Sari la conținut

Cum Am Vazut Caruciorul Cu Rotile


virgil
 Share

Postări Recomandate

Salutari, ma numar si eu printre cei mai noi inscrisi hotarandu-ma cu greu sa insir si eu cateva cuvinte despre cum era sa-mi rup gatul.Am un Triumph Tiger 900,nu este primul motor pe care-l calaresc ,si cum spuneam intr-o dimineata aveam treaba ,masina pe pana,scot motorul arunc o geaca pe mine ,plec termin treaba intru in pasajul de la Unirea dinspre Inter spre Budapesta.In pasaj apa la greu pe banda 1 aproape toata,si o iau si eu usurel cu vreo 50 pe dreapta benzii a 2-a la o palma de linie.Traficul lejer,liniste si pace ,sambata,se apropia iesirea 30 m,cand aud un fasait de frana pe apa ,nu am apucat sa intorc capul ,dar am simtit lovitura.Totul a durat 3,4 sec dar a parut o vesnicie.Mi-a sarit mana stanga de pe manson si am inceput sa pendulez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: :rose: esti tare man.

 

Sa sti ,am observat lucru acesta cand am lovit asfaltul si chiar nu era dimineata sa ma trezesc , da de atunci ma bucur de fiecare dimineata cand ma trezesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa sti ,am observat lucru acesta cand am lovit asfaltul si chiar nu era dimineata sa ma trezesc , da de atunci ma bucur de fiecare dimineata cand ma trezesc.

nu am glumit ,problema este ca am gresit ceva cand am salvat si s-a ales praful de intamplarea si povestirea mea.Scuze in viata am inceput intotdeauna cu stangu.A

seara am adaugat restul de 2 ori si mi-a dat eroare.Nu prea ma desc cu calc

 

Penduleaza in continuare si nu poate sa termine .Asteptati amortizarea oscilatiilor !

am zbarcit-o si eu si m-ati executat .

 

nu am glumit ,problema este ca am gresit ceva cand am salvat si s-a ales praful de intamplarea si povestirea mea.Scuze in viata am inceput intotdeauna cu stangu.A

seara am adaugat restul de 2 ori si mi-a dat eroare.Nu prea ma desc cu calc

am zbarcit-o si eu si m-ati executat .

tu esti cel mai rau dintre toti ,ca sa te inbunez dau o masa la veliko tarnovo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ca o telenovela. Cand devine mai interesant, in mijlocul actiunii, intra genericul de final si preview-ul episodului urmator.

Trebuie sa steptam pana maine pentru a afla continuarea.

 

PS1: nu vreau sa rad de suferinta altuia dar chiar ne-ai lasat in suspans... asteptam continuarea.

PS2: nu, eu nu ma uit la telenovele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si...?

si am vazut pe dracu am reusit sa o redresez in timp ce in cap imi imaginam coaste pe bordura cap in zidul pasajului ma rog aiurea totul .am iesit din pasaj, un bou din bacau cu laguna abaiguit ceva eu eram ca si paralizat, ca nu m-a vazut,am spus si eu spatele caz penal medico legal,,a vb-it la tel ,ce facem, facem 3mil asta facem ,mi i-a dat ,politie,alt bou ca mergeam tare ,am vrut sa spun ca nu rulam in marsarier ,am zis totusi am fost lovit din spate ,amenda aluia laguna cu aripa farul bara sparte si capota zgariate eu scarita indoita si un ornament al tobei impactul l-a preluat teava din capul tobei ocazie cu care am descoperit ca e super tare. asta e toata istoria.daca ma lovea in roata eram sub masina lui.cred ca a fost o dif de viteza de 30-40 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si am vazut pe dracu am reusit sa o redresez in timp ce in cap imi imaginam coaste pe bordura cap in zidul pasajului ma rog aiurea totul .am iesit din pasaj, un bou din bacau cu laguna abaiguit ceva eu eram ca si paralizat, ca nu m-a vazut,am spus si eu spatele caz penal medico legal,,a vb-it la tel ,ce facem, facem 3mil asta facem ,mi i-a dat ,politie,alt bou ca mergeam tare ,am vrut sa spun ca nu rulam in marsarier ,am zis totusi am fost lovit din spate ,amenda aluia laguna cu aripa farul bara sparte si capota zgariate eu scarita indoita si un ornament al tobei impactul l-a preluat teava din capul tobei ocazie cu care am descoperit ca e super tare. asta e toata istoria.daca ma lovea in roata eram sub masina lui.cred ca a fost o dif de viteza de 30-40 km

slava domnului ca nu e mai grav...si uite cu ocazia asta ti-ai redecorat motoru...dar un lucru nu pricep..cum pana mea nu te-a vazut ala daca mergea in urma ta???mergea cu farurile stinse si capul intre genunchi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: :rose: esti tare man.

