Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Azi ies la o tura mai scurta 50-60 km ,dupa munca, se baga cineva? Asa chill, plimbare.

Ma bag si pentru week daca stabilim ceva.

 

Sunetul de v4 e unul din motivele pt. care am optat pt un VFR :D

merci baieti :)

 

 

P.S am auzit ca asfalteaza Cavnicul, e adevarat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

 

Azi ies la o tura mai scurta 50-60 km ,dupa munca, se baga cineva? Asa chill, plimbare.

Ma bag si pentru week daca stabilim ceva.

 

Sunetul de v4 e unul din motivele pt. care am optat pt un VFR :D

merci baieti :)

 

 

P.S am auzit ca asfalteaza Cavnicul, e adevarat?

mor de ciuda in zile de astea ca munca mea e la orele la care e vremea buna,si cu cat e mai buna vremea cu atat muncesc eu mai mult(deh,tenisul asta).

 

asa am auzit si eu de cavnic,si tare sper ca il vor asfalta tot:adica din BM pana in Ocna.ala va fi drum frumos de mers super incet in zilele caniculare,si poate cu putina "joaca" pe serpentinele de dupa Cavnic.singura problema raman satele lui peste oceanic,din Baia Spre pana dupa Cavnic e de groaza,prostii aia de acolo traiesc in lumea lor.si mai tre sa avem grija de "gasca" de motoristi de prin Surdesti:aia sunt mai batuti in cap decat prevede legea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mor de ciuda in zile de astea ca munca mea e la orele la care e vremea buna,si cu cat e mai buna vremea cu atat muncesc eu mai mult(deh,tenisul asta).

 

asa am auzit si eu de cavnic,si tare sper ca il vor asfalta tot:adica din BM pana in Ocna.ala va fi drum frumos de mers super incet in zilele caniculare,si poate cu putina "joaca" pe serpentinele de dupa Cavnic.singura problema raman satele lui peste oceanic,din Baia Spre pana dupa Cavnic e de groaza,prostii aia de acolo traiesc in lumea lor.si mai tre sa avem grija de "gasca" de motoristi de prin Surdesti:aia sunt mai batuti in cap decat prevede legea.

 

Ioi :)) aia ce o ard cu sute la ora pe ulite :D de-a dreptul trist haha...ce sa faci...nu-i mai poti educa pe astia.

 

Unde joci tenis?

Eu sunt amator, mai joc pe terenul de langa sala de box.

 

Pe week iesi la motoreala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioi :)) aia ce o ard cu sute la ora pe ulite :D de-a dreptul trist haha...ce sa faci...nu-i mai poti educa pe astia.

 

Unde joci tenis?

Eu sunt amator, mai joc pe terenul de langa sala de box.

 

Pe week iesi la motoreala?

Eu sunt antrenor de tenis,antrenez la Clubul Campionilor.in weekend cred ca ies cu masina,motorul intra in stand-by pt weekendul urmator,sa fie apt si odihnita pt circuit.:) pe mocanii aia ii poti educa,cu o ranga intre dinti:D Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@george , sper ca revii cu filmari,poze si impresii din "excursia" la euroring :D

Facem de toate,pana acum avem doua camere pt moto,un Ghost Drift si un GoPro hero 3 black.sa vad daca mai facem rost de un GoPro si de un aparat foto.sa fim blindati.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa vad si eu un video cu voi. :) Cum mergeti, cum depasiti, cind va opriti sa aratati peisajul, sau motocicletele voastre, cind va opriti intr-un bar sa beti o bere ceva, etc. Sa nu uitati sa bagati si muzica pe video, melodia de la Cargo - Calare pe motoare. :)

Plictiseala mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Aha.

Atunci baga castile-n urechi,pune o manea,ia vstrom-ul si fuga in padure;) dar lasa casca acasa,it's for pussies.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ghipsul cum ramine ? Merg cu el, sau il dau jos ? :) Plus ca nu-mi place sa ma duc in padure, nu-mi plac manelele, nu umblu in papuci si pantaloni scurti, si fara casca nu urc pe motor. Team lamurit ? :)

Lamurit cum nu se poate mai bine;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ceva activitate weekendul asta, pe unde invartiti roata?

 

Pe vinerea/sambata urmatoare daca tine vremea, merg la o tura pe Mestecanis, cu oprire la Colibita. Tot asa, Bandit+Gsr. Ar fi doritori?

 

https://www.google.ro/maps/dir/Baia+Mare/C%C3%A2mpulung+Moldovenesc,+Jude%C8%9Bul+Suceava/@47.3685727,24.3835169,9z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4737dc70b4206f37:0x30914e534fa9d1dd!2m2!1d23.583333!2d47.666667!1m5!1m1!1s0x4735b9438a93794f:0xb917cfa20ca33da4!2m2!1d25.551389!2d47.530833

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ar fi vreo 2 Viespi,daca mai ai rabdare putin incerc sa dau de posesori sa vedem...poate iese ceva:)

» Post actualizat in 21 Apr 2015 14:14

Bad luck!cei cu Viespi pe care ii stiu in baia mare nu doresc sa le vanda.sunt prin imprejurimi si pe net cateva decente.

