Sari la conținut

Motociclisti Din Maramures


Misterio
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

In caz ca intereseaza pe cineva...

http://www.euroring.hu/en/naptar/?cmon=7&cyear=2015

Maintorc sambata,pe duminica iesire la golaneala.daca esti liber,ne urcam e mobre si mergem undeva.

@sanyes & @vele:ne auzim la telefoane si poate iese ceva cu ungurii pe ultimul weekend din iulie(daca totul e ok financiar).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maintorc sambata,pe duminica iesire la golaneala.daca esti liber,ne urcam e mobre si mergem undeva.

@sanyes & @vele:ne auzim la telefoane si poate iese ceva cu ungurii pe ultimul weekend din iulie(daca totul e ok financiar).

 

Salut. Liber...da un semn si stabilim detaliile ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti(va stiti voi care),a fost buna miscarea.;) sa vad cum stau cu timpul liber saptamana asta si sa va dau filmarile.nu sunt extraordinare,dar exista.:D

@ionut88:o sa ai material de studiu.:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa asa :D mi-o fost dor sa ma vad pe vreo filmare :crack:

Ai cateva bucati de filmare cu pozitia pe motor pe curbe,faci stop cadru/poza si analizezi:D oricum,nebunie cum ai ajuns sa te dai,bravo!!!

 

De acum inainte,avand in vedere multitudinea de pozitii din care pof filma,o sa ne "jucam" putin mai profesionist cu filmarile.nu de alta,dar ar fi pacat sa nu profitam.:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ionut88:o sa ai material de studiu. :D

 

Lasati materialul sa vina la mine :)) voi incerca sa aranjez putin si filmarile de la mine, dar trebuie sa vad cum stau cu timpul si rabdarea (pierd foarte multa la serviciu :P ). Apropo, George, sa arunci un ochi pe ce ti-am dat si sa imi spui daca se vede ok (scuze daca mai apar onomatopee pe filmari).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut George M.

 

Drumul din Baia Mare-Baia Sprie este foarte bun.

Dupa iesirea din Baia Sprie, cand incep serpentinele e mai denivelat, pe alocuri asfaltul e decupat 50-100m. Sunt 2-3 zone ingustate unde se lucreaza. Ai grija la gropi pe partea de coborare, dupa Hanul Pintea.

Pe portiunea Mara-Desesti-Harnicesti e tot decupat, se pregateste pentru asfaltare.

Harnicesti-Sighetu Marmatiei e asfaltat recent.

 

Daca opresti in Baia Mare da un semn.

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Poate sa-mi spuna cineva care a trecut recent pe Pasul Gutai care este starea carosabilului? Multam! :cheers:

https://goo.gl/maps/bThMw

pana in BM ai drum impecabil,apoi pe portiunea Baia Sprie-Harnicesti(aprox 35km) drum prost,pasul Gutai fiind cel mai nasol dar nimic de netrecut fie ca vii cu Deuville-ul sau cu FJR-ul(acesta din urma mai potrivit pt acest sector).pe partea cealalta,spre Sighetu Marmatiei,respectiv Borsa ai din nou drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat!! Atunci mai amanam putin plimbarea pe Gutai, pana ce se asfalteaza. In w-end o sa mergem la cascada Putnei, langa Lepsa.

Pe mine nu ma deranjeaza drumurile mai proaste, dar de data asta nu avem timp. Daca Gutaiul nu are asfalt bun nu imi permit sa-l fac, deoarece avem la dispozitie doar 2 zile. Sambata Iasi-Vatra Dornei-Bistrita-Borsa-Cascada Cailor-420 km. Si trebuie sa ne grabim, ca la 17:00 se inchide telescaunul din statiunea Borsa. Dupa aia, Duminica trebuie sa plecam din statiunea Borsa-Sapanta-inapoi la Sighet-Gutai-B.Mare-Bistrita-V.Dornei-Iasi-650 km. Si nu putem zabovi 35 de km, din pacate.

Va multumesc mult pentru informatii!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat!! Atunci mai amanam putin plimbarea pe Gutai, pana ce se asfalteaza. In w-end o sa mergem la cascada Putnei, langa Lepsa.

Pe mine nu ma deranjeaza drumurile mai proaste, dar de data asta nu avem timp. Daca Gutaiul nu are asfalt bun nu imi permit sa-l fac, deoarece avem la dispozitie doar 2 zile. Sambata Iasi-Vatra Dornei-Bistrita-Borsa-Cascada Cailor-420 km. Si trebuie sa ne grabim, ca la 17:00 se inchide telescaunul din statiunea Borsa. Dupa aia, Duminica trebuie sa plecam din statiunea Borsa-Sapanta-inapoi la Sighet-Gutai-B.Mare-Bistrita-V.Dornei-Iasi-650 km. Si nu putem zabovi 35 de km, din pacate.

Va multumesc mult pentru informatii!!! :)

Nu zici bine si nici nu faci bine.

Bistrita-Borsa e la fel de prost!si muuult mai lung.

Sighet-Sapanta prost!

Sapanta-Baia mare-prost!

Am facut toate traseele propuse de tine cu Hornet si cu R1 si crede-ma ca stiu ce vorbesc.daca pt tine 35km pe care mergi oricum incet reprezinta o problema,atunci mai bine alege-ti alta ruta.si nu o zic cu rautate,dar Gutinul e partea mai putin proasta din excursia ta!daca eu am mers cu R1 pe el,poti si tu.

Ps:ti-am urmarit topicurile cu plimbari,respectele mele.dar parerea mea ca aceste 2 zile le-ai organizat foarte prost.hai sa zicem ca prima zi o duci la capat,cu maxima alergatura si uitandu-te pe ceas in mod constant,dar a doua zi...forja forja forja si ajuns pe noapte?cu jumatate de km pe drumuri ampulea?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii spuneam si lui Cosmin pe mesaj privat, ca tot o sa ne sacrificam fundurile intr-un weekend ca sa vizitam zona, ca nu cred c-o sa avem rabdare pana cand vor face astia drumurile. Vom veni, asta e clar, dar cu kilometrii dozati putin altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Oare cat sa fii de retardat sa pusti in asemenea hal motorul?pt cei care ati fost la inchiderea de sezon(l..a trista):sper din suflet sa va crape propulsoarele sa ramaneti fara utilaje!de mult n-am mai auzit asemenea turat de motoare,puscat,etc.ma gandesc ca si haosul a fost la el acasa.ca de obicei la "evenimentele" astea de rahan,bravo cocalarilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...