în lateral, modelul acesta. Altfel, cu guma de 280 și spatele coborât, pe lângă suportul f. mic de număr, aspectul era super fain.

Acum oasele le poartă un coleg din Pitești, pe un Intruder negru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari la toata lumea......

 

 

as avea de vanzare suporturile de valize ca in poza asta....arata f bine....eu mi-am cumparat altele pt cutii fixe....daca stiti pe cineva care ar avea interes....detalii pe privat :)


» Post actualizat in 09 Mar 2016 20:39

salutari la toata lumea......

 

 

as avea de vanzare suporturile de valize ca in poza asta....arata f bine....eu mi-am cumparat altele pt cutii fixe....daca stiti pe cineva care ar avea interes....detalii pe privat :)

Suportii sunt de la firma Hepco & Becker...am instructiunile de montare si toate suruburile.

post-816-0-92288400-1457133782_thumb.jpg

Editat de dealien
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Te intrebasem ca eram curios daca l-ai prins sub stop sau lateral.

Eu am gasit un kit mai micut decat cel oem si l-am prins sub stop, dar tot nu sunt multumit. Tot acopera prea mult din guma spate :D

Editat de fanatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In realitate arata mai bine decât în poza iar soția și băiatul meu sunt foarte mulțumiți de confortul oferit de antena parabolica. Acest spătar se scoate odată cu scaunul pasagerului și unde mai pui ca totul a costat 35 USD. Eu cred ca arata foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In realitate arata mai bine decât în poza iar soția și băiatul meu sunt foarte mulțumiți de confortul oferit de antena parabolica. Acest spătar se scoate odată cu scaunul pasagerului și unde mai pui ca totul a costat 35 USD. Eu cred ca arata foarte bine.

 

Nu arata bine , arata mult mai bine asa cum e in poza ta de profil .Dar important e ca isi face treaba si tu esti multumit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare, fratilor!! As avea nevoie de o informatie pretioasa.. Mi-as dori sa-mi achizitionez pentru al meu VZR 1800 ceva evacuari mai zgomotoase. Aveti vreo recomandare. sugestie sau parere sa ma loviti cu ea?? Personal m-au impresionat niste Cobre..

Multam fain si s-aveti sarbatori magice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Ia-ți-le cât mai zgomotoase. Joi seară tocmai a fost tăvălit un coleg al nostru cruiserist la Unirii; mergea înainte spre Universitate iar un cimpanzeu de pe o bandă mai din stânga a făcut dreapta spre Piața Alba Iulia, peste motociclist. Noroc că avea echipament full piele și un flip-up, zicea că nu îl doare nimic. Ce vreau să spun e că eu tocmai ieșisem din Unirea și, înainte de impact, nu am auzit niciun sunet de motor chiar dacă s-a întâmplat la câțiva metri de mine; or mie sunetul de motor îmi atrage atenția din reflex, mai ales dacă e vreun v-twin mare cum era acesta. Omul avea tobe stock; am auzit foarte clar pocnitura și plasticurile rupte și împrăștiate pe jos dar nu auzisem deloc motorul. În primele secunde, până să văd motorul pe jos, printre mașini, am crezut că a fost un accident doar cu mașini.

 

În altă dezordine de idei, eu am evacuare hacker mayhem și îmi place foarte tare cum sună. Poate în viitor am să-mi iau tot de la ei, spun că modelul nou se aude și mai pe bass.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fratilor!! As avea nevoie de o informatie pretioasa.. Mi-as dori sa-mi achizitionez pentru al meu VZR 1800 ceva evacuari mai zgomotoase. Aveti vreo recomandare. sugestie sau parere sa ma loviti cu ea?? Personal m-au impresionat niste Cobre..

Multam fain si s-aveti sarbatori magice...

 

Fiecare isi lauda marfa lui , e greu sa fii subiectiv si tine si de gusturile personale . Eu am de la Miller si sant foarte incantat cum suna si arata. Am vazut la ei pe site ca au si pt Intruder ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare . A mers cineva mai mult pe intruder ? Gen 700 800 km ? Lyna viitoare plec in Danemarca si inca imi fac planul de cati km /zi voi face ... in prima zi m-am gandit la Buc - Budapesta , a doua zi Budapesta Hamburg sau Hanovra 1100 km aprox , si a 3a zi restul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi lauda marfa lui , e greu sa fii subiectiv si tine si de gusturile personale . Eu am de la Miller si sant foarte incantat cum suna si arata. Am vazut la ei pe site ca au si pt Intruder ...

ce model ai de la Miller ca si pe mine ma incanta dar nu stiu inca daca merita pretul ridicat?

 

PS. Unde recomandati, In Bucuresti, sa schimba anvelopa pe spate (cu echilibrat cu tot)?

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...