Sari la conținut

11 Kw La Rs


Postări Recomandate

pai si daca ma duc cu ea nelimitata acolo, si le dau ceva la aia, nu trec pe talon ca si cum e limitata ?

sau daca ea nu e limitata acum, si o limitez eu acasa, ei acolo o verifica sa vada daca este limitata ca sa-mi treaca kw ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa o limitezi deconectezi powervalveul si atat.Treaba de 2 minute.Cu actele mai greu.

te contrazic, limitarea aia nu sta in powervalve :banana:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci in ce sta?

PV,catalizatorul din toba(care se taie),reglaj aer-benzina la carburator....unele nici macar nu au powervalve,merg liniar pana la 120 ...oricum,baiatu din galati eu zic sa mergi linistit cu a1 cu rs`u ptr ca legea este "chinuita" ...cea mai buna combinatie e sa-i zici ca ti-ai uitat talonul,scrie 125 pe ea si daca o da prin statie nu ii zice puterea,doar categoria si cilindreea...

 

Atunci in ce sta?

Horatiu,azi iti vine motoru? :banana: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, atunci am sa merg intai sa vad daca se poate sa-mi treaca asa 11 kw fara sa mai modific nimic sa le dau lor vreo ceva, iar daca nu, am sa merg si eu linistit, si presupun ca chiar daca vad 21 kw in talon nu vor face cine stie ce, le spun ca nu am stiut.. ca daca nu am talonul, cum le demonstrez eu ca e de 125 ? si este si amenda pt ca circul fara acte... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, atunci am sa merg intai sa vad daca se poate sa-mi treaca asa 11 kw fara sa mai modific nimic sa le dau lor vreo ceva, iar daca nu, am sa merg si eu linistit, si presupun ca chiar daca vad 21 kw in talon nu vor face cine stie ce, le spun ca nu am stiut.. ca daca nu am talonul, cum le demonstrez eu ca e de 125 ? si este si amenda pt ca circul fara acte... :banana:

Pai ptr militieni mai prosti,scrie pe ea...nu trebuie sa le demonstrezi tu ca e de 125,trebuie sa iti demonstreze ei ca NU e...daca nu ai talonul,dau prin statie numarul si afla a cui e,ce cilindree are si ce categorie ...mai bine o amenda ptr acte decat un dosar penal (in caz ca dai de un militian prost...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ptr militieni mai prosti,scrie pe ea...nu trebuie sa le demonstrezi tu ca e de 125,trebuie sa iti demonstreze ei ca NU e...daca nu ai talonul,dau prin statie numarul si afla a cui e,ce cilindree are si ce categorie ...mai bine o amenda ptr acte decat un dosar penal (in caz ca dai de un militian prost...)

ok, am inteles acum ideea ta :baldy: ma hotarasc la fata locului ce trebuie sa fac.. :banana: numa bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu nu mai poti sa faci nimic daca te duci la um ei iti da o hartie ca-i limitata (mia dat mie) dar rar-ul nu o sa iti mai treaca tie in carte 11kw

Editat de erol..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu nu mai poti sa faci nimic daca te duci la um ei iti da o hartie ca-i limitata (mia dat mie) dar rar-ul nu o sa iti mai treaca tie in carte 11kw

pai si ce fac atunci, daca imi da hartie circul cu ea asa ca un fel de dovada ca este limitata? daca in talon scrie 21 kw si am hartie ca este limitata este legal pentru A1?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

de putut se poate.. acu`s 1 sapt si-a inmatriculat un prieten RS`ul si avea 21kW in brief si cu 120e ia rezolvat un baiat 11kW in carte de identitate :(

pai la tine la tzara se poate orice , imi iau avion si il conduc cu A1 daca ma supar pe campu` tau..pardon cartier :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma las-o morta ca nu se uita nimeni la putere,vede ca e 125 si te lasa in pace ce dracu,si mai ales ca esti in oras mic te opreste odata,de 2 ori,si dupaia nici nu se mai uita in acte, ce dracu' va speriati asa?spune-i ca nu depaseste raportul putere/greutate daca e si gata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea personala este sa nu te risti.

Niciodata nu stii de ce 'militian' vei avea parte.Si eu am vrut sa cumpar un RS 125 2004 f frumos (editia Poggiali) dar din pacate avea 21 KW in talon.M-am interesat si eu dar din pacate nu se poate rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi eu zic ca nu e nici problema daca ai mai multi kw in talon.E discutabil pentru ca respecta limita de cc (125) insa nu respecta a 2-a conditie, kw.

Cred ca e cam la fel de grav cum e sa mergi cu un motor de 600cc in primul an de A.

 

Am auzit de oameni care merg pe 600cc cu A1 si cica n-au probleme,dar acum na,fiecare risca cu crede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine sincer nu ma intereseaza daca se incadreaza in 25kw treaba lor ce fac daca ii sa ma opreasca atunci asa ii dar daca mergi regulamentar atunci nu o sa aiba motiv sa te opreasca

in orice caz asfalt uscat si nu va mai faceti atatea griji ca nu merita oricum legile is tampite in mare parte nu cel ce aplica legea (0,1 % din cazuri ) :scratch: :) :) :) :moron: :peace: :smoke: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...