Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

Ma bate gandul sa trag o fuga pana la ploiesti....mai vine cineva?Bem un suc(sau un ceai) si ne intoarcem.Ma gandeam sa plec pe la 8~9 seara

am fost aseara pana in ploiesti cu doi prieteni un virago 535 si un zxr600 (parca-nu ma pricep la vitezane :burnout: ). e drept ne-a cam incurcat zxr-ul ca nu se tine dupa noi :cheers: . si au trecut vreo patru motoare pe langa noi de am crezut ca nu s-a terminat summitul si trag lunetistii dupa noi. voi erati cumva? cred ca 200km/h e spus cu indulgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am fost aseara pana in ploiesti cu doi prieteni un virago 535 si un zxr600 (parca-nu ma pricep la vitezane :cheers: ). e drept ne-a cam incurcat zxr-ul ca nu se tine dupa noi :hug: . si au trecut vreo patru motoare pe langa noi de am crezut ca nu s-a terminat summitul si trag lunetistii dupa noi. voi erati cumva? cred ca 200km/h e spus cu indulgenta.

 

 

Nu am mai fost....nu aveam cu cine :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, faceti si voi update la profiluri, puneti o poza acolo cu motorul daca nu cu voi sa ne mai salutam si prin trafic, ca au aparut multi membri noi si nu mai stii care cine e. :hug:

Atatia Bogdani saptamana asta ca nu mai stiam nici eu cum ma cheama. :(

 

--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 22:01 -------------

Nu am mai fost....nu aveam cu cine :burnout:

 

Eu am fost singur... DN1 liber, mai rar... merita asa o iesire de control, sa vad cum merge moto la capacitate maxima... Unde esti Eugene sa bagam un Giurgiu? :P

 

Oricum in Titan cand e de organizat ceva toata lumea e de acord si pana la urma nu vine nimeni, sau aia care vin pleaca cu alte grupuri... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, faceti si voi update la profiluri, puneti o poza acolo cu motorul daca nu cu voi sa ne mai salutam si prin trafic, ca au aparut multi membri noi si nu mai stii care cine e. :hug:

Atatia Bogdani saptamana asta ca nu mai stiam nici eu cum ma cheama. :(

 

:burnout:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, faceti si voi update la profiluri, puneti o poza acolo cu motorul daca nu cu voi sa ne mai salutam si prin trafic, ca au aparut multi membri noi si nu mai stii care cine e. :cheers:

Atatia Bogdani saptamana asta ca nu mai stiam nici eu cum ma cheama. :hug:

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 22:01 -------------</small><br/>

 

Eu am fost singur... DN1 liber, mai rar... merita asa o iesire de control, sa vad cum merge moto la capacitate maxima... Unde esti Eugene sa bagam un Giurgiu? :(

 

Oricum in Titan cand e de organizat ceva toata lumea e de acord si pana la urma nu vine nimeni, sau aia care vin pleaca cu alte grupuri... :burnout:

 

Re 2 all

 

Bogdan am fost plecat la munte de vineri pana duminica seara. Daca iti spune ceva Cabana Poiana Izvoarelor atunci stii unde am fost. Cam riscanta aventura pt ca traseul prin padure l-am facut pe la 12 noaptea la lumina unei lanterne vai mama ei. In fine la urcare a fost cum a fost ca nu am vazut pe unde mergem si ploua. Duminica la coborare am coborat pe lumina ca sa vedem pe unde ne puteam rupe gatul si pe viscol.

La Giurgiu nush poate mergem weekendul asta dar deocamdata e luni si habar nu am ce se va intampla pana vineri. Asa ca mai vb.....

 

Multa Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re 2 all

 

Bogdan am fost plecat la munte de vineri pana duminica seara. Daca iti spune ceva Cabana Poiana Izvoarelor atunci stii unde am fost. Cam riscanta aventura pt ca traseul prin padure l-am facut pe la 12 noaptea la lumina unei lanterne vai mama ei. In fine la urcare a fost cum a fost ca nu am vazut pe unde mergem si ploua. Duminica la coborare am coborat pe lumina ca sa vedem pe unde ne puteam rupe gatul si pe viscol.

La Giurgiu nush poate mergem weekendul asta dar deocamdata e luni si habar nu am ce se va intampla pana vineri. Asa ca mai vb.....

 

Multa Bafta!!!

