Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

nu fac parte din acele 2 categorii, sunt cu capu pe umeri;) nu vreau racheta, pt inceput un motor de 250 cred ca e suficient. si de agatat ..... sunt baiat cuminte, am "nevasta" :smoke: nu imi place viteza, nu sunt pasionat de ea, merg cu viteza care imi confera siguranta maxima ( nu iti inchipui ca merg cu 20 km)

dap, stiu unde este locul de intalnire... pe acolo mergeam cand faceam scoala pt B :lol: mai trec pe acolo des. dar se mai naste o intrebare.... cu toate ca n-am nici perm.. nici motor.... pot ateriza acolo, la intalnire? :nono:

hello JhOn! welcome!

normal ca poti veni chiar daca nu ai permis sau moto atata timp cat iti doresti cu adevarat ca intr-o zi sa le poti avea! :lol:

vei gasi oameni deschisi, sfaturi utile si cu siguranta te vei simti bine printre cei care vin acolo!

te asteptam vineri la ora 19:00 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

JhOn: da mhei poti veni si esti bine venit ... k.... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. ms muuuulllttt!!!!! in plan este s aplec vineri la pranz pana la bulgari :nono: dar nu e sigur.. dc nu plec nu ratez intalnirea;) de acolo s ainteleg ca se merge in stefanesti... in alte locuri, localuri??? ms mult ca m'ati primt printre voi;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut JhOn sigur esti bine venit si fara permis si fara motor dar cu pasinue pt ultimul

Raven30hell daca vrei vb cu toti si vineri ne vedem la 19 la Mc donalds unde lucrezi tu :nono:) daca am inteles bine sau daca ai alte idei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai lucrez in Mc.

acum sunt in IDM la un stand de bijuterii. Cel mai bine ar fi sa va gasesc in bikers bar dupa 8.dar nu vreau sa va incurc

 

nu ne incurci cu nimic dar poate totusi stabilim ceva de genu sa venim sa te luam sau sa te asteptam undeva si dupa sa mergem totusi la viorel la stefanesti (nu prea imi surade Bikers bar este ff aproape prin oras iar eu nu pot merge cu moto decat de vineri pana duminica,din cauza asta vreau sa ne si plimbam sa ne si vedem,nu am nimic cu barul este super OK atat ca este aproape)

am spus si mai devreme pt cei care nu au cu ce sa vina eu pun masina si benzina ;)) veniti voi cu B-ul si mai iau si un pasager ca am mai prins si eu cate ceva :nono:

Editat de neo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-nteleg ca daca vreau racheta sunt exclusa. mkai. dar... de ce? va e frica sa nu ma pierdeti?

 

Tu vino vineri nu mai cauta scuze. ;)

 

Prea multi incepatori isi iau rachete si dupa aceea ii pierdem. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Nu are nimeni poze de la petrecerea de sambata? Mie imi pare rau ca nu am venit si eram curios cum a fost. in alta ordine de idei , am fost sambata dimineata pe la Giurgiu apoi Oltenita si retur. Traseul este incredibil de frumos, portiunea intre Giurgiu si Oltenita este plina de viraje , asfaltul este f bun(mai putin o portiune la iesirea din B., iar peisajele sunt frumoase , chiar foarte frumoase. In total sunt 190 km , dar nu-i simti pentru ca drumul nu este aglomerat (ba-i chiar gol de tot , de la Giurgiu la Oltenita cred ca am intalnit vreo 10 masini in 50 de km), mi se pare un drum perfect pentru incepatori(care nu au luat pe spaga:)) , dar si pentru cei care vor o plimbare de dragul unei plimbari.

In ceea ce priveste discutiile pe care le-am vazut aici , legate de grupul din Titan, eu cred ca ne intalnim in primul rand pentru a cunoaste alti oameni pasionati de mersul pe motocicleta, iar manifestarea acestei pasiuni este...mersul pe motocicleta:), deci zic eu ca nu ar trebui sa ne temem de cate o mica plimbare vinerea. Subscriu la parerea lui Neo , vinerea asta a fost frumos. Cred ca Titan 2 ar trebui sa ramana locul definitiv pentru ca in timp acest loc se va transforma in loc de intalnire si pentru cei care nu sunt pe forum , dar ne vor vedea acolo. In acest fel vom reusi sa cream ceva mai mult decat un grup care rezista cat timp membrii lui se plac unii pe altii ( desi acest lucru este important , dar el poate fi rezolvat in timp , prin discutii)

Si o parere pentru care voi fi cel putin criticat:) : 100% de acord cu cei care nu au carnet dar vor sa participe la intalniri cu doua amendamente: 1) sa isi doreasca sa ia carnet si motor in timp real...altfel apare pericolul sa strangem o mare gasca de visatori sau mai rau de forumisti de profesie...

