Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In primul rand: m-am saturat de critici si alte cele. Deja mi-au ajuns pana peste cap astfel de discutii.

 

nu te-a criticat nimeni. am folosit aceasta plecare ca si exemplu.

 

ai dreptate nu este cazul :P dar nici la ultima plecare nu am fost si nu stiu cum a iesit oricum ideea e ca daca vrei sa iesi nu iti rebuie o organizare "ca la carte" si sunt mai multe de zis pe care nu vreau sa le zic aici ca sa nu facem "mess" :jump: asa ca vorbim la o bere mai tarziu sau zilele astea cand vrei :jump:

 

 

cand pot ... sunt perfect de acord si cand ne vedem vineri se poate pune in discutie de fata cu toti acolo o organizre de genul asta cum trebuie facuta de cine trebuie, cine s-ar infige la o treaba din asta... asteptam sfaturi, critici, sugestii si pareri fara regrete !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE IMI ADUCE SI MIE MOTORUL ASTA

 

http://www.moto.it/usato/usato02.asp?page=...amp;IDANNUNCIO=

 

DACA STITI PE CINEVA CARE ADUCE MOTOARE DIN ITALIA SI PUTETI SA IMI FACETI LEGATURA SAU MA PUTETI AJUTA INTR-UN FEL DAU DE :jump:

TEL: 0752447970 SAU 0752447971 SAU septimiu_21 ID

:P

 

eu te pot pune in legatura cu tipul care mi-a adus-o mie. roman care lucreaza in italia, super de treaba tipul. sau dupa cum ti-am mai spus vorbeste cu vulturul argintiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excursiile cu multi participanti sunt naspa.

Eu de obicei merg cu inca 2-3 motoare si mai important - merg cu oameni pe care ii cunosc bine, pe care ma pot baza la o adica si care au acelasi stil de mers ca si mine.

 

Uite cateva exemple din experienta, traite pe propria piele:

- ultima oara cand am mers cu un grup mare a fost ca la Moto GP - fiecare "scapa cum poate", era un fel de intrecere continua - tot timpul ma depaseau diversi si pe stanga si pe dreapta dupa care ramaneau in urma si iar veneau tare, pana la urma am ajuns sa merg singur;

- drumurile "bune" pentru unii sunt de fapt "proaste" pt altii pt ca evident motocicletele difera - si aici am mers cu un grup care la mijlocul distantei s-a hotarat s-o ia pe camp, si desi au fost unii cu vitezane sau ciopare si s-au bagat si ei mie nu imi place samd;

- oameni care nu sunt in stare se mentina o viteza constanta, merg la diferente de viteza foarte mari si complet aiurea gen 60 afara si 150 in localitate;

- oameni care se infig in curbe ca dementii si apoi se imprastie pe jos, si dupa aia stam ore sa gasim solutii in repararea sau transportul motocicletei de se duce dreaq excursia din cauza incostientei unuia - si aici am un exemplu concret al unui baiat (nu dau nume, stie el cine e) care ne-a criticat ca nu mergem destul de tare si dupa ce i-am zis sa se duca inainte l-am gasit in prima curba cu motorul peste el;

- frane aiurea, wheelie prin mijlocul coloanei de motociclisti, etc ca vorba aia, tre sa vada toti ceilalti cati sunt de valorosi ei;

- daca sunt 20 motoare inseamna opriri gramada - unul vrea tigare si opresc toti, unul vrea pipi si opresc toti, unul vrea sa dea un telefon si opresc toti; unul isi aduce aminte ca nu a pus benzina samd, un drum de 1 ora ajungi sa il faci in 3 ore;

- vremea este un factor important si difera pt multi adica unii merg si pe ploaie iar altii cum vad un norisor mic se razgandesc deci adio planificare de 1 luna inainte.