 

 

Am fost la Cabana Poiana Izvoarelor acum vreo 2 ani....cand se apucau sa refaca casa arsa...frumoasa zona :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum in Titan cand e de organizat ceva toata lumea e de acord si pana la urma nu vine nimeni, sau aia care vin pleaca cu alte grupuri... :cheers:

Mda, asta asa e, insa au fost cateva dati in care am tot anuntat plimbari si nu s-a oferit nimeni...

Insa promit ca dupa ce vin gradele alea frumoase si fara nori o sa va bat la cap sa planuim impreuna o excursie frumoasa, numai Titanii :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbare....unde la Germanos , glumesc , mai primiti si de prin alte cartiere ? in grupul vostru , nu de alta dar avem aceeasi pasiune :moto: indiferent de unde suntem

Editat de danradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbare....unde la Germanos , glumesc , mai primiti si de prin alte cartiere ? in grupul vostru , nu de alta dar avem aceeasi pasiune :burnout: indiferent de unde suntem

Exista grupul din zona unde stai tu, Militari :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista grupul din zona unde stai tu, Militari :cheers:

 

 

 

place mai spre centru :burnout: , sunt multe posibilitati de alegere a directiilor de mers , variante mai multe :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista un grup propriuzis , este mai mult un loc in care se aduna oameni din zona vinerea la ora 19 (gura de metrou din parcul Titan) . Nu exista lideri , nu exista membrii imortanti sau neimp. , exista afinitati intre unii dintre cei care vin pe acolo ceea ce conduce la formarea de mici grupulete care insa nu reprezinta 'grupul'.

Farmecul consta tocmai in faptul ca orice nou venit este acceptat instantaneu daca se poate spune asa(in sensul ca de fapt nu are cine sa-l accepte ci isi face singur loc printre ceilalti).

In concluzie daca ai chef sa te vezi cu altii care au aceeasi pasiune ca si tine vinerea, hai in Titan :burnout:

 

PS si daca te-oi simti bine , nu incerca peste o luna , doua sa te dai mare membru al unui grup care nu exista in sensul clasic, inducand pe altii in eroare :cheers:

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS si daca te-oi simti bine , nu incerca peste o luna , doua sa te dai mare membru al unui grup care nu exista in sensul clasic, inducand pe altii in eroare :(

Toate bune!

:P bine le mai scri colega, asa este, ai dreptate !

Bine ar fi daca ar intelege toata lumea acest lucru.

.................

uite ca vine si caldura ............... :hug: .

Stie cineva daca pentru CERTIFICAT DE AUTENTICITATE eliberat de RAR esti obligat sa ai toate cauciucurile la dimensiunile din talon ?

Am unul pe spate la 130/xy/pq.z, in loc de 140/xy/pq.z si imi e teama sa nu ma duc degeaba.

Multumesc pentru orice sfat care a ''rezolvat'' aceasta problema.

:burnout: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marat: I agree!

VA: te duci degeaba, esti respins daca nu corespund cu cele din talonul vechi. Iti va scrie pe acte: dimensiune anvelopa neomologata. Dar asta e in cazul (cunoscut de mine) de prima inmatriculare in tara insemnand prima omologare si tpi

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vulturul argintiu

Salut,din experienta(auto) dupa cum ii spune si numele la identificare te duci platesti o taxa te programeaza,stai la rand,verifica serile motor si cadru,si iei certificatul nu dureaza (in cazul meu) mai mult de 40 minute maxim,aia cu cauciucurile si alte prosti doar daca trebui sa faci inspectia periodica sau sa treci RAR-ul(in cazul in care nu ai revizie valabila parca pe urmatoarele 6 luni sau ceva de genul )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Stie cineva daca pentru CERTIFICAT DE AUTENTICITATE eliberat de RAR esti obligat sa ai toate cauciucurile la dimensiunile din talon ?

Am unul pe spate la 130/xy/pq.z, in loc de 140/xy/pq.z si imi e teama sa nu ma duc degeaba.

Multumesc pentru orice sfat care a ''rezolvat'' aceasta problema.

:burnout: :cheers:

 

 

iti verifica doar seriile de pe motor si de pe cadru, atat....nu are treaba cu restul pieselor care le ai pe motor...aia e altceva...s-ar putea sa ai probleme la ITP, dar la certificat nu ai nici o treaba, te poti duce linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: va multumesc tuturor pt timpul acordat si sfaturi.

