Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

Oare cati dintre Baimareni vor veni la antalnirea de motociclisti in 22 - 23 - 24 Mai la Baile 1 Mai din Oradea ? 2015 bineinteles. Daca tot vreti sa faceti ceva iesiri cu motocicleta.

ai mai mari sanse la adunarea de la Cluj,parca pe 30 mai...mai merg unii si altii incolo de obicei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mas duce si in Cluj, dar deocamdata miam pus in cap sa ma duc in Oradea. :) Sa stau vreo doua zile acolo, de Sambata pina Dumineca. Is curios cati vor veni ? :)

As face pariu ca nu se strang 10 motoare nici la oradea nici la cluj:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi frumos sa fie in Baia Mare un loc unde sa se întâlnească motoriști. o terasa cu loc de parcare suficient, unde sti ca mergi la sigur si e cineva cu motorul acolo: faci legături, cunoști oameni, schimbi idei etc... Eu am impresia ca suntem împrăștiați si dezorganizați.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi la respect in trafic sau cum se numeste, din 8-9 mai veniti ?, cuprinde mai multe judete sm, mm, bh si prin Ungaria parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi frumos sa fie in Baia Mare un loc unde sa se întâlnească motoriști. o terasa cu loc de parcare suficient, unde sti ca mergi la sigur si e cineva cu motorul acolo: faci legături, cunoști oameni, schimbi idei etc... Eu am impresia ca suntem împrăștiați si dezorganizați.

adica un loc unde sa mearga "pitziponcii" de BM...iesi pana la Mesteacan,vara,30 de grade,si vezi cata lume e...mai nimeni din BM.de ce?nu au bani sa iasa din oras:) asa ca,baga de 10ron benzina,merg pana in centrul vechi,slapi...sa continui cu povestea?:) legat de parcare....orice spatiu dintre doua masini e sufiecient la cati "motociclisti" sunt in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica un loc unde sa mearga "pitziponcii" de BM...iesi pana la Mesteacan,vara,30 de grade,si vezi cata lume e...mai nimeni din BM.de ce?nu au bani sa iasa din oras:) asa ca,baga de 10ron benzina,merg pana in centrul vechi,slapi...sa continui cu povestea? :) legat de parcare....orice spatiu dintre doua masini e sufiecient la cati "motociclisti" sunt in oras.

Confirm,vara trecuta am fost in aproape fiecare weekend,daca era vreme buna, pe mesteacan si as putea sa numar pe degete cate motoare din MM am vazut toata vara ;)

Editat de sanyes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai înțeleg nimic... Nu sunt motociclete in Baia Mare? La deschiderea si închiderea Moto din oraș am văzut sute. Înseamnă ca fiecare umbla de capu lui, nu este o locație anume sau un club unde se aduna. Nici aici pe acest site nu prea e activitate, chiar ma uitam la "poze cu motoare din Baia Mare" pai de câțiva ani n-a mai postat nimeni. Am intrat pe acest site in speranța ca voi găsi o adunătura ceva. Eu nu sunt cu speed-utile, mai ales ca acum cu amenzile astea si la ce ușor rămâi fără permis pentru viteza cred ca a venit încet moartea speed-urilor. Unde sa te dai cu ele? Riști: o tura de Cluj in viteza = 3 luni pauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai înțeleg nimic... Nu sunt motociclete in Baia Mare? La deschiderea si închiderea Moto din oraș am văzut sute. Înseamnă ca fiecare umbla de capu lui, nu este o locație anume sau un club unde se aduna. Nici aici pe acest site nu prea e activitate, chiar ma uitam la "poze cu motoare din Baia Mare" pai de câțiva ani n-a mai postat nimeni. Am intrat pe acest site in speranța ca voi găsi o adunătura ceva. Eu nu sunt cu speed-utile, mai ales ca acum cu amenzile astea si la ce ușor rămâi fără permis pentru viteza cred ca a venit încet moartea speed-urilor. Unde sa te dai cu ele? Riști: o tura de Cluj in viteza = 3 luni pauza.

sunt posesori de moto destui,motociclete de asemea,papagali de terasa sunt,cluburi moto facute din plictiseala,de asemenea...motociclisti nu prea sunt:)...exact cum ai bagat de seama:la deschiderea de sezon,si pe la terase ca "da bine la pixde".intelegi tu:) eu am SS si fac mai multi km pe an impingand motorul in garaj decat "terasistii" in 5 sezoane.sunt de 8 ani pe 2 roti si mi-e jena si sila de orasul asta la capitolul moto...

 

gresesti cand spui ca vine moartea SS-urilor cu amenzile.si cu al tau depasesti la fel de repede si usor viteza legala:) eu m-as bucura enorm sa se ia permise pe banda rulanta in oras,as dormi mai bine fara "jmecherii" de bulevard.

