Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost sambata pe Mesteacan apoi pana la Dej, vremea numai buna, nici prea cald nici prea racoare.

Voi ati bagat ceva miscare?

yep.sambata pe M si apoi dupa Ileanda(in parcarea de pe dreapta) eu eram cu prietena cu motorul cu 05 pe carena frontala si stickere galbene pe laterale,ne-am intersectat.am taiat-o si noi pana aproape de Dej,iar duminica o tura pana in Carei si inapoi.s-au adunat ceva metri,incet incetisor crestem si ne reobisnuim.;)

» Post actualizat in 12 May 2015 06:03

Pe jos doar :D

rusineeeeeee! :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yep.sambata pe M si apoi dupa Ileanda(in parcarea de pe dreapta) eu eram cu prietena cu motorul cu 05 pe carena frontala si stickere galbene pe laterale,ne-am intersectat.am taiat-o si noi pana aproape de Dej,iar duminica o tura pana in Carei si inapoi.s-au adunat ceva metri,incet incetisor crestem si ne reobisnuim. ;)

» Post actualizat in 12 May 2015 06:03

rusineeeeeee! :mexicanwave:

 

Bun, atunci ne-am salutat :D

Erai la un moment dat oprit in curba pe Mesteacan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa nu imi zici ca te-ai dat mai racing de data asta :eek:

Nu nu,gata cu nebuniile.:) mergem in 2 saptamani la unguri si ne "jucam" acolo 2 zile consecutive,inclusiv cu pasager:-D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu,gata cu nebuniile. :) mergem in 2 saptamani la unguri si ne "jucam" acolo 2 zile consecutive,inclusiv cu pasager:-D

Vaaaaai ciuda mi X-( Musai sa mai organizati inca o iesire,mai incolo in vara la Euroring. :-L Pana atunci sper sa imi termin si eu treburile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaaaaai ciuda mi. Musai sa mai organizati inca o iesire,mai incolo in vara la Euroring. Pana atunci sper sa imi termin si eu treburile

man,urmatoarea iesire la Euroring o vom face prin iulie pe la sfarsit,si in august sfarsit sau septembrie inceput organizam un Hungaro. :alcy: incepand de anul asta "track-rullz" iar pe strada doar cum ti-am spus,cuminti si relaxati,a fost destul riscul din ultimii 3 ani.pana la urmatoarea,fa cumva sa0ti iei gume bune,si baga un service la furca si frane,sa stim o treaba. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gumele is bune,am luat doar noi, cele mai "sportive" pentru dimensiunea asta. Cu franele iara stau bine,am schimbat anu trecut sau acuma doi ani,placutele si lichidul iar furca am servisat-o acuma vreo 3 ani. Poate la furca as bag-o la service din nou,doar pentru track-day.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Gumele is bune,am luat doar noi, cele mai "sportive" pentru dimensiunea asta. Cu franele iara stau bine,am schimbat anu trecut sau acuma doi ani,placutele si lichidul iar furca am servisat-o acuma vreo 3 ani. Poate la furca as bag-o la service din nou,doar pentru track-day.

Deci ramane de servisat furca neaparat,cam multa vreme a trecut.ti-as recomanda sa o servisezi la maaaxim 2 ani.daca restul sunt in regula,apuca-te de pus deoparte bani(200eur) si pe Euro cu ea;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ramane de servisat furca neaparat,cam multa vreme a trecut.ti-as recomanda sa o servisezi la maaaxim 2 ani.daca restul sunt in regula,apuca-te de pus deoparte bani(200eur) si pe Euro cu ea;)

Apropo,zi un service bun unde as putea sa fac operatia asta. Moldovan mai lucreaza? ca data trecuta acolo am facut servisarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo,zi un service bun unde as putea sa fac operatia asta. Moldovan mai lucreaza? ca data trecuta acolo am facut servisarea.

Lucreaza dar nu il gasesti mereu, doar daca il suni pt programare.

Mai poti merge la service-ul moto de pe Str.Eminescu, langa statia peco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo,zi un service bun unde as putea sa fac operatia asta. Moldovan mai lucreaza? ca data trecuta acolo am facut servisarea.

Adi mai lucreaza doar cat sa termine ce are ramas de o vreme buna.de cand e la Dumbravita(boeing) nu mai ia lucrari.pe mine m-a refuzat politicos,dupa 8 ani de colaborare.cand vrei sa servisezi imi zici si te rezolv unde merg si eu.singurul loc in care cineva stie sa faca ceva cum trebuie!

» Post actualizat in 13 May 2015 14:44

Mai poti merge la service-ul moto de pe Str.Eminescu, langa statia peco.

