Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

pana imi vine si mie toba aia , am auzit ca pot sa scot un capacel prins cu 2 suruburi la capatul tobei si de acolo scot "gura" aia , pun la loc capacu si cica se aude mai tare...a mai incercat cineva treaba asta?ca fara toba zgomotoasa ma simt de parca as fi dezbracat pe strada :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pana imi vine si mie toba aia , am auzit ca pot sa scot un capacel prins cu 2 suruburi la capatul tobei si de acolo scot "gura" aia , pun la loc capacu si cica se aude mai tare...a mai incercat cineva treaba asta?ca fara toba zgomotoasa ma simt de parca as fi dezbracat pe strada :cheers:

hai ca nu merge,am incercat eu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce balci a iesit? :cheers:

 

Toata lumea se bate in piept cu acel silencer? L-ai scos? As vrea sa te ajut mai mult dar cunostiintele mele in mecanica motocicletelor incep si se termina cu pusul benzinei din pacate...

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce balci a iesit? :cheers:

 

Toata lumea se bate in piept cu acel silencer? L-ai scos? As vrea sa te ajut mai mult dar cunostiintele mele in mecanica motocicletelor incep si se termina cu pusul benzinei din pacate...

pai am desfacut cele 2 capace dar n-am putut sa scot altceva deci a ramas cum era...maine mai sun la service sa vad daca totusi mi-a venit toba...pana atuncia asta e...iesi in seara asta? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper...the mind is willing but the body cannot. Imi e cam somn dar ies macar la o tura de recunoastere pe la 9:30 - 10. Vb pe mess daca e.

 

Ti-ai luat arrow de la la honda? Slip on sau tot sistemul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper...the mind is willing but the body cannot. Imi e cam somn dar ies macar la o tura de recunoastere pe la 9:30 - 10. Vb pe mess daca e.

 

Ti-ai luat arrow de la la honda? Slip on sau tot sistemul?

slip-on cadou la oferta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, cand afli daca au ajuns tobele sa ne zici si noua. Mie mi-au zis ca ajung luna asta. Sunt din Craiova si vreau s-o montez cand merg la a 2-a revizie (3000km). Deja sunt enervanti cu asteptarea asta, am vreo 2600km acum.

 

Pentru cei cu 600RR-uri care ati facut a 2-a revizie cam cat v-a costat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, cand afli daca au ajuns tobele sa ne zici si noua. Mie mi-au zis ca ajung luna asta. Sunt din Craiova si vreau s-o montez cand merg la a 2-a revizie (3000km). Deja sunt enervanti cu asteptarea asta, am vreo 2600km acum.

 

Pentru cei cu 600RR-uri care ati facut a 2-a revizie cam cat v-a costat ?

Am fost acum la ei si mi-au dat vestea ca....cica peste 2 saptamani ajung sigur :cheers:

 

Si eu ma apropii de 3000 si am inteles ca e cam acelasi pret +/- 20 RON in functie de ce ulei pui cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi, la inceput mi se parea cel mai frumos motor de pe planeta, acum m-am obisnuit.

m-am obisnuit si cu motoreta, am parcurs impreuna 5000 de km in forja maxima (vreo 3000 ).

se comporta cam prea civilizat fata de ce doream eu, dar suntem totusi prieteni buni.

dati-i bataie baieti! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu inceteaza sa ma uimeasca cum merg motocicletele la limita legilor fizicii si chimiei. Uimitoare poze baieti. Astept si eu cu nerabdare ziua in care voi putea "ataca" o curba asa. Poate peste cateva sezoane....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pentru ca nu mai era nici o noutate pe aci, uitati una: :cheers:

si'nca una

 

...

 

ultima imi place cel mai mult

 

 

 

frumoasa miara.ce toba ai pe ea?

sa o stapanesti fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare de noob: chiar dacă e mai mult un considerent estetic, se poate ca ambele faruri să bată pe scurtă sau lungă în acelaÂşi timp? ÂŞi dacă da, cum. Schimbat becurile cu unele cu dublu filament sau trebuie umblat la fire?

 

Nu dețin o Honda dar sunt curios, că la străini am văzut poze cu aÂşa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul "razvan 73" va rugam lasati-ne cu "dricurile" astea. Ceva mai colorat nu ati gasit ?

 

Sorcovaaaa, veselaaaaa,

Vesela s-o crezi mataaaaaa! :cheers:

 

frumoasa miara.ce toba ai pe ea?

sa o stapanesti fara incidente.

Multumesc!

Am Arow-ul de "tabla" care suna foarte, foarte misto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...