Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da sa stiti ca exista sisteme de ungere automata a lantului care se pot monta pe orice moto,treaba cu mersul inapoi cu siguranta ..nu stiu asta chiar nu am auzit nici eu dar mai sti???

 

poi da.... cu mersul inapoi daca il imping mai tare cu spatele ....nu se blocheaza roata ci se infraneaza foart tare dar daca il misc cativa cm in fata se aude cu m se decupleaza ceva deacolo ca si cum ar srii un arc sau ceva iar sistemul de ungere este original prins pe cadru prin niste suporti sudati pe cadru

 

 

poi da.... cu mersul inapoi daca il imping mai tare cu spatele ....nu se blocheaza roata ci se infraneaza foart tare dar daca il misc cativa cm in fata se aude cu m se decupleaza ceva deacolo ca si cum ar srii un arc sau ceva iar sistemul de ungere este original prins pe cadru prin niste suporti sudati pe cadru

 

app. ce ulei folosesti ( 4t 10w 50 racing full sintetic )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furtunasele alea sunt pt supraplinuri, pt benzina cand pui prea multa, ulei adunat in carcasa filtrului de aer(am patit asta cand am uns filtrul de aer K&N cu prea mult ulei si nu stiam ce curge din motor), de la baterie daca incarca prea mult si fierbe etc. IN NICI UN CAZ UNGEREA LANTULUI IN MERS! Imagineaza-ti numai ca roata spate ar fi tot timpul stropita cu ulei si o sa intelegi de ce. Blocarea rotii cand dai cu spatele ar putea fi de la placute, care nu stau bine la locul lor eventual, sigur nu are vreun sistem de ajutor pt plecarea de pe loc. Motoarele de viteza au fost concepute pt pers pe pista , nu pt dat dat prioritate in varful dealului, in ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca acel furtun cu filtru pe el are rolul de a unge lantul. Ar putea fi eventual pentru ungerea axului de la bratul suspensiei din spate.

 

Momentan eu folosesc tipul de bujii care este specificat in carte pentru modelul meu (ngk cr9e). Mai am de facut km pana sa ajung sa ma gandesc sa fac modificari la ea... si in momentul acela prefer sa imi iau alta mai puternica. Nu prea sunt adeptul "tuningului". Nici la motoare nici la masini. :o Consider ca are mai multa putere decat pot eu sa folosesc in momentul asta.La inceput schimbam viteza la 4k ture :().

 

Abia astept sa imi vina cablul de acceleratie, parbrizul si caldura ca sa pot sa ma mai plimb si eu cu ea.

 

Va salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca acel furtun cu filtru pe el are rolul de a unge lantul. Ar putea fi eventual pentru ungerea axului de la bratul suspensiei din spate.

 

Momentan eu folosesc tipul de bujii care este specificat in carte pentru modelul meu (ngk cr9e). Mai am de facut km pana sa ajung sa ma gandesc sa fac modificari la ea... si in momentul acela prefer sa imi iau alta mai puternica. Nu prea sunt adeptul "tuningului". Nici la motoare nici la masini. :o Consider ca are mai multa putere decat pot eu sa folosesc in momentul asta.La inceput schimbam viteza la 4k ture :().

 

Abia astept sa imi vina cablul de acceleratie, parbrizul si caldura ca sa pot sa ma mai plimb si eu cu ea.

 

Va salut.

de unde ti-ai comandat parbrizu , cat te costa ,ii cel original transparent sau alt model......

aaa treaba cu furtunaele ded ungere o sa trebuiasca sa fac niste poze si le pun aici ns cand va fi asta .... o sa fie alt subiect.

drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ti-ai comandat parbrizu , cat te costa ,ii cel original transparent sau alt model......

aaa treaba cu furtunaele ded ungere o sa trebuiasca sa fac niste poze si le pun aici ns cand va fi asta .... o sa fie alt subiect.

drumuri bune!

 

 

Parbrizul l-am comandat aici pe forum la Distribuitorul. Este Puig, cred ca fumuriu si m-a costa in jur de 100 euro.

 

Baga poze cu furtunele ca m-ai facut curios. Eu nu cred ca am vazut la a mea ca doar am demontat-o in iarna asta... am mai reglat una alta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizul l-am comandat aici pe forum la Distribuitorul. Este Puig, cred ca fumuriu si m-a costa in jur de 100 euro.

 

Baga poze cu furtunele ca m-ai facut curios. Eu nu cred ca am vazut la a mea ca doar am demontat-o in iarna asta... am mai reglat una alta...

apropo de parbrize,daca e cineva interesat,inca am un Puig negru pentru ZX6 fabricatie 2004,la pret de site

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizul l-am comandat aici pe forum la Distribuitorul. Este Puig, cred ca fumuriu si m-a costa in jur de 100 euro.

 

Baga poze cu furtunele ca m-ai facut curios. Eu nu cred ca am vazut la a mea ca doar am demontat-o in iarna asta... am mai reglat una alta...

