Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca tot nu se mai intampla nimic pe thread, m-am gandit sa pun si eu o poza cu capacul de monopost :lol:

 

img2009xy2.jpg

 

 

 

img2010ot2.jpg

 

 

img2011croppedtp2.jpg

 

 

Ce se vede in ultimele doua poze pe pernuta de cauciuc este un mic fir de praf sau ceva. Nu este zgariat thank God. :lol:

 

Mi se pare oricum ca schimba mult in bine aspectul motocicletei si este bun in a oprima tentatia de a duce o pasagera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un filmulet pe cand?

am cate ceva, dar e totusi prea putin si nu e filmat chiar profi. cand gasesc pe cineva sa se stie la filmat, poate reusesc sa pun si un mic film.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot nu se mai intampla nimic pe thread, m-am gandit sa pun si eu o poza cu capacul de monopost :welcome:

 

img2009xy2.jpg

img2010ot2.jpg

img2011croppedtp2.jpg

Ce se vede in ultimele doua poze pe pernuta de cauciuc este un mic fir de praf sau ceva. Nu este zgariat thank God. :D

 

Mi se pare oricum ca schimba mult in bine aspectul motocicletei si este bun in a oprima tentatia de a duce o pasagera.

 

intr-adevar arata bine!

unde gasesc si eu un monopost pt 1000RR-ul meu si cat costa?

 

merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar arata bine!

unde gasesc si eu un monopost pt 1000RR-ul meu si cat costa?

 

merci!

 

 

Sincer cele mai mari sanse ai la United Motors. Este in jurul a 200-220 Euro. Cred ca ar arata mortal pe un 1000RR!

 

Cat priveste unul SH nu stiu sincer unde ai putea sa gasesti in Ro. Eu nu am vazut capace de monopost la nimeni (ma refer la motoare care nu vin cu ele stock)! (de fapt de aceea mi l-am si luat!)

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer cele mai mari sanse ai la United Motors. Este in jurul a 200-220 Euro. Cred ca ar arata mortal pe un 1000RR!

 

Cat priveste unul SH nu stiu sincer unde ai putea sa gasesti in Ro. Eu nu am vazut capace de monopost la nimeni (ma refer la motoare care nu vin cu ele stock)! (de fapt de aceea mi l-am si luat!)

Incearca sa-l contactezi pe Thomas caci am inteles ca ei aduc si sei monopost, in jurul a 100-150euro, de la powerbronze.

 

Ps:eu stiam ca la firma ,ORIGINALE 100% sunt in jurul a 250euro ,nu chinezariile de la United...de la powerbronze ,sunt pe la 100-150 euro din cate stiam eu :welcome: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sry eram cu mintea altundeva. Vroiam sa zic Inter Motocycle. Doar nu am luat HONDA de la United :D. si da...undeva pe la 220...poate mai mult. Nu mai stiu exact cat a fost.

 

Ma tot gandesc probabil la echipamentul care trebuie sa vina de la United...

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai..care mai aveti toba aia arrow primita moca de la honda?sau cumparata ma rog,slip on`u arrow din titaniu sau aluminiu ce e ... am eu senzatia nebuna sau se aude foaaarte taaare de la 7 mii pana la 9 mii de ture ...?!peste parca nici nu o mai aud ...ma rog cei de afara ma injura dar eu nu prea o aud..intre 7 si 9 imi infunda urechile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, au venit tobele in sfarsit ? Cand ai primit-o ? Pe mine inca nu m-au sunat. Eu deja m-am saturat sa ma milogesc de ei pe banii mei.

Au venit , vineri mi-au montat-o.Eu zic sa-i suni ca trebuie sa fi venit si a ta , baga o programare si dupa o ora jumate maxim ai toba montata :welcome: ..

P.S sa-ti scoti silenceru ala ca nu se aude nimic cu el , certificatu ala "road legal" oricum il primesti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca se aude bine paraitoarea ta....prea bine pentru ce stii tu sa faci cu moto oricum :wink:

adevaru e ca ...sunt idolu tau :moto:

in fata colegelor de liceu reusesc sa duc wheeliu in limitare =))

 

 

 

dupa vreo mie de km o sa se auda cum trebuie, acum ai tu impresia.sa se arda un pic, pe urma suna bine, dar la ture mari, suna gros.dupa 7000 de ture.

pai o cam ard in fiecare zi :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el zicea de toba....ca stim cu totii ca o arzi aiurea in fiecare zi.

:rock: sa ii dai si niste benzina,poate reuseste mai bine. :moto:

sunt curios,voi ati dat spatele ala urat jos?cu tot cu semnalizari.

unde ati pus numarul dupa aia, mie mi-a picat de 3 ori pana acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: sa ii dai si niste benzina,poate reuseste mai bine. :moto:

sunt curios,voi ati dat spatele ala urat jos?cu tot cu semnalizari.

unde ati pus numarul dupa aia, mie mi-a picat de 3 ori pana acum?

pai nu l-am dat jos ptr ca n-am gasit solutia cu numarul si cu semnalele...pana la urma cred ca o sa-mi iau stop cu semnale incluse ..iar numarul,prins cumva mai pe ascuns :lol:

 

el zicea de toba....ca stim cu totii ca o arzi aiurea in fiecare zi.

o ard eu aiurea da` am luat 10 la bac fara sa invat nimic :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile am reusit sa cad. Oprit la o intersectie, m-am asigurat pentru viraj la dreapta, am plecat de pe loc, cei din fata au franat imediat, am franat cu fata pentru ca am avut degetele pe frana, nu brutal, a fost ceva ulei jos pentru ca a alunecat imediat si am fost jos la 10km/h. Urmarile in pozele atasate (scuze pentru calitate - telefon):

 

post-14947-1182880012_thumb.jpgpost-14947-1182880034_thumb.jpgpost-14947-1182880051_thumb.jpgpost-14947-1182880067_thumb.jpg

 

E destul de frustrant sa cazi asa. Nu stiu daca cea mai buna solutie ar fi sa o repar pe CASCO, dat fiind ca distrugerea nu e mare, dar probabil destul de scumpa (pentru crapatura cred ca trebuie inlocuit tot nasul).

 

Ce parere aveti ?

Editat de svengali_no
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff abia se vede. Tragi un "sticher" cu shoei sau k&n filter alea alea nos si e ca noua :moto:. Imi imaginez cat de frustrant trebuie sa fie dar eu zic sa nu o bagi prin reparatii cat e vremea frumoasa. (nu stiu cat dureaza) cand se face mai frig si mai urat o bagi si o faci ca noua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff abia se vede. Tragi un "sticher" cu shoei sau k&n filter alea alea nos si e ca noua :moto:. Imi imaginez cat de frustrant trebuie sa fie dar eu zic sa nu o bagi prin reparatii cat e vremea frumoasa. (nu stiu cat dureaza) cand se face mai frig si mai urat o bagi si o faci ca noua!

pai daca ai casco, iti comanda piesele,nu inseamna ca sta motoru in service nu stiu cat. de inlocuit o carena si alea alea se rezolva in cateva ore, crede-ma.ca sa lipeasca carenele cu aptipilduri e o tiganie, mai ales daca motoru e nou sau aproape nou.totul trebuie pus NOU pe ea daca ai casco!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...