Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

- 20-22 iunie 2008

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Brasov

* Organizator: Bull-Bikers

 

deci weekend-ul asta este.

eu asi merge ... deci cine mai merge?

baieti, mai cititi odata, intr-un alt topic s-a anuntat ca se va tine mai tarziu, adica 1-3.08.2008 din cauza unor probleme

 

Intrunirea de la Brasov va avea loc in perioada 1-3 august 2008. Locatia se afla la aproximativ 20km de Brasov spre Intorsura Buzaului
Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, mai cititi odata, intr-un alt topic s-a anuntat ca se va tine mai tarziu, adica 1-3.08.2008 din cauza unor probleme

io citisem ca s-a amanat intalnirea de la brasov dar pe la final spunea ca s-a revenit!!! nu era prevazuta si data ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io citisem ca s-a amanat intalnirea de la brasov dar pe la final spunea ca s-a revenit!!! nu era prevazuta si data ...

Mie una intr-un fel imi convine, pentru ca sunt in sesiune si mi-ar fi fost cam aiurea sa merg acum. Dar atata timp cat intrunirea se tine atunci e ok, avand in vedere cate intruniri moto din tara s-au amanat de tot... :D

 

Cine vine maine pana la Brasov?

Eu plec acolo cu niste treaba. Dimineata pe la 7 am plecat si ma intorc seara, viteza de croaziera 100-120 km/h...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca iti spun dar esti fenomenal, uite!

bullbikers

View Member Profile

Add as Friend

Send Message

Find Member's Topics

Find Member's Posts Jun 4 2008, 12:29 PM Post #5

 

 

Incepator

 

 

Group: Membru

Posts: 129

Joined: 16-November 03

From: Brasov

Member No.: 1.255

Numar: BV-88-GSX

Club: Bull-Bikers Brasov

 

 

 

Intrunirea de la Brasov va avea loc in perioada 1-3 august 2008. Locatia se afla la aproximativ 20km de Brasov spre Intorsura Buzaului.

/index.php?showtopic=214857

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re 2 all

 

@r4z0r pt amicul interesat

 

Man jucaria este:

- un fireblade 954 din 2003.

- km este irelevant pt ca stii ca toata lumea da km inapoi (in momentul de fata am cca 40 000km, dar acum un an avea 21000km si imagineazati ca din 2003 pana in 2007 decat 20000 nu are cum sa fie asa).

- putere 170BHP (adik la roata , nu stiu daca mai am pe acasa diagrama de la stand)

-power commander 2.0

- amortizor de ghidon WP

-cauciucuri noi (cca 500km facuti cu ele) Dunlop d209 GP Racer

-ulei si semeringuri noi la furca fata

-manere Rizoma

-toba Leo Vince

 

Acum lista cu prob:

- mici defecte optice la carena din dr. (asa am cumparat-o si eu)

-dupa ce se uzeaza uleiul din motor incepe sa faca galagie un tachet (clantane), dar am observat defectul asta la mai multe motoare de acest gen si cica toate fac la fel. Cand schimbi uleiul nu mai face galagie, merg asa cu ea de cand am luat-o si nici nu s-a acceptuat in vreun fel zgomotul.

-toba e un pic indoita pt ca cretinul de la care am luat-o nu a avut colierul original si a strans toba pana cand s-a deformat.

-daca te uiti cu atentie la carene pe interior se vede ca a fost scapata pe jos dar cred ca a cazut decat de pe cric ca stickere-le sunt cele originale (asta e mostenire de la fostul proprietar).

-kitul de lant trebuie schimbat urgent dar asta o sa o fac eu pana vineri ca altfel nu plec la mare.... si atunci o sa treaca in lista de mai sus

Acum concluzia .....

 

Toate astea vin la pretul de 5000 EURO si nu e Negociabil. Eu zic ca e un pret bun. Pe net am vazut altele la preturi mai mari, dar cei drept cu km mai putini (vb mai sus ca e irelevant...) si fara nici o modificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal pot sa intru si eu????mai am jumatate din scoala si la moto sunt in cautari!!! Deocamdata imi curg balele de fiecare data cnd treceti prin dristor(camil ressu)dar mai am putin...ce spuneti :grinbandit: id.mess:dj_ovy_d ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa intrii si tu ca nu te da nimeni afara

 

dar incearca macar profilul sa fie ceva mai complet

ok sa notat :burnout:

 

incearca sa intrii si tu ca nu te da nimeni afara

 

dar incearca macar profilul sa fie ceva mai complet

ok sa notat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si fara... :D tu vino ca poate asa iti dai seama si ce motor vrei... mai un sfat.. o maslina o atentie dupa.. cine stie.. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si fara... :) tu vino ca poate asa iti dai seama si ce motor vrei... mai un sfat.. o maslina o atentie dupa.. cine stie.. :P

am gasit ceva la 2200 din 97 ,35000km cbr f3...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu stau pe Nerva Traian, am carnet de 2 luni si motor de circa 1 luna, in care am facut 800km cu el:). Este un BMW F650 GS an 2004. Cred ca ma bag si eu la intalnirea de vineri, daca ma primiti. Sunt de gasca si voia buna e la mare cinste. Numai bine si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...