Asta daca vrei sa fii sigur ca unii isi bat joc de motorul tau!aia mai bine ar face prajituri decat bataia de joc pe care ei o numesc "meserie".evita-i!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am avut experiente foarte neplacute cu mecanicii,nu cei de moto ca nu am avut nevoie de interventii la mea, dar la masina, am dat peste niste "maestrii" de m-au bagat in groapa mai rau decat inainte s-o duc la reparat.
@george, o sa te anunt cand ma hotarasc sa fac servisarea, oricum dupa luna iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa I'mi dai si mie pe PM mecanicul ok de la noi? ms

Nu se secret.

 

Andrei Zoicas-0742636581

 

Daca e sa vb cu el,spune-i ca te-a trimis George cu R1.mai inainte am vb cu el pt o treaba pt mine si pt @sanyes,si va lua lucrari doar de peste aprximativ o luna jumate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca il cunosc, omu are garaj ca si Moldovan?

Nope,service auto-moto,hala mare.primesti deviz de reparatie,te baga in baza de date,etc.tot tacamul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa ca e bine de stiut unde sa mergi,e si mai bine de stiut unde sa NU mergi.crede-ma ca de 8 ani,am trecut pe la toti,cu diverse reparatii si nu numai.si in afara de Adi si Andrei,restul sunt niste papagali incompetenti cu aere de mari mecanici.sa nu ma apuc de povestit ca umplu topicul.doar fugitiv:nu au chei dinamometrice unii,altii trag tepe zicandu-ti ca au schimbat si de fapt doar te-au taxat pe piese noi,nu au nici cel mai mic habar de manuale tehnice pe setari,fac dupa ureche,etc etc etc.nu dau nume,e destul sa stii ca sunt vreo 5-6 "mecanici" de care tre sa fugi ca vampiru' de lumina.;)

» Post actualizat in 19 May 2015 18:25

Si inca o iesire pe M la plimbare si un pic de joaca...s-a incheiat cu stat la barfa,unii au invatat cate ceva,altii s-au bronzat.

 

Si exact cum anticipam,primele 1-2 weekenduri mai trece cate unul doi mobristi din BM,dupa care se inchide robinetul cu benzina si intra in modul "terasa-terasa" :)) adica nimeeeeeni nici macar nu a trecut pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac in fiecare duminica 200-300km dar nu ma întâlnesc cu nimeni.

Duminica ce a trecut am vrut sa fac Botiza - Groșii Tiblesului dar e in lucrării, nu am reușit sa-l trec (e in șantier) acum se asfaltează, dupa ce-l termina, acolo va fi frumos.

Duminica ce vine vreau sa merg Cavnic - Strambu Baiut - Târgu Lapus - Caseiu - Dej si retur... Se bagă cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac in fiecare duminica 200-300km dar nu ma întâlnesc cu nimeni.

Duminica ce a trecut am vrut sa fac Botiza - Gro?ii Tiblesului dar e in lucrării, nu am reu?it sa-l trec (e in ?antier) acum se asfaltează, dupa ce-l termina, acolo va fi frumos.

Duminica ce vine vreau sa merg Cavnic - Strambu Baiut - Târgu Lapus - Caseiu - Dej si retur... Se bagă cineva?

Pe drumurile alea numai de nu iti gasesti pe careva cu enduro.si noi adunam 150-200 pe zi,dar pe asfalt bun.deh,SS-urile astea si pasiunea pt curbe.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica am trecut pe Mesteacan, in jurul orei 13, Bandit+Gsr. Am vazut oprite la Vio cateva motoare iar pe urcare ne-am intalnit cu inca 2 SS (unu galben daca retin bine) -> george05 & gasca?

 

Am facut traseul propus de voi pe paginile anterioare, BM-M-Meses-SM, cu un scurt popas la Gradina Zmeilor. Absolut superb (cu o mica exceptie portiunea Galgau-Sanmihaiu Almasului, mult nisip pe sosea si denivelat).

 

@marc87 te-am vazut prin oras intr-o duminica. That vfr sound :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica am trecut pe Mesteacan, in jurul orei 13, Bandit+Gsr. Am vazut oprite la Vio cateva motoare iar pe urcare ne-am intalnit cu inca 2 SS (unu galben daca retin bine) -> george05 & gasca?

 

Am facut traseul propus de voi pe paginile anterioare, BM-M-Meses-SM, cu un scurt popas la Gradina Zmeilor. Absolut superb (cu o mica exceptie portiunea Galgau-Sanmihaiu Almasului, mult nisip pe sosea si denivelat).

 

@marc87 te-am vazut prin oras intr-o duminica. That vfr sound :)

Yep,eu eram(negru cu galben pe laterale) si o parte din "gasca".:P acum imi aduc aminte ca ne-am vazut pe zona:) legat de sunetul de vfr,absolut superb.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...