Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am uitat ca la voi sunt mai scumpe ! Mea culpa. Aveti cate 4 placute pe disc.

 

360 RON e un pret bun, vad ca pe motodiscount.ro SBSurile 788HS sunt 177 RON.

 

Kawasaki asta e mai cu motz, nah ..

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut ferodo, pentru motocicleta sunt niste porcarii imense. Pentru autovehicule e altceva. Nu recomand nici dusmanilor Ferodo. Dupa cateva opriri in forta au inceput sa se dezintegreze, puterea de franare este clar muuuuuuuuuuult mai mica decat ale SBSurilor sau ale Lucasurilor.

 

Mentionez ca am avut Ferodo Sintergrip, nu placute racing sau alte prostii.

 

Ia-ti EBC, Lucas TRW sau SBS, nu poti sa gresesti cu ele !

Placute mai proaste ca Ferodo n-am vzt in viata mea.

De va vine sa credeti sau nu, mi-a zburat ferodoul de pe placuta !!!!!!

 

Am cumparat ieri 636 2004.

Poza:

 

08022011219.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut ferodo, pentru motocicleta sunt niste porcarii imense. Pentru autovehicule e altceva. Nu recomand nici dusmanilor Ferodo. Dupa cateva opriri in forta au inceput sa se dezintegreze, puterea de franare este clar muuuuuuuuuuult mai mica decat ale SBSurilor sau ale Lucasurilor.

 

Mentionez ca am avut Ferodo Sintergrip, nu placute racing sau alte prostii.

 

Ia-ti EBC, Lucas TRW sau SBS, nu poti sa gresesti cu ele !

 

 

Eu am mers si merg de ani de zile numai cu Ferodo....inclusiv in ultimii 3 ani la curse si pe Suzuki si pe Kawasaki cu Ferodo Racing.

Pe strada foloseam Platinium sau ST.....acum fiecare cu parerea lui....eu nu am avut niciodata probleme cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos!La cati bani si km ai luat-o?Si ce dotari are?

Multzam!

In bord are 19000 km, pret 2500 euro.

Accesorizata nu e, doar niste capete de ghidon, crush pad-s din care 1 capat de bulon e pierdut, toba Yoshimura.

Accesorizarea contine si cateva zgarieturi pe dreapta, usoare, bulonul s-a facut datoria, nimic spart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treci la alte placute si sa ne impartasesti dupa aceea parerea despre Ferodo.

 

Am avut ocazia sa incerc foarte multe sisteme de franare pe pista cu diferite motociclete si diferita marci de placute...discuri..furtune...etc

Ferodo Racing nu sunt cu nimic mai prejos decat altele....cine a mers pe pista cu mobra mea a remarcat franele ....asa ca nu am de ce sa fiu nemultumit.

Pe strada diferentele sunt mici si probabil ca aici pretul e cel care convinge cumparatorul in privinta unei anumite marci....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos!La cati bani si km ai luat-o?Si ce dotari are?

Multzam!

In bord are 19000 km, pret 2500 euro.

Accesorizata nu e, doar niste capete de ghidon, crush pad-s din care 1 capat de bulon e pierdut, toba Yoshimura.

Accesorizarea contine si cateva zgarieturi pe dreapta, usoare, bulonul s-a facut datoria, nimic spart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treci la alte placute si sa ne impartasesti dupa aceea parerea despre Ferodo.

 

Am avut ocazia pe pista sa incerc diferite sisteme de franare cu diferite motociclete si nu sunt mari diferente fata de Ferodo Racing....conteaza pompa de frana...lichidul...discurile...nu doar placutele la curse.

Insa cei care au mers pe mobra mea pe pista au remarcat in primul rand franele.....asa ca nu am de ce sa ma plang de Ferodo.

Pe strada diferentele sunt mici si conteaza mai mult pretul cred eu pentru un potential cumparator....

La o cursa pana sa-mi soseasca cele racing am avut chiar Ferodo Platinium si au tinut foarte bine...normal ca s-au uzat extrem de rapid dar au tinut ok .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos!La cati bani si km ai luat-o?Si ce dotari are?

Multzam !

Crush pads din care 1 capat e pierdut.

Capete de ghidon schimbate

Toba Yoshimura

In bord arata 19000 km

Pret 2500 euro.

+ cateva zgarieturi pe dreapta, nimic spart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treci la alte placute si sa ne impartasesti dupa aceea parerea despre Ferodo.

 

Am avut ocazia pe pista sa incerc diferite sisteme de franare cu diferite motociclete si nu sunt mari diferente fata de Ferodo Racing....conteaza pompa de frana...lichidul...discurile...nu doar placutele la curse.

Insa cei care au mers pe mobra mea pe pista au remarcat in primul rand franele.....asa ca nu am de ce sa ma plang de Ferodo.

Pe strada diferentele sunt mici si conteaza mai mult pretul cred eu pentru un potential cumparator....

La o cursa pana sa-mi soseasca cele racing am avut chiar Ferodo Platinium si au tinut foarte bine...normal ca s-au uzat extrem de rapid dar au tinut ok .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu zici ..

 

Pe langa faptul ca mi se dezintegrau, atentie, nu se toceau, cadeau bucati din placuta, la viteze mici mai frana si sacadat, nu imi dadea impresia ca placuta face contact calumea cu discul, mai si scartaiau in draci.

 

Eu am folosit Sintergrip, poate platinum or fi altfel.

 

Sistemele de franare de la RR erau in stare perfecta, lichidul schimbat, discurile plane si fara uzura majora. Cum am pus Lucas a fost alta viata, pur si simplu cu ferodourile alea nu stiam precis daca ma opresc unde trebuie sau nu.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, codul SBS pentru tine este 788HS

 

Nu stiu ce te complici sa iei de pe ebay, dupa ce ca le primesti dupa 2 sapt minim, tot la acelasi pret ajungi, macar cauta pe unul din germania, italia sau uk.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, codul SBS pentru tine este 788HS

 

Nu stiu ce te complici sa iei de pe ebay, dupa ce ca le primesti dupa 2 sapt minim, tot la acelasi pret ajungi, macar cauta pe unul din germania, italia sau uk.

nu, pretul e fix ala de pe site ..si chiar la un curs f bun: 3.11ron/$ ..nu platesc nimic in plus pt ca primesc frecvent colete din USA si o sa vina odata cu restul. Le am comandat deja :) ..ca vin in 2 sapt e adevarat, DAR vremea pana la sfarsitul lunii o sa fie destul de proasta..asa ca nu ma grabesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...