Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai ce vrei tu costa cam 100-200 RON. Cel mai simplu: gasesti pe cineva cu stander, dai jos roata, schimbi guma la o vulcanizare, ti-o echilibreaza aia si te intorci si ti-o montezi. Te costa 20-30 RON doar schimbu si vreo 50-60 cu tot cu echilibrat. Desi la enduroaice, echilibratu nu-i esential daca nu cumva ai ganduri de 140 la ora constant...

Man, ce spui tu este exagerat rau. La Buzau e 5 lei (cinci) schimbul de cauciuc cu tot cu demontat montat roata. Cum o sa coste un milion-doua toata afacerea?!

Si ma intereseaza in special echilibrarea, ca nu e enduro, e mai mult tourin, ceea ce si fac in proportie de 80% cu ea, viteza de croaziera 120-130 constant. Plus ca una din pastilele de plumb lipite pe janta spate a zburat de curand. Daca ar fi numai de schimbat guma as sti eu unde sa ma duc dar acolo n-au scula de echilibrat.

@alex ripper: merci mult, stiam dar e departe, ma interesa ceva pe langa casa/munca.

@cimpeanualexandru: multam.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare...de cartier: unde schimb frate un cauciuc? Cat mai "prin zona". Ma intereseaza serviciu complet: scos roata, schimbat guma, echilibrat, montat roata, reglat lantul. Eu m-am tot uitat si n-am gait nimic prin cartier sau vecinatati.

 

Simplu...pe fundeni pana in pod pe stanga este Autosoft, e ieftin, intreaba de Ionut si te rezolva

 

e un service pe linia lu` 102 pe langa liceu decebal ... incearca acolo :)

 

Pe linia lui 102 este Motoracingzone, poti sa incerci si aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Yaudoi2tre sa nu bagi lumea in seama, mai ales daca e in conserva. Te-am claxonat aseara cand erai prin zona Ritmului...Nu putesi sa zici ca iesi la 1 bere?

 

Merci mult.

Pentru putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, ce spui tu este exagerat rau. La Buzau e 5 lei (cinci) schimbul de cauciuc cu tot cu demontat montat roata. Cum o sa coste un milion-doua toata afacerea?!

Si ma intereseaza in special echilibrarea, ca nu e enduro, e mai mult tourin, ceea ce si fac in proportie de 80% cu ea, viteza de croaziera 120-130 constant. Plus ca una din pastilele de plumb lipite pe janta spate a zburat de curand. Daca ar fi numai de schimbat guma as sti eu unde sa ma duc dar acolo n-au scula de echilibrat.

@alex ripper: merci mult, stiam dar e departe, ma interesa ceva pe langa casa/munca.

@cimpeanualexandru: multam.

Sa-mi spui si mie cat te costa afacerea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Yaudoi2tre sa nu bagi lumea in seama, mai ales daca e in conserva. Te-am claxonat aseara cand erai prin zona Ritmului...Nu putesi sa zici ca iesi la 1 bere?

 

 

Pentru putin

Sorry,da nu te-am vazut!Am sunat pe toata lumea aseara, da numai la tine nu m-am gandit.Hai azi,da un beep daca vrei.

 

Eu...dar plec dimineata si ma intorc seara !

Si eu la fel!

 

vine careva azi la ARC ?

Si eu,unde ne vedem sa plecam din cartier,la titan la metrou da' stabiliti voi ora.

 

probabil eu :)

Razore, unde ne vedem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, se pare ca ori eu sunt nebun, ori a inebunit lumea de la serviceuri/vulcanizari prin Bucuresti... Cum o sa ceri frate 40 de lei pentru a schimba UN cauciuc la o mobra, fara echilibrare, fara nimic?! (motoracingzone) Si cum o sa ceri acelasi pret atat pentru fata cat si pentru spate, cand la spate e mult mai mult de munca la demontat/montat/centrat/reglat lantul ?! Asta imi dovedeste inca o data ca preturile la servicii in Bucuresti sunt stabilite de cat are ala de munca in perioada aia, nu de ora de manopera. Sunt si eu curios ce raspund genul asta de "mesteri" cand vine un control si-i intreaba de normare si de tarife... Hai sa fim seriosi, mai mult de 30 de minute n-are voie sa-ti ia un schimb fata plus spate. Cat e ora de manopera? 160 de lei?! Daca ma duc la iarna cu aceeasi problema fac pariu ca o sa imi ceara jumate. Ba ce de jepcari frate, incredibil...

