Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

salutare ninjalai, am intrat si eu in club cu o batranica zx6 99, trebuie sa o duc acus la rar si stiu ca trebuie sa ii pozeze seria motorului , puteti sa-mi spuneti daca se poate vedea fara sa dau vreo carena jos. Cea de pe sasiu se vede bine dar pt cea de la motor mi-e ca tre sa ma duc cu scule la mine ...

Frate ninjalau, cand mai ai cate a nelamurire, intreaba si tu un maestru international. Eu nu stau departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare ninjalai, am intrat si eu in club cu o batranica zx6 99, trebuie sa o duc acus la rar si stiu ca trebuie sa ii pozeze seria motorului , puteti sa-mi spuneti daca se poate vedea fara sa dau vreo carena jos. Cea de pe sasiu se vede bine dar pt cea de la motor mi-e ca tre sa ma duc cu scule la mine ...

 

 

Nu e nevoie sa dai jos nimic. Seria la motor este in partea stanga si este undeva putin sub rezervor.

Eu am fost cu motoru meu cam acum o luna si ceva la identificare si nu a fost nevoie sa demontez nimic.

Singurul care ar fi de demontat pentru o vizibilitate mai buna ar fi rezervorul dar nu este cazul.

 

Numai bine ninjaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar esti futere,am intrebat aici pt ca :

- nu am gasit rapunusul nicaieri pe net inclusiv pe motociclism

- ca sa fie scris si sa ramana pe forum in caz ca mai are cineva vreoadata nevoie ( de fapt de asta au fost inventate forumurile )

- tu zeul forumurilor a tot stiutor esti ocupat cu mutatul :angry:

- si nu in ultimul rand sa postez si eu ceva pe Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636 acu` ca mi-am luat si eu bestie.

 

 

ce dracu esti asa gelos ? ?

 

 

l.e. : f.uck mi-au iesit 2 posturi ...

Editat de eustaces
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru cine are zx6r din 98-99.

 

La voi cat de mult se tureaza motorul cand e rece si e socu tras?

 

Ca la mine oricat de mult sau putin e tras socu mai sus de 1100 ture nu creste in conditiile in care relantiul sta la 1300 ture cand e cald.

Ma gandesc ca are ceva pe la carburatoare.

Eu zic ca in mod normal ar trebui sa se tureze pe la 2000-2500 cand e socu tras si e rece, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat de CARENE DE CURSE pentru un zx-6r 2003 -2004 le am in garaj si le dau foarte ieftin sa nu-mi mai ocupe locul. Nu sunt cazute si arat impecabil. Cei interesati pot lasa PM sau sunati la 0751112188

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recent adus in tara.An 2002, 630 cmc ,118 cp, 31000 km reali demonstrabili prin cartea service completa.Stare estetica si tehnica impecabila, necazuta, neaccidentata,carene si stikere originale.Toba sport scorpion, crash paduri, mansoane cu incalzire, aparatoare roata spate, parbriz power bronze.Cauciucuri spate si fatza noi,consumabile schimbate recet (ulei si filtru) pregatit de sezon . Pret 3700 E. Tel 0745909147.

post-39076-1238157330_thumb.jpg

post-39076-1238157334_thumb.jpg

post-39076-1238157341_thumb.jpg

post-39076-1238157347_thumb.jpg

post-39076-1238157351_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor .... care ma ajuta si pe mine cum ies io mai ieftin cu un motor de zx6r din 98?

mi sa spart blocu si zic ca nare rost sal repar !..

 

 

 

Ti-l vand eu pe al meu ... cu tot cu motocicleta :unsure: ... si ai si piese de schimb... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai reusit?

poi ns .. sa smuls biela din suruburi si a spart blocu mi se pare ca sa stricat pompa de ulei si se bloca , noroc ca nu aveam decat 80 la ora !

 

Ti-l vand eu pe al meu ... cu tot cu motocicleta :unsure: ... si ai si piese de schimb... :blink:

da da si cat ceri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de baraj - ma duc azi sa vad un zx6 din 99, deci cam care ar fi chestiile la care sa fiu atent, ma refer la probleme specifice (precum tacanitul distributiei si huruit in oala de ambreiaj la honda), asta pe langa cele uzuale (semne de lovituri, uzura, etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da si cat ceri ?

 

 

 

Cat esti dispus sa dai? :unsure:

 

hai ca esti tare :blink: nici nu stiu pe c dau bani ! :blink:

c zici 15 mil.pe un motor numa motoru de zx6 98 anu ii mult ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca esti tare :laugh: nici nu stiu pe c dau bani ! ;)

c zici 15 mil.pe un motor numa motoru de zx6 98 anu ii mult ?

 

 

 

Nu dau doar motorul ca nu am ce face cu restul. Motocicleta este in stare buna de functionare, adica merg eu cu ea, nu e stricata. Dar as da-o ca sa imi iau altceva mai nou. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat de CARENE DE CURSE pentru un zx-6r 2003 -2004 le am in garaj si le dau foarte ieftin sa nu-mi mai ocupe locul. Nu sunt cazute si arat impecabil. Cei interesati pot lasa PM sau sunati la 0751112188

...daca ar fi pt 2005-2006...:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recent adus in tara.An 2002, 630 cmc ,118 cp, 31000 km reali demonstrabili prin cartea service completa.Stare estetica si tehnica impecabila, necazuta, neaccidentata,carene si stikere originale.Toba sport scorpion, crash paduri, mansoane cu incalzire, aparatoare roata spate, parbriz power bronze.Cauciucuri spate si fatza noi,consumabile schimbate recet (ulei si filtru) pregatit de sezon . Pret 3300 E. Tel 0745909147.

post-39076-1239231507_thumb.jpg

post-39076-1239231511_thumb.jpg

post-39076-1239231516_thumb.jpg

post-39076-1239231521_thumb.jpg

post-39076-1239231526_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un kawasaki zx6r din 2005, daca ma poate ajuta cineva sa gasesc o oglinda pe partea stanga..si m-ar interesa sa pun si un monopost :) Pun si poze cu motorul meu....

 

NEXT ! :D

post-10206-1239696262_thumb.jpg

post-10206-1239696273_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...