 

Iar in ceea ce priveste o excursie de 1 zi eu cred ca nu iti trebuie organizare mai mare de 5 minute, adica un telefon sau un mesaj, clar o destinatie - cel mai important, iar restul poate fi stabilit la fata locului, in momentul plecarii - ce si cum si pe unde mergem, oprim, etc

Eu personal merg cu moto numai in weekend si numai de placere si am facut mii de km pe anul asta fara nici o planificare de saptamani inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poate cineva sa ma ajute, vreau si eu sa stiu cum pot sa aduc un motor de la nemti fara sa ma deplasez acolo, necunoscand pe nimeni care sa faca romania germania si cam care sunt preturile de aducere cu acte cu tot.... multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excursiile cu multi participanti sunt naspa.

Eu de obicei merg cu inca 2-3 motoare si mai important - merg cu oameni pe care ii cunosc bine, pe care ma pot baza la o adica si care au acelasi stil de mers ca si mine.

 

Uite cateva exemple din experienta, traite pe propria piele:

- ultima oara cand am mers cu un grup mare a fost ca la Moto GP - fiecare "scapa cum poate", era un fel de intrecere continua - tot timpul ma depaseau diversi si pe stanga si pe dreapta dupa care ramaneau in urma si iar veneau tare, pana la urma am ajuns sa merg singur;

- drumurile "bune" pentru unii sunt de fapt "proaste" pt altii pt ca evident motocicletele difera - si aici am mers cu un grup care la mijlocul distantei s-a hotarat s-o ia pe camp, si desi au fost unii cu vitezane sau ciopare si s-au bagat si ei mie nu imi place samd;

- oameni care nu sunt in stare se mentina o viteza constanta, merg la diferente de viteza foarte mari si complet aiurea gen 60 afara si 150 in localitate;

- oameni care se infig in curbe ca dementii si apoi se imprastie pe jos, si dupa aia stam ore sa gasim solutii in repararea sau transportul motocicletei de se duce dreaq excursia din cauza incostientei unuia - si aici am un exemplu concret al unui baiat (nu dau nume, stie el cine e) care ne-a criticat ca nu mergem destul de tare si dupa ce i-am zis sa se duca inainte l-am gasit in prima curba cu motorul peste el;

- frane aiurea, wheelie prin mijlocul coloanei de motociclisti, etc ca vorba aia, tre sa vada toti ceilalti cati sunt de valorosi ei;

- daca sunt 20 motoare inseamna opriri gramada - unul vrea tigare si opresc toti, unul vrea pipi si opresc toti, unul vrea sa dea un telefon si opresc toti; unul isi aduce aminte ca nu a pus benzina samd, un drum de 1 ora ajungi sa il faci in 3 ore;

- vremea este un factor important si difera pt multi adica unii merg si pe ploaie iar altii cum vad un norisor mic se razgandesc deci adio planificare de 1 luna inainte.

 

Iar in ceea ce priveste o excursie de 1 zi eu cred ca nu iti trebuie organizare mai mare de 5 minute, adica un telefon sau un mesaj, clar o destinatie - cel mai important, iar restul poate fi stabilit la fata locului, in momentul plecarii - ce si cum si pe unde mergem, oprim, etc

Eu personal merg cu moto numai in weekend si numai de placere si am facut mii de km pe anul asta fara nici o planificare de saptamani inainte.

 

corect ce ai spus si tocmai de aceea pentru a face un "club", un grup, nu doar pe forum ci si in viatza de zi cu zi, cred ca ne trebuiesc iesiri de genul asta. cu un pic de buna vointa se pot evita cele enumerate mai sus. si din excurii de o zi se pot face excursii, plimabari de un uichend si cine stie de un tur mai mare...

 

pentru a fi evitate probleme ca cele de mai sus si pentru a face o prima incercare de un uichend (astept propuneri cu timp de gandire pana vineri) super fain cu cortul sau la o cabana sau pensiune, ce spuneti ...VA BAGATI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca intr-un an si jumatate de cand e format acest grup, nu s-a reusit o iesire atat de mare, pe cateva zile...asa ca da-mi voie sa fiu sceptica...insa na, never say never!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca intr-un an si jumatate de cand e format acest grup, nu s-a reusit o iesire atat de mare, pe cateva zile...asa ca da-mi voie sa fiu sceptica...insa na, never say never!

