Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:) Ar fi culmea. Si cat sa iti cer pe el , 5 lei?

Daca nu te grabesti si nu cred ca te grabesti ca toata lumea le baga la iernat, daca se gaseste cineva interesat de scarita si nu are ce face cu arcul promit ca ti-l dau tie. Moka.

Editat de dan.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Ar fi culmea. Si cat sa iti cer pe el , 5 lei?

Daca nu te grabesti si nu cred ca te grabesti ca toata lumea le baga la iernat, daca se gaseste cineva interesat de scarita si nu are ce face cu arcul promit ca ti-l dau tie. Moka.

Saru`mana :). Nici nu am cautat ce e drept...dar nu cred ca se gaseste usor arcu ala la noi si d`asta am intrebat.

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum nu e deloc fun sa mergi pe temperaturile astea cu motoru, mai ales dupa ce ai patit-o. Asa ca o sa vad poate o sa pice vreun arc din cer, daca nu la primavara ma duc la United, care e la mama naibii fata de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vinde nimeni un 636 2005-2006? astept pm

 

salut am eu un kawa 636 2005 verde dak te intereseaza..ma bate un gand sa il vand..dak esti interesat da-mi un replay

post-13351-1290813239_thumb.jpg

Editat de G.T.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut.

Pot sa achizitionez motocicleta aceasta:

 

http://www.bestbike.ro/kawasaki/ninja/moto...id=1#breadcrumb

 

Normal ca la un pret mai mic. Eu m-am uitat la ea in mare si am zis ca e ok cat de cat. Am sa fac o proba zilele astea cu ea sa ii ascult motorul si sa vad cum e la drum. Dar nu sunt experimentat in motoarela partea de mecanica si nu prea stiu ce si cum. Ea arata desul de ok din ce am vazut eu. Voi ce parere aveti?

Kilometrajul electronic arata 56.xxx km. lantul este la jumatate.

 

Am mai vazut un zx6r de vanzare cu amortizor de ghidon din 98. Este 100% necesar sau doar daca tragi tare de acceleratie?

Editat de cezarzanf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum cu ce am avut am mers incet. Nu ma omor cu viteza. ZX6-r se compara cu cbr-ul 600 f4 din acelasi an? Stiu ca nu trage liniar dar in mare parte. Pentru ca am mers cu CBR 600f4 si a fost ok si am mers si cu 636 din 2003 si a fost ok dar nu am dat in ea ca nu ma interesa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum cu ce am avut am mers incet. Nu ma omor cu viteza. ZX6-r se compara cu cbr-ul 600 f4 din acelasi an cat de cat? Stiu ca nu trage liniar dar in mare parte. Pentru ca am mers cu CBR 600f4 si a fost ok si am mers si cu 636 din 2003 si a fost ok dar nu am dat in ea ca nu ma interesa.

Stiu ca asta este SS si f4 este S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum cu ce am avut am mers incet. Nu ma omor cu viteza. ZX6-r se compara cu cbr-ul 600 f4 din acelasi an cat de cat? Stiu ca nu trage liniar dar in mare parte. Pentru ca am mers cu CBR 600f4 si a fost ok si am mers si cu 636 din 2003 si a fost ok dar nu am dat in ea ca nu ma interesa.

Stiu ca asta este SS si f4 este S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum cu ce am avut am mers incet. Nu ma omor cu viteza. ZX6-r se compara cu cbr-ul 600 f4 din acelasi an cat de cat? Stiu ca nu trage liniar dar in mare parte. Pentru ca am mers cu CBR 600f4 si a fost ok si am mers si cu 636 din 2003 si a fost ok dar nu am dat in ea ca nu ma interesa.

Stiu ca asta este SS si f4 este S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum cu ce am avut am mers incet. Nu ma omor cu viteza. ZX6-r se compara cu cbr-ul 600 f4 din acelasi an? Stiu ca nu trage liniar dar in mare parte. Pentru ca am mers cu CBR 600f4 si a fost ok si am mers si cu 636 din 2003 si a fost ok dar nu am dat in ea ca nu ma interesa.

 

Fara suparare,dar daca nu iti place viteza de ce iti iei ss?Mai bine cauta un f4 sau ceva sport touring,ca altfel nu vad rostul.No offense!