Azi am rezolvat ITP-ul si maine am programarea pt AUTENTICITATE, cred ca am s-o tavalesc bine prin noroi in seara asta si maine dc nu ploua ..... cred ca voi trece, dc nu voi avea nevoie imprumut de un cauciuc.

Daca aveti nevoie de ITP mergeti la baza podului de la Fundeni la Adi Star.

UN TIP DE NOTA 10 CU FELICITARI. In maxim 1/2 ora se termina circul si plecati fericiti.

 

Sa ne vedem cu bine. :cheers: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti nevoie de ITP mergeti la baza podului de la Fundeni la Adi Star.

UN TIP DE NOTA 10 CU FELICITARI. In maxim 1/2 ora se termina circul si plecati fericiti.

 

Sa ne vedem cu bine. :cheers: :burnout:

 

Un pont foarte bun.Te-ai dus direct sau ai dat telefon inainte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pont foarte bun.Te-ai dus direct sau ai dat telefon inainte?

am dat cu o zi inainte telefon ca sa aflu programul de lucru L-V 9-18 iar sambata 9-14, in rest nimic.

fara programare si fara spaga.

:burnout:

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13 aprilie vreau sa mai fac o data plimbarea pe malul Dunarii de acum 3 sapt. Peisajul este superb , drumurile bune pe unde am mai fost. Traseul este Buc, Calarasi , Ostrov , Cernavoda , Fetesti - si de aici inapoi pe malul Dunarii pana la Calarasi apoi Buc sau direct pe autostrada la Buc pentru cei mai grabiti. Detalii sunt la sectiunea de excursii. Postez si aici anuntul pentru ca tot timpul aud pareri de genul ..."dar noi cand iesim la o tura impreuna? :burnout: "...asta este o tura , destul de usoara si frumoasa...hai!

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( bine le mai scri colega, asa este, ai dreptate !

Bine ar fi daca ar intelege toata lumea acest lucru.

.................

uite ca vine si caldura ............... :hug: .

Stie cineva daca pentru CERTIFICAT DE AUTENTICITATE eliberat de RAR esti obligat sa ai toate cauciucurile la dimensiunile din talon ?

Am unul pe spate la 130/xy/pq.z, in loc de 140/xy/pq.z si imi e teama sa nu ma duc degeaba.

Multumesc pentru orice sfat care a ''rezolvat'' aceasta problema.

:burnout: :cheers:

 

 

 

Te salut......daca tot ai intrebat iti spun ce am patit eu la autentificare in bucuresti.....am numere de brasov si probabil incurcam putin.Credeam ca la autentificare se uita la serii si scap......s-a legat de stopu meu d p coditza ca nu e original si ca nu se vade.......daca ai bafta nu cred ca o sa se uita la cauciuc.Sa ne spui ce ai rezolvat.......la mine a mers cu un "stimulator".:)Te salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut......daca tot ai intrebat iti spun ce am patit eu la autentificare in bucuresti.....am numere de brasov si probabil incurcam putin.Credeam ca la autentificare se uita la serii si scap......s-a legat de stopu meu d p coditza ca nu e original si ca nu se vade.......daca ai bafta nu cred ca o sa se uita la cauciuc.Sa ne spui ce ai rezolvat.......la mine a mers cu un "stimulator".:)Te salut.

:cheers: am un ''as de trefla'' in maneca dreapta de care ''handicapatii'' nu stiu

va povestesc mai multe dupa ce termin, la 13.15 e programarea.

vorbim :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13 aprilie vreau sa mai fac o data plimbarea pe malul Dunarii de acum 3 sapt. Peisajul este superb , drumurile bune pe unde am mai fost. Traseul este Buc, Calarasi , Ostrov , Cernavoda , Fetesti - si de aici inapoi pe malul Dunarii pana la Calarasi apoi Buc sau direct pe autostrada la Buc pentru cei mai grabiti. Detalii sunt la sectiunea de excursii. Postez si aici anuntul pentru ca tot timpul aud pareri de genul ..."dar noi cand iesim la o tura impreuna? :burnout: "...asta este o tura , destul de usoara si frumoasa...hai!

Toate bune!

 

Vin si eu daca nu ploua, ca de cald o sa fie de plaja ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...