Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Da de ce ai nevoie de seriozitate? :)

Banii sa ii ai in mana ca sa vezi ce seriosi devin toti.

Daca ai vreo 350E cred ca te poti duce la orice magazin sa intrebi daca au pe stoc. La United mai mult ca sigur au, da-le un telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Am vazut ca toti si-au facut topicuri cu detinatori de R6, GSXR etc etc dar de ZX6R/10R nu am vazut pe niciunde... asadar incep eu.

ZX6R din 98, cumparat in nov.06 la 30.025 km facuti pana acum aproximativ 1000 km :P

Azi i-am luat bujii NGK Iridium :P , maine ulei Castrol Superbike si filtru, iar pe viitor o sa iau si filtru de aer K&N, o toba carbon sau ceva frumos si scaritze sport :ph34r:

 

NEXT ! :lol: !

 

Mesaj completat

Salutare , am si eu probele cu pinionul de la viteza a 2a , cand bag intr-a 2-a face fite, aveti idee unde as putea sa gasesc de cumparat ? cam asta ma intereseaza :

Salut, ma intereseaza si pe mine , piesele urmatoare:

GEAR OUTPUT 2ND,37T

BUSHING,OUTPUT 2ND

WASHER

FORK-SHIFT,OUTPUT

scuze ca sunt in limba engleza,dar asta am gasit in carte, asta e ceea ce caut ...

 

Multumesc anticipat!

salut,am o cutie de viteze completa.nu merge sa schimbi numai pinionul de la viteza a-2-a pt ca e pe aceeasi axa cu celelalte.

Mesaj completat

am un motor complet de zx9r din 2000, carburatoare,cdi,instalatie electrica si o cutie de viteze de 636 din 2004.

post-22217-1251835146_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de pe aici Power Commander si ne poate spune si noua diferentele?

Parca as schimba ceva la motoreta...

 

 

Salutare lume :)

Sunt proaspat posesor de 636 din 2004 cu power commander 3 + evacuare full. Din pacate nu iti pot spune clar diferente pentru ca nu am mers pe un alt 636 inca. Ce pot spune insa sunt urmatoarele:

Am avut un zx6 din '99 si era alta mancare de peste. Nu ma plang de vechea 'domnita', dar cea noua m-a captivat pe deplin.

In primul rand mersul mult mai lin datorita injectiei, fara dat in nas uneori cand ai vrea sa o tii la o viteza joasa constanta cum era cu carburatia.

Faptul ca pleaca la primul buton fara sa fiu nevoit sa ii dau pic de gaz.

Modul in care trage.. pot zice ca e o micuta bestie. Aici, mai mult ca sigur ca isi spune cuvantul si PC3-ul.

O sa ii cer unui prieten cat de curand 636-le lui stoc, sa vad cum se comporta, dar astept o zi insorita, ca din pacate ploile isi cam fac de cap :wacko:

 

Numai bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt lamurit. Modelul 2003-2004 are sau nu injectie?

Cand imi cautam motor, pana sa gasesc 2005-ul am vazut si cateva 2004. Toate, cu exceptia uneia, aveau cablu de soc pe ghidon, in partea stanga. Unii ziceau ca e pe injectie, unii ca e carburatie.

Deci, cum e pana la urma, de cand s-a trecut la injectie?

Taxicomane, s-o calaresti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt lamurit. Modelul 2003-2004 are sau nu injectie?

Cand imi cautam motor, pana sa gasesc 2005-ul am vazut si cateva 2004. Toate, cu exceptia uneia, aveau cablu de soc pe ghidon, in partea stanga. Unii ziceau ca e pe injectie, unii ca e carburatie.

Deci, cum e pana la urma, de cand s-a trecut la injectie?

Taxicomane, s-o calaresti sanatos!

 

In primul rand, tind sa iti multumesc pentru urare.. dupa.. sper sa nu vorbesc tampenii (pentru ca nu sunt un mare cunoscator) spun din ce am mai auzit si eu, asa ca daca e sa gresesc, sper sa ma corecteze cineva.

 

Carburatoarele s-au tinut destul de mult pe Kawa, cam pana in 2003 cand a inceput sa se lucreze in paralel: modele cu carburatoare (pana in luna Mai 2003) si cu injectie.

Mesaj completat

Referitor la acel numit "soc" cica , de fapt nu e soc.. E accelerometru, ca sa poti seta turatia mai sus cand o arzi pe circuit ca sa ai cuplu maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la acel numit "soc" cica , de fapt nu e soc.. E accelerometru, ca sa poti seta turatia mai sus cand o arzi pe circuit ca sa ai cuplu maxim

 

 

Pentru asta nu exista cablul de relanti? care e diferenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am modelul 03-04 si cu siguranta este pe injectie, iar cablul de soc, pt a la asta deserveste maneta de pe stanga, cred ca e mai mult de decor, pt ca eu il am rupt de f mult timp si nu i-am simtit lipsa, pt ca o ia la sfert tot timpul. To ce am de facut e sa o tin eu turat pe la 2000rpm, pana se stabilizeaza putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

socul de pe modelele 2003-2004 e pentru ca au facut oamenii reduceri de personal si de costuri la recesiunea japoneza din 2001-2002.

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Disabled_Cata: Cred ca l-am vazut la 1 ora dupa ce a aparut. Din pacate e sudat suportul. La fel pot sa il sudez si eu pe al meu, care ar avea o ruptura ceva mai mica, dar imi e frica sa merg cu el asa.

Eu ma folosesc de o tehnica, care pana acum m-a scos de fiecare data din rahat: daca intru prea tare sau prea aiurit in curba si vad ca incep sa-mi pierd trasa ma apas in scarita de pe partea curbei cat pot de mult. Cum ar fi sa mi se rupa exact atunci? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...