Sari la conținut

Streetfighter


amimagz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu totusi astept sa vad un roman care a realizat un streetfighter adevarat dintr-un motor de serie si daca-mi place ce a iesit, îi dau si eu de lucru (dak se ocupa cu asta) sa-mi faca si mie unul, pt. ca io nu ma pricep la modificat motoare. Pina atunci ramin la parerea mea ca 1 fighter facut de 1 firma specializata arata si foarte bine si are si performante.

Chestia cu NOS = "adevarat si cool" nu stiu de unde ai luat-o dar nu-mi apartine. :drink:

:bounce:

 

Salutare!

Cred ca toti asteptam un roman care sa faca asa ceva.. Nu e nimic de contestat in asta! Foarte adevarat, totodata, ca motociclete ca TNT, Buell, etc arata foarte bine... doar ca nu imi place mie sa le spun fightere! Este doar o parere personala. Cat despre chestia cu NOS nu am insinuat ca ai fi spus-o tu! Era doar o chestie generala..

Toate bune! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto treaba.... sa stii. nu ti se pare cam prea sus ghidonul? adica e cam ridicat. parerea mea . gusturile nu se dicuta :|

Am zis sa il pun intai pe motor si sa ma dau si dupa aia vada daca sa il mai las sa vedem ca daca e incomod nu il pun sus , pana la urma trebuie sa fie comod nu numai frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e talharu meu

 

Sa-l stapanesti sanatos! Vezi ca Emppu a pus niste poze cu cadre de bandit.. Te-ai putea orienta sa vezi cum iti modifici coditza! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapanesti sanatos! Vezi ca Emppu a pus niste poze cu cadre de bandit.. Te-ai putea orienta sa vezi cum iti modifici coditza! :bounce:

 

Da numai ca la 400 e alt cadru. 6 si 12le le au identice. Insa se poate face si din B4 o chestie faina. :finger: post-8276-1173194991_thumb.jpg nu e el prea fighter insa e lucrat bine

 

 

 

si scritele si ghidonul sunt de la Lucas

 

desii si alea de pe loius sunt faine eu am vrut neaparat de la astia

 

Eu mi am luat un LSL superbike fix pix ca astapost-8276-1173195191_thumb.jpg

 

Si eu tindeam spre rosu mai ales ca am etrierele rosii dar m am bagat la negru pana la urma. L-am pus numai asa la vrajeala sa vad ce se cum si e fantastic. Il iubesc. Nu doar ca ciumegeste intreaga motoreta mult dar e si f comod si versatil (prin rotire in prindere). Insa nu pot sa scot motorul din casa cu el sus ca e prea lat. :drink: Tre sa l pun provizoriu iara pe cel vechi care acum mi se pare de bicicleta pana l scot in curte. :) Eu unul recomand tuturor nakedistilor asa ceva. Abea astept proba de drum. Logic la la viteze mari e mai putin indicat decat unul stoc mai ingust si jos datorita pozitiei de ZID in fata vantului... insa ce faci cu el in oras si pe curbe... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos lucrat intr-adevar B4.. dar trebuie sa se poata face si cu el ceva mai mult :drink:

Tot ghidon de superbike LSL am si eu pe a mea si mi se pare fantastic... Chiar si la viteze mai mari :)

 

s-ar putea sa va ajute: http://www.customfighters.com/

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intr-adevar foarte tari si ghidoanele astea de enduro.. Din cate am observat eu la fightere cam astea se folosesc: enduro si superbike. Totul depinde de scopul final al fighterului. Respectiv acrobatie sau uz practic pentru oras. Nu dati cu bolovani :) E doar o parere personala :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mi se pare chiar interesanta.. A doua, daca nu ma insala memoria, se gaseste la Polo. Alea cu masti de gaze mi se par... nu stiu........ parca incomplete.. Parca nu se incadreaza asa de bine in linia motocicletei! Stiu! E chestie de gusturi :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un site interesant (nu foarte, dar tot mai gasiti una-alta pe acolo): http://xpostreetfighter.com/

Si mai punem si niste poze.. Yamaha Fazer, FZ1 (sunt destule la noi in tara) si cea portocalie e un Suzuki TL (coditza de CBR F4i din cate am inteles). Mai veniti fratilor cu idei :bounce: .. Eu ma pregatesc sa-mi comand un Acerbis Cyclope pt SV :) Astept sa vad si cum va arata!

post-2016-1173338770_thumb.jpg

post-2016-1173338786_thumb.jpg

post-2016-1173338804_thumb.jpg

post-2016-1173338814_thumb.jpg

post-2016-1173338820_thumb.jpg

Editat de amimagz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain... si cum dai comanda? cand iti vine?

 

Daca te referi la site-ul care l-am pus mai sus... Nu stiu exact cum se procedeaza cu comanda.. O sa le dau un mail sa vad ce ganduri au, daca trimit in RO, etc. Exista si varianta a doua, oameni de pe forum care aduceau fel de fel de prostioare de prin toate tarile, inclusiv din SUA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modificat in ARAD

 

SCOS PT TESTE

 

mai trebuie finisat !!!

 

Tare! Bravo baieti. Banuiesc ca este modificat si motorul nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut apoi... mi-am dat seama. radiatorul de ulei l-ai mutat jos etc etc... si o intrebare..... nu prea mi se pare ok vopsitul ala la motor... nu puteai sa dai jos suruburile si apoi sa vopsesti? ara mult mai misto cu suruburile alta culoare. parerea mea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare! Bravo baieti. Banuiesc ca este modificat si motorul nu?

 

da

 

am vazut apoi... mi-am dat seama. radiatorul de ulei l-ai mutat jos etc etc... si o intrebare..... nu prea mi se pare ok vopsitul ala la motor... nu puteai sa dai jos suruburile si apoi sa vopsesti? ara mult mai misto cu suruburile alta culoare. parerea mea :crack:

 

 

am scris mai sus ca mai e de lucru la el ai vopsea speciala de temperatura si capacele or sa fie alta culoare si cu suruburi noi

 

oribila codita si tobele. zici ca-s trompete. in rest e simpatica.

 

nu se poate spune cai ORIBILA CODITA pt ca nui codita ci ii cadru motorului

 

si nu cred ca merita sai spui asa nu ai muncit tu la motor si cred ca proprietarul motorului sil comanda dupa gustul lui mai EXCENTRIC

 

ce ar fi daca toate motocicletele ar arata la fel sau identice .... probabil nu ar mai avea nimeni ce ca zica

 

asta e sunt curios ce motor ai !!!! FII SIGUR NU O SA TIL JIGNESC indiferent cum ar fi el

 

multa bafta tuturor celor ce modifica motoarele de serie!!!!

 

acuma sa inmatriculat

 

poze proaspete si calde

post-15715-1173478279_thumb.jpg

post-15715-1173478332_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...