SERIOOOSSS ? :P

APROPO... http://www.brnograndprix.com/ sunt 1350 km. in 2 etape...bucuresti - arad..arad-brno...dormit numai in cort... la brno sunt 3-4 camp linga pista numai ca treb ajuns cu 1 sau 2 mai dvr. pt loc pt doritori vorbim vineri.....deja suntem 3 din grup care mergem

 

 

Editat de iulianera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ septimiu baga un ochio am inpresia ca te poti intelege cu ei sa o faca colet si sa o puna cu Brugioni casa de expediti direct pana acasa

http://www.actionbikeworld.com/prodotti.as...uto&cerca=y oricum avantajul este ca au toate actele pregatite de export daca poti cumva as vrea si eu un scuter de la ei tin si eu la transport daca o descurci cumva

Editat de neo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine cineva la Varna in weekendul asta? 1-2 zile, cazare la noroc. :bigstar:

Pana acum suntem 3 moto (vitezane) si o masina, 6 pers. Baietii cu moto si fetele cu masina :crack:

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine cineva la Varna in weekendul asta? 1-2 zile, cazare la noroc. :crack:

Pana acum suntem 3 moto (vitezane) si o masina, 6 pers. Baietii cu moto si fetele cu masina :laugh:

 

mai multe detalii pls :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine cineva la Varna in weekendul asta? 1-2 zile, cazare la noroc. :bigstar:

Pana acum suntem 3 moto (vitezane) si o masina, 6 pers. Baietii cu moto si fetele cu masina :crack:

 

merg eu cu un tovaras cu fetele cu masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino la Arc pe la 7 si ceva si vorbim, ne intalnim cu totii mai pe seara sa stabilim ce si cum.

 

acum am vazut mesajul adica 19:30 :bigstar: ... si am vrut sa vin la arc dar a durat mai mult curatarea lantului+ungere+curatat filtru aer+spalat moto :crack: ... deh asa e cand incerci sa le faci pe toate singur ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge careva pe 12 iulie pe transfagarasan? plecam prin curtea de arges si ne intoarcem prin brasov :bigstar:

 

salut, eu m-as baga insa nu stiu daca pot ramane si duminca.

 

 

 

intalniri la noi in zona nu exista? (is destul de nou p'aici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu m-as baga insa nu stiu daca pot ramane si duminca.

 

 

 

intalniri la noi in zona nu exista? (is destul de nou p'aici)

ba da. In fiecare vineri intre orele 19-20 la statia de metrou Titan, gura din parc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ septimiu baga un ochio am inpresia ca te poti intelege cu ei sa o faca colet si sa o puna cu Brugioni casa de expediti direct pana acasa

http://www.actionbikeworld.com/prodotti.as...uto&cerca=y oricum avantajul este ca au toate actele pregatite de export daca poti cumva as vrea si eu un scuter de la ei tin si eu la transport daca o descurci cumva

 

mrc , eu deja am vb cu cineva dc imi gaseste ce vreau sa imi aduca

dc nu reusesc ramane varianta sa merg eu in italia

 

de azi sunt pieton....conservar....merg cu pejosu'....

am facut factura la cumparator , am primit $ si in rest tristete mare in suflet...k tare grea-i despartirea....

dar peste cam o luna dupa ce term cu licenta ma duc pan la italieni sa imi aduc un naked...k sa mai incerc ceva nou

 

Am niste variante , dati-mi si voi o parere care e mai ok :laugh:

 

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1544991

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1616184

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1648144

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1612214

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1633661

 

forever :bigstar:

 

asfalt uscat tuturor :blbl:

 

Am mai gasit o varianta de moto care arata f bine

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1549689

 

voi ce parere aveti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...