 

o sa bag numa problema cand ajung acasa ca motoru ii intr-o localitate in alba pe perioada iernii iar io is in sb

 

o sa bag numa problema cand ajung acasa ca motoru ii intr-o localitate in alba pe perioada iernii iar io is in sb
daca era un furtun de supraplin sau de golire nu trebuia sa aiba suporti pe cadru si sa si ajunga pana la roata din spate pe bascula pana sub axul rotii unde am si un suport prins din tabla...zic io
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutarile mele posesorilor de kawasaki zx-6r.Atasez citeva poze cu modelul zx-6r pe care il detin. Cumparat la 40.000km. Am facut 15.000km fara nici o problema dar mentionez ca am facut service la fiecare-3000-filtre bujii si ulei full sintetic si sincronizat carburatoare o singura data la 7000.In rest nici o problema. Citeva modificari: furtune racing fata spate, parbriz puig,recent filtru aer k@n,bujii iridium, crash paduri ghidon si cadru R@G aripa spate,semnalizatoare led plus stopul spate led, amortizor ghidon [sprint] doua gume noi pirelli diablo corsa. Evacuare yosymura modificata.

VA DORESC UN SEZON MAI BUN FARA ACCIDENTE :)

 

post-18943-1231698320_thumb.jpg post-18943-1231698341_thumb.jpg post-18943-1231698357_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutarile mele posesorilor de kawasaki zx-6r.Atasez citeva poze cu modelul zx-6r pe care il detin. Cumparat la 40.000km. Am facut 15.000km fara nici o problema dar mentionez ca am facut service la fiecare-3000-filtre bujii si ulei full sintetic si sincronizat carburatoare o singura data la 7000.In rest nici o problema. Citeva modificari: furtune racing fata spate, parbriz puig,recent filtru aer k@n,bujii iridium, crash paduri ghidon si cadru R@G aripa spate,semnalizatoare led plus stopul spate led, amortizor ghidon [sprint] doua gume noi pirelli diablo corsa. Evacuare yosymura modificata.

VA DORESC UN SEZON MAI BUN FARA ACCIDENTE :)

 

post-18943-1231698320_thumb.jpg post-18943-1231698341_thumb.jpg post-18943-1231698357_thumb.jpg

FRUMOS L-AI ARANJAT! Am si eu o inrebare......aripa spate daca ai pus-o tu...de unde ai facut-o rost si la ce pret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ovax r6.....asta e motoru???http://www.bestbike.ro/kawasaki/zx6r-teapa-una-rosie-p-net/touring/moto/1025888.htm

da ala e motoru dar a fost un tip din bucureste ce a vrut sa ma inbarlige deoarece motoru a avut un pret foarte mic... motoru nare nimic rupt( bascula sau altceva).. din potriva merge foarte bine niste gunoaie de oameni da cred ca si-a gasit nasu baiatu acuma din cate am inteles.

numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE ARIPA SPATE ESTE ADUSA DIN ANGLIA [LONDRA] PRETUL ESTE 50 LIRE.ESTE DIN FIBRA DE STICLA . MAI AM UNA TOT PE VERDE DE LA UN PRIETEN NOU NOUTA NU A FOST MONTATA PE MOTOR PT CA SI-A LUAT MODELUL 2007 SI NU MAI ARE CE FACE CU ARIPA. DACA CINEVA ESTE INTERESAT ESTE 50LIRE PLUS POSTA PINA IN ROMANICA UNDEVA LA 10 LIRE SI POATE FII LUATA DIN BACAU DE DORITOR SAU TRIMISA ORI UNDE IN TARA TARA DACA PLATESTE POSTA :) PS. IMI POATE TRIMITE SI CHITANTA SA DOVEDESC CA ATIT COSTA. ESTE DOAR UN AJUTOR PT CINE O VREA NU SUNT BISNITAR. TOATE BUNE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am de vanzare un cadru de bord second-hand pentr un Kawasaki ZX-6R, generatie 1998-1999. Piesa este intr-o stare buna, nelovita, neindoita/fara rupturi. Pretul este de 220 RON, mai mult decat echitabil. Poate are nevoie cineva de el..

 

Contact: 0722 94 77 62 - Radu

Mail/YM Judass_iscariot (@)yahoo.com

 

0a88_1.JPG

 

Inca valabil. 200 ron :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZX-6R '99 luata in stare absolut stock.....custom paint (un fel de moto-gp replica) multe add-on-uri estetice + performance, inca "under construction".....momentan ashteptam primavara :lol:

 

gata :crack:

post-24881-1232042558_thumb.jpg

post-24881-1232042591_thumb.jpg

post-24881-1232042617_thumb.jpg

post-24881-1232042679_thumb.jpg

post-24881-1232042766_thumb.jpg

post-24881-1232042908_thumb.jpg

post-24881-1232042963_thumb.jpg

post-24881-1232042991_thumb.jpg

Editat de AB-33-MAD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

Imi puteti recomanda un service bun pentru mentenanta de primavara?

 

Iarna scurta va doresc. :lol:

post-33250-1232121427_thumb.png

post-33250-1232121464_thumb.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

Imi puteti recomanda un service bun pentru mentenanta de primavara?

 

Iarna scurta va doresc. :lol:

Motoriders(sos.viilor),unde de altfel este si a mea in momentul de fata,tot cu aceeasi problema :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut boys and girls

 

am ocazia sa trec pe un zx-6r din 97.desi nu sunt mare fan kawa (nu am avut niciodata asa ca nu pot avea o parere clara) as vrea sa stiu la ce ma pot astepta.Care sunt bubele modelului, ce pica mai des la ele.Motorul am inteles ca este identic cu cel de la modelul de dupa 98....deci si-ar putea da cu parerea si cei cu astfel de modele ca am vazut ca nu prea sunt vechituri pe aici...

Inca ceva, motorul are in jur de 40.000 km... zic eu, reali...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...