Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

@ pantera- arata foarte bine cu rim stripes alea.Probabil ca in viitorul apropriat o sa imi schimb si eu cu loarea la ele.

 

@Kraven- sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.Asfalt uscat si la cat mai multi km fara evenimente neplacute.Ai grija la gaz.

Mie mi se pare ca arata mult mai naspa decat ar fi aratat cu unele verzi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pampam dupa motorul asta sunasem si eu .. dar il vanduse, super misto! :cheers:

cum se aude toba? vreau si eu sa imi pun toba carbon

 

 

te ajut eu cu o toba de carbon ... am pe cineva care se ocupa...daca ai nevoie PM...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca trebuie sa ma hotarasc intre D&D (foarte tare si zgomotos) si Yoshimura ( cu totii stiti sunetul isteric si superb) ... cat despre cele homemade ... nu prea am parere buna despre ele; nu cred pana nu vad :D si oricum sunetul depinde si de motocicleta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se infig tare ZX6R-urile ? eu pendulez intre ZX6R si ZX7R :cheers: mai mult spre varianta de 600 cmc ... am 1.75...ajung cu picioarele la sol ? pana in 8 mii de ture cum se comporta ? :D crezi k o pot stapani ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se infig tare ZX6R-urile ? eu pendulez intre ZX6R si ZX7R :D mai mult spre varianta de 600 cmc ... am 1.75...ajung cu picioarele la sol ? pana in 8 mii de ture cum se comporta ? :bounce: crezi k o pot stapani ?

:cheers: , eu zic sa revii la zx4 ala la care visezi ca la ce intrebari pui , te depaseste 600cc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai nicio treaba...pana in 6-7 daca nu dai tare in ea ... e MELC! :cheers: in schimb dupa 7-8 k rpm daca bagi mana in gaz e alta poveste

 

daca iti perimiti ia-ti de 600 nu lua 400 .. motive sunt destule: piesele se gasesc mai greu, sunt mai putin fiabile fata de 600, etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai nicio treaba...pana in 6-7 daca nu dai tare in ea ... e MELC! :cheers: in schimb dupa 7-8 k rpm daca bagi mana in gaz e alta poveste

 

daca iti perimiti ia-ti de 600 nu lua 400 .. motive sunt destule: piesele se gasesc mai greu, sunt mai putin fiabile fata de 600, etc etc

 

ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca asta e culmea ... da-i telefon, mergi cu un mecanic, du-o la o inspectie tehinca, un service ceva dar nu iei pareri de pe forum .... doamne se umple si motociclism.ro de puradei :cheers:

 

ms, trebuia sa intreb si eu...daca nu pe voi, pe altii n-am unde. nu uita, un sfat nu costa nimic!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms, trebuia sa intreb si eu...daca nu pe voi, pe altii n-am unde. nu uita, un sfat nu costa nimic!

:cheers:

eu zic ca ti-am dat un sfat destul de bun - inspectie etc ... si nu te speria daca are o carena zgariata sau un gandac pe parbriz :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se infig tare ZX6R-urile ? eu pendulez intre ZX6R si ZX7R :ok: mai mult spre varianta de 600 cmc ... am 1.75...ajung cu picioarele la sol ? pana in 8 mii de ture cum se comporta ? :cheers: crezi k o pot stapani ?

 

HAHAHAHA!!!

 

Dupa ce ca te dai cu cracii in sus pe o motopartza de la scoala, vrei acu 600 sau 750...moarte placuta tinere!!! Sunt sigur ca acolo in cer vei gasi multe gagici care sa se uite dupa tine....macar asa sa te mai consolezi si tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHAHAHA!!!

 

Dupa ce ca te dai cu cracii in sus pe o motopartza de la scoala, vrei acu 600 sau 750...moarte placuta tinere!!! Sunt sigur ca acolo in cer vei gasi multe gagici care sa se uite dupa tine....macar asa sa te mai consolezi si tu.

 

 

 

hahahaha...era inainte sa ma dau cu cracii in sus...daca tu esti complexat dupa femei nu inseamna ca toti suntem...inspectore gadget :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaha...era inainte sa ma dau cu cracii in sus...daca tu esti complexat dupa femei nu inseamna ca toti suntem...inspectore gadget :ok:

 

mda...i rest my case...cum am zis, moarte placuta! nu sunt inspector, doar ca a ajuns la urechile mele purul adevar fara sa-l cer eu in vreun fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...i rest my case...cum am zis, moarte placuta! nu sunt inspector, doar ca a ajuns la urechile mele purul adevar fara sa-l cer eu in vreun fel...