2) intalnirile sunt la Titan 2 , ceea ce se intampla dupa , este o decizie a celor care s-au strans si nu un obicei batut in cuie, in acest fel cred ca vom reusi sa pastram locul pentru mult timp , ne vom face cunoscuti si altora care au moto , dar nu cunosc acest forum iar cei care nu au carnet pot veni mai departe , daca au cu ce:) ( si ca sa nu raman , poate neinteles,;)...va propun sa ne imaginam ca totul merge frumos , ne marim grupul cu noi si noi prieteni dar de fiecare data vin si cei care nu au carnet si la un moment dat vom fi o mare armadamoto:)...care sta pe loc.

Cu speranta ca nu voi fi exclus :nono: , va doresc o saptamana frumoasa! :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Nu are nimeni poze de la petrecerea de sambata? Mie imi pare rau ca nu am venit si eram curios cum a fost. in alta ordine de idei , am fost sambata dimineata pe la Giurgiu apoi Oltenita si retur. Traseul este incredibil de frumos, portiunea intre Giurgiu si Oltenita este plina de viraje , asfaltul este f bun(mai putin o portiune la iesirea din B., iar peisajele sunt frumoase , chiar foarte frumoase. In total sunt 190 km , dar nu-i simti pentru ca drumul nu este aglomerat (ba-i chiar gol de tot , de la Giurgiu la Oltenita cred ca am intalnit vreo 10 masini in 50 de km), mi se pare un drum perfect pentru incepatori(care nu au luat pe spaga:)) , dar si pentru cei care vor o plimbare de dragul unei plimbari.

In ceea ce priveste discutiile pe care le-am vazut aici , legate de grupul din Titan, eu cred ca ne intalnim in primul rand pentru a cunoaste alti oameni pasionati de mersul pe motocicleta, iar manifestarea acestei pasiuni este...mersul pe motocicleta:), deci zic eu ca nu ar trebui sa ne temem de cate o mica plimbare vinerea. Subscriu la parerea lui Neo , vinerea asta a fost frumos. Cred ca Titan 2 ar trebui sa ramana locul definitiv pentru ca in timp acest loc se va transforma in loc de intalnire si pentru cei care nu sunt pe forum , dar ne vor vedea acolo. In acest fel vom reusi sa cream ceva mai mult decat un grup care rezista cat timp membrii lui se plac unii pe altii ( desi acest lucru este important , dar el poate fi rezolvat in timp , prin discutii)

Si o parere pentru care voi fi cel putin criticat:) : 100% de acord cu cei care nu au carnet dar vor sa participe la intalniri cu doua amendamente: 1) sa isi doreasca sa ia carnet si motor in timp real...altfel apare pericolul sa strangem o mare gasca de visatori sau mai rau de forumisti de profesie...

2) intalnirile sunt la Titan 2 , ceea ce se intampla dupa , este o decizie a celor care s-au strans si nu un obicei batut in cuie, in acest fel cred ca vom reusi sa pastram locul pentru mult timp , ne vom face cunoscuti si altora care au moto , dar nu cunosc acest forum iar cei care nu au carnet pot veni mai departe , daca au cu ce:) ( si ca sa nu raman , poate neinteles,:smoke:...va propun sa ne imaginam ca totul merge frumos , ne marim grupul cu noi si noi prieteni dar de fiecare data vin si cei care nu au carnet si la un moment dat vom fi o mare armadamoto:)...care sta pe loc.

Cu speranta ca nu voi fi exclus ;) , va doresc o saptamana frumoasa! :lol:

 

:nono: cum sa fii exclus hombre ? asta e parerea ta o apreciem si ici si colo ai nimerit si ideea mea :lol: problema e ca sunt si unele persoane care au pasiune pt motoare la fel de mare ca voi (sa nu zic noi ca mai am de asteptat cateva zile eu ca sa fiu cu acte in regula:P) dar care nu au conditia financiara incat sa cumpere un motor intr'un anumit interval de timp. pe scurt sunt la stadiul de vise dar vise care se vor concretiza azi maine sau peste un an. daca au pasiune si sunt siguri ca asta vor irevocabil atunci trebuie primiti :lol: (la asta cred ca te refereai si tu defapt prin "timp real" )

btw ionutz bine ai venit ! vezi ? ti'am spus ca o sa te primeasca toti cu bratele deschise :lol:

Editat de legnakrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Nu are nimeni poze de la petrecerea de sambata? Mie imi pare rau ca nu am venit si eram curios cum a fost. in alta ordine de idei , am fost sambata dimineata pe la Giurgiu apoi Oltenita si retur. Traseul este incredibil de frumos, portiunea intre Giurgiu si Oltenita este plina de viraje , asfaltul este f bun(mai putin o portiune la iesirea din B., iar peisajele sunt frumoase , chiar foarte frumoase. In total sunt 190 km , dar nu-i simti pentru ca drumul nu este aglomerat (ba-i chiar gol de tot , de la Giurgiu la Oltenita cred ca am intalnit vreo 10 masini in 50 de km), mi se pare un drum perfect pentru incepatori(care nu au luat pe spaga:)) , dar si pentru cei care vor o plimbare de dragul unei plimbari.

