Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai ca postez eu :eek: .. care vrea un arrow?ca io vreau sa sperii militienii cu twobrothers :D

 

 

si eu vreau alta toba, pentru ca am o "problema" cu motocicletul meu :sick: nu se aude aproape deloc .

de la honda mi s-a zis ca daca vreau sa schimb toba, trebuie neaparat cumparata de la ei, ca daca o iau din alta parte si o instalez, se pierde garantia :hug: eu vroiam una cu mai putini bani :what:

 

are cineva vreo idee? :what:

Editat de yelyne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transmite-le baietilor de la inter motorcycle din partea mea ca sunt niste dobitoci, oricum patronul chiar este un macaronar imputit. :hug: nu, de fapt nu le spune nimic, se supara prea tare... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau alta toba, pentru ca am o "problema" cu motocicletul meu :D nu se aude aproape deloc .

de la honda mi s-a zis ca daca vreau sa schimb toba, trebuie neaparat cumparata de la ei, ca daca o iau din alta parte si o instalez, se pierde garantia :hug: eu vroiam una cu mai putini bani :what:

 

are cineva vreo idee? :what:

Sa stii ca si Arrowul care il am eu de la ei se aude destul de tare daca ii scoti silencerul ala "for road use" ... chiar destul , dar eu vreau maximul :sick:

Apropo o toba foarte zgomotoasa te poate deranja la un drum mai lung :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca si Arrowul care il am eu de la ei se aude destul de tare daca ii scoti silencerul ala "for road use" ... chiar destul , dar eu vreau maximul :what:

Apropo o toba foarte zgomotoasa te poate deranja la un drum mai lung :D

 

 

:what: am avut eu o motocicleta cu o toba foarte "zgomotoasa" ,aprilia 125rs. si prin oras ma durea capul :hug: , la drum lung nu mai zic.....

 

 

am inteles ca silencerul ala se scoate si se instaleaza la loc, daca e nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:what: am avut eu o motocicleta cu o toba foarte "zgomotoasa" ,aprilia 125rs. si prin oras ma durea capul :what: , la drum lung nu mai zic.....

am inteles ca silencerul ala se scoate si se instaleaza la loc, daca e nevoie.

rs`u de 125 e mic copil cu zgomotul fatza de o toba "rea" pe un motor mare ...

 

da silencerul ala se scoate si se pune la loc in caz de nevoie (politie :hug: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-au oprit niciodata ... daca ar fi asa ar treb sa opreasca 3 sferturi din motociclisti :nono:...oricum in ture suna super fara silencer...fa o proba...si iti zic eu ca nu o mai schimbi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand le detineti, de la cine le-ati achizitionat (daca le-ati luat noi), cum se 'comporta' pana acum?

 

Garatia pe ce perioada este si cu piese si service-ul cum o sa va descurcati? (daca are unul suflet si rabdare sa scaneze un contract de garantie ca sa vedem si noi conditiile, :nono:)

 

P.S.: Le-ati achizitionat odata cu campania promotionala importatorului Honda (adica modelul din 2005 si 2006 au preturi avantajoase ;))

eu am una din 2005 luata anul trecut. garantia e de 2 ani. problema e ca vreau sa-mi pun un esapament destept . astia de la honda, daca nu iei de la iei , pierzi garantia. pana aici nici o probl.dar nu au decat arrow si aici incep surprizele....o finala din al (cea mai ieftina e peste 400 eur f. tva) nu se poate monta (zic ei)fara un racord care costa cam150 eur. deci ajungi pe la 600 eur. un leo vince din carbon este 500eur cu tva cu tot! asa ca ce facem in cazul asta?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am bagat la 1000 si 3000 Motul 300V Factory Line 15W 50

de ce l-ai mai schimbat la 3000 km? te dai la curse? :D Am inteles ca se schimba cam la 4000 km intr-un regim destul de forja daia nu inteleg de ce l-ai schimbat dupa 2000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa scrie in cartea de garantie ca trebuie ca sa nu pierzi garantia...1000 ...3000...6000...si apoi din 6 in 6 12000...18000...tu cati km ai cu ea?

Editat de NND
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa scrie in cartea de garantie ca trebuie ca sa nu pierzi garantia...1000 ...3000...6000...si apoi din 6 in 6 12000...18000...tu cati km ai cu ea?

ah inseamna ca nu am citit bine cu cartea , aveam senzatia ca e 1000 -4000 si dupaia din 6 in 6 ...well , my mistake...am putin peste 1000 , deh...invatatul ptr BAC imi ocupa mult timp :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari dragi posesori de RR. De ieri ma pot numara si eu cu mandrie in aceasta categorie.

 

picture001hc9.jpg

 

83505201yq7.jpg

 

Multumiri in special lui yelyne si reverse care mi-au raspuns la intrebari. Va sunt dator cu o licoare la alegere la prima intalnire. In rest sper sa ne vedem cat mai curand pe strazi pt ca am un milion de lucruri de invatat despre RR.

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...