 

cat despre o tura de cluj in viteza...mituri @barta,mituri. :) as avea ceva povesti de pe Mesteacan cu papagalii din BM,dar apoi zice lumea ca ma laud:)))))))

 

corect @shany?:D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa te contrazic george,dar hai sa nu mai fim carcotasi si sa speram ca sezonul asta va fi diferit si ca ne vom vedea pe traseu,nu doar la deschidere/inchidere :) Eu stiu sigur de un lucru,ca o sa ma dau toata vara si o sa profit de maxim de vremea buna :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu pot sa te contrazic george,dar hai sa nu mai fim carcotasi si sa speram ca sezonul asta va fi diferit si ca ne vom vedea pe traseu,nu doar la deschidere/inchidere :) Eu stiu sigur de un lucru,ca o sa ma dau toata vara si o sa profit de maxim de vremea buna :D

Hehe...asa sa facem:) auzi,eu nu sunt carcotas,sunt doar rautacios de realist:D doar ma cunosti ca sunt "fara perdea"...apropo de deschidere,daca e vreme buna sper ca nu mergeti la frecat motoarele cu restul "terasistilor",si ca va vad la placinta pe M?:D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este scumpa lumea la vorba paci, nu cred ca gasesti nici unul, incearca pe bikeshop sau facebuc daca ai cont si ceva prieteni motoristi, daca aflu ceva te anunt. spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi vreo 2 Viespi,daca mai ai rabdare putin incerc sa dau de posesori sa vedem...poate iese ceva:)


» Post actualizat in 21 Apr 2015 14:14
Bad luck!cei cu Viespi pe care ii stiu in baia mare nu doresc sa le vanda.sunt prin imprejurimi si pe net cateva decente.

Acum...avand in vedere ca e maaaarea deschidere de sezon a papagalilor,scuze,motociclistilor,aveti marea onoare sa va fierbeti mobrele in trafic si sa stati ca maimutele la poze in centrul vechi.plus placerea de a va rupe pistoanele in plafonare,bucuria de a va fi luate numerele de inmatriculare de catre militienii prezenti siiiiiiii,cu putin noroc veti lua parte la micile incidente anuale.

Hai cu galagia inutila!!!

:))))))))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Intalnirea din acest weekend unde a fost anuntata? Sa stiu pe viitor.

la radio,pe facebook si din gura-n gura pana-n fund la taxatoare. :P n-ai pierdut nimic oricum,motoare putine,scutere multe...si in afara de cei din Nord6Rriders absolut nimic notabil.nici cantitativ,nici calitativ.si asta e doar parerea mea.personal aspiram in casa si ma uitasem cand au ajuns in dreptul geamului meu,sa vad cati s-au adunat.avand in vedere lipsa prezentei celor din Oradea(a coincis deschiderea MM cu BH) si banuiesc ca si a altor cluburi din judetele din imprejurimi,a fost o deschidere de sezon care a fost mai mult o adunare a celor cateva motoare din BM.sambata pe Mesteacan au fost cativa(din spusele unor prieteni),iar duminica au trecut pe acolo 4 motoare.cam atata le-a fost unora cu motoritul in afara orasului pe anul asta.mai ies odata la inchiderea de sezon si le trag la iernat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george: si eu care am crezut ca te vom vedea pe mesteacan la o placinta :D

Am fost duminica acolo cu Jul si inca un amic cu moto,eu cu masina la admirat peisajul.:) abia pe joi e gata finalizat Gremlin,revopsit complet,recolantat,sei refacute...dar gata cu datul pe curbe,doar pe pista mai merg.in rest doar la plimbare,ii las pe altii sa se joace.mie mi-au ajuns riscurile.:)

 

Veniti la sfarsitul lunii mai sau inceputul lui iunie la unguri pe circuit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Da, a fost lame deschiderea de sezon de anul asta, nimic interesant :) mai degraba plimbarea de pe Mesteacan a fost cat de cat.

 

Personal prefer sa bat tara in lung si-n lat decat sa ies la terase :) dar mna...fiecare cu stilul lor de motorit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as veni cu cea mai mare placere,dar din pacate mi s-o aprobat bugetul pentru un motor nou doar anul viitorul. Actualul motor nu are ce face acolo,nici macar asa de fun :| Chiar si pe strada frec scaritele la greu

Man,mergem la Euroring(baga pe youtube) sa ne incalzim putin.e mega tehnic,top-speed pe la 180kmh.se poate si cu ale voastre lejer,i-am zis si lui Vele.doar in august mergem pe Hungaro.

» Post actualizat in 28 Apr 2015 14:50

Salut,

 

Da, a fost lame deschiderea de sezon de anul asta, nimic interesant :) mai degraba plimbarea de pe Mesteacan a fost cat de cat.

 

Personal prefer sa bat tara in lung si-n lat decat sa ies la terase :) dar mna...fiecare cu stilul lor de motorit :D

Toate activitatile astea de inchidere/deschidere sunt jenante.motoare fierte aiurea,ambreiaje rupte,figuranti cat incape...unii merg din entuziasm,altii din fite.dovada faptului ca majoritatea sunt papagali de terasa,e lipsa motoarelor care trec Mesteacanul in fiecare weekend in timpul sezonului.nici in alte directii nu merge mai nimeni...decat sa pierzi vremea la poze cu maimuta si la clocotit pe motor in oras,mai bine fugi la plimbare in orele alea.e mai liber:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...