Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

Dragi colegi , va asteptam maine, duminica 24.10.2015 pe platoul salii sporturilor din Cluj , Horia Demian incepand cu ora 15:30

 

/index.php?/topic/732563-mare-comemorativ-in-onoarea-lui-bogdan-gigina-cluj-napoca/


» Post actualizat in 24 Oct 2015 21:30

NOUL LINK AL EVENIMENTULUI de Duminica la Cluj-N , : https://www.facebook.com/events/550407321775460/

(datele au ramas aceleasi) Multumesc


» Post actualizat in 26 Oct 2015 09:28

Desi stransi din nou cu o ocazie trista, ne-am simtit mandri ieri ca suntem motociclisti, ca facem parte dintr-o comunitate unita si organizata unde mai exista respect si spirit civic.

Am apreciat din nou, comunitatea moto.

S-a spus ca nu se face politica. Nu s-a facut.
S-a spus ca nu se tureaza motoarele, ca nu se pusca tobe si ca nu se claxoneaza A fost solemn, liniste, s-au auzit doar motoarele, toate subturate. Ieri motociclistii participanti au aratat din nou ca sunt mai educați, mai eleganti, mai atenti decat multi altii.

Fiind organizat totul in cateva ore inainte de eveniment, ne asteptam la 20-30 de motoare, dar am fost foarte placut surprinsi vazand 80 de prieteni motociclisti + pasageri. S-au facut eforturi sa se ajunga din diferite orase din jurul Clujului.
A iesit totul aproape perfect. Pentru ca, nu e mult un mars, dar e mai mult decat nimic. Sigur mai simplu e sa nu te implicit nici prin prezenta, plangandu-te de alti motociclisti, conditiile de trafic, automobilisti, politie, conducere, dar fara sa faci nimic. "Be the change that you wish to see …"

Multumim de sustinerea voastra !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa vedem cati încearcă pe viitor noul mini circuit de lângă Ciuperceni(1 km de la ieșirea spre Satu Mare). Răspunsul îl știu, dar vreau doar sa rad de confirmarea lui. 😂😂 lipsa ei "bilute" oare își va face simțită diferența? Sau lipsa de benzina de mai mult e 50ron?sau restul motivelor? 😂😂

post-35274-0-59786400-1450464489_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ii chiar asa de ingust. ii rezonabil,sa zicem :D Cand se va deschide,nu stii?

E decent, avem cel puțin 5 curbe de joaca maxima. Antepenultima curba e nebunie maxima. Apoi o linie dreapta full gaz,și o frânare nebuna unde se vor deosebi băieții de bărbați. 😊

Deschiderea nu știu când e, o sa încerc sa dau de proprietar. Totul e gata, finalizat. Sa vina primăvară!

» Post actualizat in 18 Dec 2015 20:46

Va fi o mica problema doar. Câteva curbe sunt prea închise, lucru care ne va face sa luam curbele din ghidon. În rest, va fi mega fun . 😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si motoarele is permise,nu? Sau inca nu stii. Insfarsit ii ceva si la noi. :D putem pune in cv curba genunchiul pe jos? :))))

Nu știu de permisiunea de a intra cu altceva decât cu kartul, dar în mod cert vom rezolva cu patronul și ne vom înțelege cu el sa intram sa ne dam. Nu cred ca va fi cererea atât de mare încât sa fim refuzați. Semnam un acord în care ne asumam toate riscurile și asta e.

 

Genunchi pe jos se poate în câteva curbe. Cum spuneam, antepenultima curba e demențiala:lunga,unghi perfect, ieșire absolut fenomenala. Mai sunt vreo 2 sau 3 curbe bune. Plus ca circuitul are cel puțin 3 configurații posibile. Dacă ne înțelegem cu patronul și la un preț corect și la condiții, și zic ca va fi un loc de adunare ideal pt trupa noastră. 😉

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

23400m patrati.as atasa o mica filmare aici dar mi-e lene sa ma apuc sa o urc pe youtube and shit.complexul e maaare,pista are cam 800-100m dupa aproximarile mele.am intrat pe ea si m-am plimbat putin pe acolo(ca deh,nu era nimeni sa ma muste de fund) si mi-am facut o idee destul de buna.are un drum de acces cu felinare si o poarta de zici ca esti in ceva film vintage,o cladire frumoasa cu doua garaje(boxe),cu vestiare,un mic bar cu terasa.foarte frumos complexul si mini circuitul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@aprilia:voi deschide topic cum spunea @rrs,după ce voi intra sa testez putin terenul. Dacă îl deschid acum, nu prea as avea prea multe de spus și ar fi un alt topic ca multe altele pe aici.