esti tare rau am avut si am alte preocupari am descoperit calculatorul acu la batranete le-am zapacit aseara 1ora am scris degeaba cred ca am postat povestirea oriunde numai aici nu scuze

 

slava domnului ca nu e mai grav...si uite cu ocazia asta ti-ai redecorat motoru...dar un lucru nu pricep..cum pana mea nu te-a vazut ala daca mergea in urma ta???mergea cu farurile stinse si capul intre genunchi??

si eu am un pic de vina la iesire nu am franat de loc i-am luat doar gazul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti tare rau am avut si am alte preocupari am descoperit calculatorul acu la batranete le-am zapacit aseara 1ora am scris degeaba cred ca am postat povestirea oriunde numai aici nu scuze

si eu am un pic de vina la iesire nu am franat de loc i-am luat doar gazul

probabil el vedea o silueta stationara in lumina de la iesirea din pasaj oricum tot un bou ramane un lucru m-a bucurat l-au injurat toti soferii care veneau din spate pe care ii crosetase ca sa ma ajunnga probabil pe mine

 

probabil el vedea o silueta stationara in lumina de la iesirea din pasaj oricum tot un bou ramane un lucru m-a bucurat l-au injurat toti soferii care veneau din spate pe care ii crosetase ca sa ma ajunnga probabil pe mine

A-TI DISPARUT TOTI ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai cititi ,m-am facut de cacao o sa iau niste meditatii la informatica trist dar adevarat oricum multumesc pt ca m-ati acceptat

Din toata intamplarea asta am ajuns la concluzia ca in orice sit de genul asta trebuie facute poze atunci si din toate unghiurile chiar daca suntem doar martori la suferinta unui motociclist ca si noi,si mi s-a recomfirmat faptul ca pentru a o termina cu cele lumesti nu este necesar decat sa intalnesti un (cuvant urat) caruia i-au ramas hainele mici si il strang

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lectia 1 : incearca sa nu mai apesi butonul "citeaza" sau butonul "raspunde" de sub un post , vezi ca ai 3 butoane chiar dupa ce se termina posturile cu "raspunde aici" , "raspunde" si "tema noua" apasa pe cel raspunde aici si in felul asta nu o sa mai citim(citesti) ce ai zis de 2-3 ori.

 

Pt alte eventuale lectii in ale"informaticii" :nono: :rose: stau la dispozitie :rose:

 

Am uitat : acesta nu este un program IRQ(mirc) ci un forum lumea nu neaparat discuta ci mai degraba dezbat teme deaceea se numeste "Forum" , (a designated space for public expression) cum ar zice cineva in engleza

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul de vedere al relatarii este una din cele mai haioase modalitatii de a nara o intamplare despre un "accident" de motor. Vorba tuturor, ne lasasi la momentul culminant si nu mai apareai...

e incet incet le inveti si pe astea..

bine ca esti ok si nu ai patit ceva mai nasol...

sa ai grija de acum inainte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul de vedere al relatarii este una din cele mai haioase modalitatii de a nara o intamplare despre un "accident" de motor. Vorba tuturor, ne lasasi la momentul culminant si nu mai apareai...

e incet incet le inveti si pe astea..

bine ca esti ok si nu ai patit ceva mai nasol...

sa ai grija de acum inainte...

nu pot decat sa va multumesc ,ma simt intradevar aiurea ca nu ma descurc cu calc ,dar incerc sa fac progrese. am simtit nevoia sa vb cu voi pt ca suntem pasionati de acelasi lucru. as fi vrut sa va povestesc despre prima tranta cu prima motocicleta dar nu vreau sa patesc la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...