Editat de piticoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat singur cineva semeringurile de la furca?Am auzit ca alea de pe louis sunt praf,alta marca de calitate?Ce ulei sa bag,adica ce vascozitate?De schimbat,o sa le schimb cu un prieten,dar e asa de greu?

O sa imi iau si furtune race pentru frane si mai multe chestii de pe ebay ca sa imi fac iarna mai usoara.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat singur cineva semeringurile de la furca?Am auzit ca alea de pe louis sunt praf,alta marca de calitate?Ce ulei sa bag,adica ce vascozitate?De schimbat,o sa le schimb cu un prieten,dar e asa de greu?

O sa imi iau si furtune race pentru frane si mai multe chestii de pe ebay ca sa imi fac iarna mai usoara.

Daca vrei Arriete iti dau eu.Numai ca nu le stiu pe coduri,ci pe dimensiuni.Si la preturi bune!Ca mi-esti prieten o sa ti le dau mai scumpe,iti dai seama :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare comerciant esti tu. :)

Am gasit asta intr-un catalog.Acuma eu nu stiu ce sa cred.Motorul meu e modelul 2005-2006.Eu nu stiam ca s-a schimbat ceva la furca din anul 2005 in anul 2006.Ne ajuta cineva sa identificam ce semeringuri imi trebuie la un 636-2005?

 

650 ZX 6R NINJA 2004-2005 ARI.109

650 ZX 6R NINJA 2006 ARI.047

 

ps:650 din fata zx... nu este cc,e alt cod de la producator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat singur cineva semeringurile de la furca?Am auzit ca alea de pe louis sunt praf,alta marca de calitate?Ce ulei sa bag,adica ce vascozitate?De schimbat,o sa le schimb cu un prieten,dar e asa de greu?

................................................

sa le schimbi singur n-ai nici-o sansa.....iti mai trebuie o mana doua in plus :(

 

am schimbat impreuna cu un prieten semeringurile de la "broscutza" lui-Kawasaki 750 Stinger....... sincer o sa cam ai de "furca", oricum prima o sa dureze mai mult, a doua e floare la ureche :)

 

semeringurile si uleiul(motul) le-a luat de la united motors, nu mai tin minte pretu' lor, dar parca nu daduse mult pe ele.(ca sa nu ne plictisim, cumparase diverse.... ulei motor+filtru, filtru aer, semeringuri+ulei furca, placute frana fata+spate, acumulator)

 

spor la treaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare comerciant esti tu. :)

Am gasit asta intr-un catalog.Acuma eu nu stiu ce sa cred.Motorul meu e modelul 2005-2006.Eu nu stiam ca s-a schimbat ceva la furca din anul 2005 in anul 2006.Ne ajuta cineva sa identificam ce semeringuri imi trebuie la un 636-2005?

 

650 ZX 6R NINJA 2004-2005 ARI.109

650 ZX 6R NINJA 2006 ARI.047

 

ps:650 din fata zx... nu este cc,e alt cod de la producator.

 

 

Ti-am gasit cod ARI:109 la 65 ron setul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....................

Ne ajuta cineva sa identificam ce semeringuri imi trebuie la un 636-2005?

.....................

aveam pdf cu parts list, daca il gasesc iti dau codul original.

 

pana atunci....putina motivatie nu strica :)

Mesaj completat

spor la distractie :D

post-4800-1291717672_thumb.jpg

post-4800-1291717686_thumb.jpg

post-4800-1291717699_thumb.jpg

post-4800-1291717707_thumb.jpg

post-4800-1291717715_thumb.jpg

post-4800-1291717725_thumb.jpg

post-4800-1291717847_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut:pastreaza-mi semeringurile alea.

sadixkid:Stand spate am,dar nu am din ala de fata.Oricum nu cred ca imi folosea la operatiunea asta.Am auzit ca se pune pe galeri.Tu in poze pe ce ai pus partea din fatza a motoretei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut:pastreaza-mi semeringurile alea.

sadixkid:Stand spate am,dar nu am din ala de fata.Oricum nu cred ca imi folosea la operatiunea asta.Am auzit ca se pune pe galeri.Tu in poze pe ce ai pus partea din fatza a motoretei?

Ti le pastrez ma!Pai ce,am incotro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...