 

Acum...avand in vedere ca e maaaarea deschidere de sezon a papagalilor,scuze,motociclistilor,aveti marea onoare sa va fierbeti mobrele in trafic si sa stati ca maimutele la poze in centrul vechi.plus placerea de a va rupe pistoanele in plafonare,bucuria de a va fi luate numerele de inmatriculare de catre militienii prezenti siiiiiiii,cu putin noroc veti lua parte la micile incidente anuale.

 

Hai cu galagia inutila!!!

 

:))))))))

Vreo noutate?

Poti sa sugerezi ceva din ce ai vazut pe net prin imprejurimi?

Mi-ar fi de mare ajutor.

Mersi anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagat ceva kilometrii in weekend,un BM-Tihuta-Vatra Dornei.inca o data mi se confirma ca intre BM si DEJ,si dupa BN,soferii in loc sa conduca,dorm la volan.horror de fiecare data cand sunt pe aceste tronsoane de drum.de 8 ani intalnesc exact aceeasi problema.ma ia cu dureri de cap si nervi...dar imi trece odata ce ajung pe Tihuta.vremea a fost buna,cu 2 exceptii.una din exceptii a fost cam nasoala,ploaie torentiala in varf pe Tihuta cu apa care curgea pe drum efectiv.pe drum inapoi,intr-unul din satele de dinainte de BN,un accident moto cam aiurea,detalii nu stiu ca chopperistii lu` peste de la fata locului abia isi deschideau gura cand am oprit sa intreb ce s-a intamplat.in fine...o poza cu minunatia de pe Tihuta. :D si pt cine vrea sa stea o noapte acolo,am gasit o cazare incredibila,ii zice Cabana Vulturul(se gaseste usor pe net).recomand cu caldura!

post-35274-0-75878800-1433139948_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@george Ati pasat "excursia" la unguri pentru saptamana viitoare?

Am amanat pe data viitoare.:) cu o zi inainte sa plecam am aflat ca doar pt masini deschis,pt moto peste 2 saptamani.am vrut sa plec la Hungaro sambata dar nu am avut cu cine,s-au tras unii pe fese.vedem cum ne organizam si dau de veste.ideea e ca eu imediat merg in concediu,si probabil in iulie o sa "ingramadesc" 2 iesiri la Euro sau una la Hungaro.pana atunci adunam kilometrii in patria mama:D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis eu atunci cand am fost pe mesteacan,ca in data aia ii doar pentru masini ;) Lasa ca mergem impreuna in iulie :mexicanwave: numai sa termin odata cu nebunia asta de la faculta :-L

Editat de sanyes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis eu atunci cand am fost pe mesteacan,ca in data aia ii doar pentru masini ;) Lasa ca mergem impreuna in iulie :mexicanwave: numai sa termin odata cu nebunia asta de la faculta :-L

Nu retin sa fi auzit ca e doar de masini,sunt eu probabil aiurit.platforma mare era gata,masina era gata,slick-urile sus pe motor...pana mea.vorbeste si cu Vele,noi suntem garantat cel putin doi,si pe cand ma intorc din concediu(7 iulie) ne auzim sa vedem cum si in ce formatie mergem.ori rezolvam o masina mare pt toti,ori doua mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine cineva azi pe Mesteacan?

La ce vreme a fost azi,si eu la munca...imi venea sa-mi smulg parul din cap.ieri pe drumuri cu masina ma luau dracii de nervi ca nu sunt pe motor,motorul nu a fost o varianta de data asta.dar recuperam urmatoarele doua weekend-uri,din plin.:D sper sa nu ma ia cu munca din nou...

» Post actualizat in 07 Jun 2015 14:42

Mai povestim,tinem legatura,vedem ce si cum. Eu vreau un trackday,la o pista de asta micuta,cred ca si vele are aceleasi ganduri.

Discutata cu Vele,rezolvam problema garantat in iulie.asa ca,pregateste-te.:D vom fi cel putin 4 oameni,deci distractie pe masura.avand in vedere ca tu stii citi site-ul ala,spre deosebire mine,nu ar trebui sa mai avem surprize.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

30 grd...Mai e careva pe la munca sau ati iesit sa va racoriti pe la Mogosa/Suior?

hehe....cand stai la munca si auzi motoare si ti se ridica parul pe ceafa,parca iti vine sa-ti bagi unghia-n gat ca te-ai facut antrenor de tenis si cu cat e mai buna vremea cu atat tu muncesti mai mult :crack: :crack: :crack:

» Post actualizat in 17 Jun 2015 16:27

Asa m-am distrat in weekend de numa.am fost si sambata si duminica "la miscare",si surpriza:nu am bagat de seama motoare din baia mare.ma gandeam eu ca e prea cald pt majoritatea si ca sunt la piscine. doar fraierii ies cand e vreme buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...