 

 

pur si simplu ma informam :ok: tot la varianta de 400 cred ca raman :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vladspeed mai abtine-te ca numai gura e de tine ba de 600 ba de 750 ba de 400 ... tu chiar nu vezi ca rad baietii de tine ?

in locul tau chiar mi-ar fi rusine!! :cheers:

 

Cred ca si un 400 e mare pt el... la cata minte are... Chino lasa-l sa invete pe pielea lui ca vad ca dac ii dai sfaturi te ia la misto, asa ca nu merita...

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti , nu radeti de el.Nu fiti si voi la fel ca ceilalti.Eu imi dau seama in ce situatie este el.Pur si simplu nu stie cat de mari sunt abtitudinile lui.IN schimb stiu ca i-ar place o sportiva.Vlad , nimeni nu s-a nascut invatat.Daca iti e teama de motor singurul sfat care ti-l pot da este sa nu iti iei ceva foarte puternic.Riscul e prea mare.Eu nu sunt de genul...daca esti incepator tre sa incepi pe hoinar.NU, fiecare are o atractie si abtitudini pentru un anumit lucru.tu trebuie sa fii sigur ca asta vrei si ca esti apt pentru asa ceva.Motociclismul nu e numai viteza si figuri.Chiar tre sa ai cat de cat aptitudini pentru sportul asta.Eu de exemplu mi-am luat din prima 636 si ma inteleg perfect cu ea.Totul e sa fii cu capul pe umeri.Am facut 16000km cu ea.Un accident doar.Nimic spectaculos.M-am tavalit din cauza unui caine.Atata tot.Eu zic ca tu trebuie sa te gandesti cat de bine te simti tu cand mergi pe motor.Adica cat de relaxat esti. I-ati ce iti place si ce te simti in stare.Nu iti lua ce vor prietenii sau prietenele.

 

Mai baieti , nu radeti de el.Nu fiti si voi la fel ca ceilalti.Eu imi dau seama in ce situatie este el.Pur si simplu nu stie cat de mari sunt abtitudinile lui.IN schimb stiu ca i-ar place o sportiva.Vlad , nimeni nu s-a nascut invatat.Daca iti e teama de motor singurul sfat care ti-l pot da este sa nu iti iei ceva foarte puternic.Riscul e prea mare.Eu nu sunt de genul...daca esti incepator tre sa incepi pe hoinar.NU, fiecare are o atractie si abtitudini pentru un anumit lucru.tu trebuie sa fii sigur ca asta vrei si ca esti apt pentru asa ceva.Motociclismul nu e numai viteza si figuri.Chiar tre sa ai cat de cat aptitudini pentru sportul asta.Eu de exemplu mi-am luat din prima 636 si ma inteleg perfect cu ea.Totul e sa fii cu capul pe umeri.Am facut 16000km cu ea.Un accident doar.Nimic spectaculos.M-am tavalit din cauza unui caine.Atata tot.Eu zic ca tu trebuie sa te gandesti cat de bine te simti tu cand mergi pe motor.Adica cat de relaxat esti. I-ati ce iti place si ce te simti in stare.Nu iti lua ce vor prietenii sau prietenele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti , nu radeti de el.Nu fiti si voi la fel ca ceilalti.Eu imi dau seama in ce situatie este el.Pur si simplu nu stie cat de mari sunt abtitudinile lui.IN schimb stiu ca i-ar place o sportiva.Vlad , nimeni nu s-a nascut invatat.Daca iti e teama de motor singurul sfat care ti-l pot da este sa nu iti iei ceva foarte puternic.Riscul e prea mare.Eu nu sunt de genul...daca esti incepator tre sa incepi pe hoinar.NU, fiecare are o atractie si abtitudini pentru un anumit lucru.tu trebuie sa fii sigur ca asta vrei si ca esti apt pentru asa ceva.Motociclismul nu e numai viteza si figuri.Chiar tre sa ai cat de cat aptitudini pentru sportul asta.Eu de exemplu mi-am luat din prima 636 si ma inteleg perfect cu ea.Totul e sa fii cu capul pe umeri.Am facut 16000km cu ea.Un accident doar.Nimic spectaculos.M-am tavalit din cauza unui caine.Atata tot.Eu zic ca tu trebuie sa te gandesti cat de bine te simti tu cand mergi pe motor.Adica cat de relaxat esti. I-ati ce iti place si ce te simti in stare.Nu iti lua ce vor prietenii sau prietenele.

 

strainezule gata ai uitat limba de la romania ? :ok: aptitudini ... ia-ti :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...