In ceea ce priveste discutiile pe care le-am vazut aici , legate de grupul din Titan, eu cred ca ne intalnim in primul rand pentru a cunoaste alti oameni pasionati de mersul pe motocicleta, iar manifestarea acestei pasiuni este...mersul pe motocicleta:), deci zic eu ca nu ar trebui sa ne temem de cate o mica plimbare vinerea. Subscriu la parerea lui Neo , vinerea asta a fost frumos. Cred ca Titan 2 ar trebui sa ramana locul definitiv pentru ca in timp acest loc se va transforma in loc de intalnire si pentru cei care nu sunt pe forum , dar ne vor vedea acolo. In acest fel vom reusi sa cream ceva mai mult decat un grup care rezista cat timp membrii lui se plac unii pe altii ( desi acest lucru este important , dar el poate fi rezolvat in timp , prin discutii)

Si o parere pentru care voi fi cel putin criticat:) : 100% de acord cu cei care nu au carnet dar vor sa participe la intalniri cu doua amendamente: 1) sa isi doreasca sa ia carnet si motor in timp real...altfel apare pericolul sa strangem o mare gasca de visatori sau mai rau de forumisti de profesie...

2) intalnirile sunt la Titan 2 , ceea ce se intampla dupa , este o decizie a celor care s-au strans si nu un obicei batut in cuie, in acest fel cred ca vom reusi sa pastram locul pentru mult timp , ne vom face cunoscuti si altora care au moto , dar nu cunosc acest forum iar cei care nu au carnet pot veni mai departe , daca au cu ce:) ( si ca sa nu raman , poate neinteles,:lol:...va propun sa ne imaginam ca totul merge frumos , ne marim grupul cu noi si noi prieteni dar de fiecare data vin si cei care nu au carnet si la un moment dat vom fi o mare armadamoto:)...care sta pe loc.

Cu speranta ca nu voi fi exclus :smoke: , va doresc o saptamana frumoasa! :lol:

;) :nono:

Daca vei fi exclus vom fi 2 (1 exclus si 1 autoexclus) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ce si cum... ce tot bateti campii acolo de excludere... auzi excludere... trezirea... cine a zis asa ceva.... de ce a-ti fi exclusi ma rog... in fine ma depaseste modul in care s-a ajuns la aceasta concluzie sau intrebare.... fi-ti seriosi nu a vorbit nimeni de nici o excludere.... !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, voi nu ati luat in calcul ca cei care nu au motoare sau nu au loc in masina unde va duceti voi poate nu or sa poata veni. Sunt multi motociclisti, printre care si eu, care in anumite zile cum imi vine mie nu am chef sa merg cu pasagera...nici zic de pasager ca este exlus la mine. Probleme vor fi daca toata lumea o sa vina la intalniriile voastre. Eu cel putin, mi-am facut aparatia si am dat noroc cu lumea...dar nu mai vin si multi dintre voi stiu de ce si nu are nici o legatura cu nimeni dintre voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) dai cu mine examen ! am plecat toti pe la 23:30 in stefanesti am fost. bafta miercuri sa luam impreuna si dup'aia sa mergem sa stresam politaii sa ne dea cartonu mai repede :nono:

 

 

Stie careva cat e taxa pt examen la CEC. Csiera nu stia. Am platit 5 lei si la mentiuni scrie ex auto. E ok? Sau trebuie sa specifice acolo ex auto categ A ?

Astept raspuns de la cei care au dat sau dau examen curand, eu miercuri dau si nu vreau sa vad ca ma tin pe afara politistii ca nu e buna chitanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa jucam pe bune dupa ce-mi iau motoreta, dar cred ca o sa imbatranesc pana atunci :nono:

Adica vrei sa spui ca ai jucat la misto... ;)

Si eu care am transpirat ca un cal de curse...batranetile astea... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica vrei sa spui ca ai jucat la misto... :smoke:

Si eu care am transpirat ca un cal de curse...batranetile astea... :lol:

ba da am jucat pe bune. :lol: mai mult de atat nu stiu :nono:

oricum, tu m-ai invins! Ai transpirat cu folos :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ai nostri !!!

Noi nu plecam la mare :lol: ???

Ca cica asa e la moda ..de 1 Mai :nono: :smoke: :lol: :lol: ;) la Vama Veche. Ce draq, oameni suntem.

Hai spuneti care, cum, cand!

Yo cu Blondu ziceam ceva de sambata ora .... nici prea dar nici prea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ai nostri !!!

Noi nu plecam la mare :lol: ???

Ca cica asa e la moda ..de 1 Mai :nono: :smoke: :lol: :lol: ;) la Vama Veche. Ce draq, oameni suntem.

Hai spuneti care, cum, cand!

Yo cu Blondu ziceam ceva de sambata ora .... nici prea dar nici prea

 

Eu trebuie sa plec vineri seara la Cluj si ma intorc abia luni, asa ca nu pot presta... :lol:

Dar va urez de pe acum distractie maxima si mucificare placuta...sau invers, whatever :lol:

Partea buna e ca plec calare... :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...