Sari la conținut

Poze Cu Tuning La Scutere


yOCorni
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 321
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sica, de unde ai luat stickerele?

 

Nu stiu despre ce stikere vorbesti ? :) ala cu ''No fear'' l-am luat de pe e-bay , alea cu aprilia de pe oglinzi tot de pe e-bay , tot ce e cu alb , e facut cu pensula :) . Si restu ...de fabrica.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nu stiu despre ce stikere vorbesti ? :laugh: ala cu ''No fear'' l-am luat de pe e-bay , alea cu aprilia de pe oglinzi tot de pe e-bay , tot ce e cu alb , e facut cu pensula :friends: . Si restu ...de fabrica.. :laugh:

 

Man ia zi si mie pls cum pot sa fac si eu comanda pe eBay de niste stickere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut! as avea si eu 2 intrebari pentru voi...sper sa fiu cat de cat ontopi...

prima ar suna cam asa: fratilor...sunt bestiale scuterasele voastre cu tunning, insa cele la care le-ati pus leduri in toate partile sunt bestiale! Cum ati procedat? Se pare ca ati folosit LED-uri...le-ati legat in serie ca sa mearga sau ati folosit rezistente? De care daca da? sau daca nu e mare secret cum ati facut?

A doua intrebare...hm...cum sa formulez ca sa nu jgnesc pe nimeni...a da: intentionez sa-mi iau un scuter...aduce cineva scutere Peugeot...dar am auzit ca sunt cam varza si ca se cam strica des! Este adevarat?

 

Merci mult! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! as avea si eu 2 intrebari pentru voi...sper sa fiu cat de cat ontopi...

prima ar suna cam asa: fratilor...sunt bestiale scuterasele voastre cu tunning, insa cele la care le-ati pus leduri in toate partile sunt bestiale! Cum ati procedat? Se pare ca ati folosit LED-uri...le-ati legat in serie ca sa mearga sau ati folosit rezistente? De care daca da? sau daca nu e mare secret cum ati facut?

A doua intrebare...hm...cum sa formulez ca sa nu jgnesc pe nimeni...a da: intentionez sa-mi iau un scuter...aduce cineva scutere Peugeot...dar am auzit ca sunt cam varza si ca se cam strica des! Este adevarat?

 

Merci mult! :burnout:

 

de fapt...alea sunt poze de pe net...nu sunt scuterele noastre :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu "pejourile" ... io am un Speedfight 2 -merge SUPER si arata :burnout: ... ! Nu stiu de ce zic unii ca-s stricaciase si proaste ... poate ca vorbesc doar din auzite ! :bounce:

 

Ce model vrei sa iti cumperi ? Singurul care nu ti-l recomand est V-CLICK !!! in rest toate-s OK !!!

salutari :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :what: :eek: ce scuter are mha??yo n`am mai auzit de numele asta :eek: ....poate peugeot speedfight

 

Dapai.. e greu bilute.. sa stii ca fac si eu engleza la scoala :eek:

 

a scris la mijto asa ... normal k Speedfight :)

:moto:

 

Na.. tu te-ai prins :hug: dami un pm cu idul tau Mihai land

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat...inca nu am incercat ca n-am pe ce...dar ideea e cadaca vrei sa pui doar un singur led, sa zicem la toba unul rosu :hug: , legi de led o rezistenta de 100 Kohm ( kilo ohmi) si ar trebui sa mearga! Faza cu legat 4-5 in serie am incercat si merge bine!

apropo...daca face cineva o delimitare la scuter, sa postezepozele pas cu pas ce si cum a facut, ca am gasit scrise topicuri ca scoti saiba...si scoti nush ce din toba...si bla bla pe care numai cei cu o vechime onorabila le inteleg! Sa vedem si noi unde e acea siba....cred ca ati inteles! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietele :eek: cu delimitarea ta.. :eek: O sa iti enumar cativa pasi !

 

1.Dai toba jos cu atentie

2.Te duci la un meserias care se pricepe.. la delimitari de scutere si dupa daca nu are el d-ala de sudat te duci la unu si ii explici cum sa o faca.. si sa iti taie tevile alea.. pana.. aproape.. teava principala

3.O montezi la loc :) :hug:

 

Eu m-am dus la unu si l-am intrebat cum fac sa o delimitez bine.. si mi-a spus ca asa .. asa.. asa.. :eek: si .. dupa m-am dus la un prieten de-al lui tata la DACIA Service :moto: si mi-a facut`o in jum de ora :what:

bafta..

 

P.S. : da un PM cu idu`l tau.. si o sa fac niste poze si o sa ti le dau sa iti arat cum trb sa arate toba.. dupa.. ce.. se face delimitarea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...