 

Pana acum am spus ce era de spus, în mare,filmare nu are sens sa pun ca e scurta și multe nu s-ar înțelege(m-am plimbat pe jos pe vreo 20% din circuit). Dar pe măsură ce aflu mai multe detalii si o sa am ce posta,o voi face aici.

 

Sănătate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenim cu noutati.

Am vorbit cu proprietarul circuitului din Ciuperceni.Vine acasa de Paste si atunci doreste sa inaugureze circuitul. si e de acord sa ne lase sa intram cu motoarele!

si cu putin noroc o sa fie si mai mare.

de 1Mai e posibil sa incepem distractia.

sa avem o iarna scurta.

 

Daca o sa mai am alte informatii suplimentare am sa le postez aici.

Topic despre circuit o sa facem dupa ce il testam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se multumeste @RRS.implicarea asta deplina da dovada ca nu sunt singurul care e "dus cu banana" cand vine vorba de rezolvat chestii de moto. :D

 

@sanyes:tinere,hai odata cu noua jucarie.o sa ai teren de antrenament.

 

din gasca actuala,sper sa fim nelipsiti pe mini-circuit daca va fi decent ca pret.daca nu va fi decent pretul,vom munci mai mult si vom manca mai putin. :D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper doar sa treaca repede perioada asta. luni sau marti in 29 sper sa pot sa ma opresc si eu sa imi fac o idee despre traseu.

important in momentul de fata este ca am primit acordul proprietarului de a intra cu motoarele. dupa ce o sa intram la teste o vedem daca e un circuit practic pt moto sau doar cateva bucle fara trafic.

Stiu George de curbele de care ai zis, dar am emotii de latimea circuitului si cauciucurile de pe margine.(poate accepta sa le mutam putin cand intram cu "tzoglele".

Chiar daca totul e realizabil...nu pot promite ca voi fi nelipsit. avand in vedere distanta putin mai mare pt mine din Oradea. Dar am sa incerc sa vin cat mai des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva curbe FARA trafic e ceea ce cautam noi,deci misiune indeplinita.indiferent daca ne va fi greu sa negociem unele curbe.deci e o situatie castigatoare oricum o privesti.cat despre partea cu emotiile legate de ingustimea asfaltului si a cauciucurilor,asta e,ne asumam.ingustimea o dregem noi cumva,cat despre cauciucurile aflate chiar pe margine,o chestie:mai bine dai direct in ele in cazul unei boacane decat sa dai in pamant si apoi in ele.trust me!

 

cat despre prezenta fiecaruia la circuit,o sa facem o condica.cine nu aduna minimul de prezente e concediat fara salarii compensatorii. :crack: :crack: :rusinica:


» Post actualizat in 21 Dec 2015 22:02

@RRS: Lasa ca asa vei aduna km ca si cei care au touring

Mai știm noi vreo 2 care au SS și fac touring cu ele. Nu? 😂😂
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cat despre prezenta fiecaruia la circuit,o sa facem o condica.cine nu aduna minimul de prezente e concediat fara salarii compensatorii.

» Post actualizat in 21 Dec 2015 22:02

Mai știm noi vreo 2 care au SS și fac touring cu ele. Nu?

 

Si daca am scutire de la medic, se tine cont la prezenta?!

:eek: Nu cred sa existe "asemenea" oameni (SS) :))

 

bine mah.... ii pre' drept drumu pana la Ciuperceni de la mine. nu pot pune coburi ca isi iau zboru

 

Pai cine te pune sa mergi drept? Numai garduri sa nu fie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se multumeste @RRS.implicarea asta deplina da dovada ca nu sunt singurul care e "dus cu banana" cand vine vorba de rezolvat chestii de moto. :D

 

@sanyes:tinere,hai odata cu noua jucarie.o sa ai teren de antrenament.

 

din gasca actuala,sper sa fim nelipsiti pe mini-circuit daca va fi decent ca pret.daca nu va fi decent pretul,vom munci mai mult si vom manca mai putin. :D

prin aprilie/mai se preconizeaza noua jucarie. sa vedem cum stam cu fondurile prin perioada aia,sa stiu exact dupa ce ma uit...the more the better

oricum zilnic me uit pe site-uri dupa jucarii :))

Editat de sanyes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...