Urmeaza sa trec si pe la Autosoft si va informez. Cu ei am avut o experienta pozitiva cu rotile de la conserva. Ramane de vazut acum.

Parca vad ca dau o tura in weekendul viitor pana la Buzau sa-mi fac schimbul cu 10 lei fata plus spate. Sau ma apuc sa mi le schimb singur, banuiesc ca n-are cum sa fie mult mai greu decat la bicla.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, se pare ca ori eu sunt nebun, ori a inebunit lumea de la serviceuri/vulcanizari prin Bucuresti... Cum o sa ceri frate 40 de lei pentru a schimba UN cauciuc la o mobra, fara echilibrare, fara nimic?! (motoracingzone) Si cum o sa ceri acelasi pret atat pentru fata cat si pentru spate, cand la spate e mult mai mult de munca la demontat/montat/centrat/reglat lantul ?! Asta imi dovedeste inca o data ca preturile la servicii in Bucuresti sunt stabilite de cat are ala de munca in perioada aia, nu de ora de manopera. Sunt si eu curios ce raspund genul asta de "mesteri" cand vine un control si-i intreaba de normare si de tarife... Hai sa fim seriosi, mai mult de 30 de minute n-are voie sa-ti ia un schimb fata plus spate. Cat e ora de manopera? 160 de lei?! Daca ma duc la iarna cu aceeasi problema fac pariu ca o sa imi ceara jumate. Ba ce de jepcari frate, incredibil...

Urmeaza sa trec si pe la Autosoft si va informez. Cu ei am avut o experienta pozitiva cu rotile de la conserva. Ramane de vazut acum.

Parca vad ca dau o tura in weekendul viitor pana la Buzau sa-mi fac schimbul cu 10 lei fata plus spate. Sau ma apuc sa mi le schimb singur, banuiesc ca n-are cum sa fie mult mai greu decat la bicla.

 

Eu ti-am zis ca sunt tampiti astia cu preturile lor... sa ne spui si noua pe unde iti gasesc sa schimbi. Daca ai roti de enduroaica, dai o bere si te duc eu cu roti cu tot undeva la capatu lu explozitiei la un baiat. Dar nu le echilibreaza. Pret? 10RON bucata. Mai jos de atata NU gasesti. Decat daca vrei sa innebunesti singur cu 3 leviere. Si crede-ma ca o sa innebunesti. Bicicleta e cum e, dat astea sunt mult mai ale dracu, mai ales daca ai roti mai putin orierntate spre asfalt :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine merge la Predeal pe 10-12 iulie?

Eu cu inca 1 sau 2 tovarasi. Eu merg sigur!!!

 

Sorry,da nu te-am vazut!Am sunat pe toata lumea aseara, da numai la tine nu m-am gandit.Hai azi,da un beep daca vrei.

Nu pot frate, am motoru demontat. Maine il fac (SPER!!!)

 

Mda, se pare ca ori eu sunt nebun, ori a inebunit lumea de la serviceuri/vulcanizari prin Bucuresti... Cum o sa ceri frate 40 de lei pentru a schimba UN cauciuc la o mobra, fara echilibrare, fara nimic?! (motoracingzone) Si cum o sa ceri acelasi pret atat pentru fata cat si pentru spate, cand la spate e mult mai mult de munca la demontat/montat/centrat/reglat lantul ?! Asta imi dovedeste inca o data ca preturile la servicii in Bucuresti sunt stabilite de cat are ala de munca in perioada aia, nu de ora de manopera. Sunt si eu curios ce raspund genul asta de "mesteri" cand vine un control si-i intreaba de normare si de tarife... Hai sa fim seriosi, mai mult de 30 de minute n-are voie sa-ti ia un schimb fata plus spate. Cat e ora de manopera? 160 de lei?! Daca ma duc la iarna cu aceeasi problema fac pariu ca o sa imi ceara jumate. Ba ce de jepcari frate, incredibil...

Urmeaza sa trec si pe la Autosoft si va informez. Cu ei am avut o experienta pozitiva cu rotile de la conserva. Ramane de vazut acum.

Parca vad ca dau o tura in weekendul viitor pana la Buzau sa-mi fac schimbul cu 10 lei fata plus spate. Sau ma apuc sa mi le schimb singur, banuiesc ca n-are cum sa fie mult mai greu decat la bicla.

Ai sunat azi cumva la motoracingone?

Da-mi PM sa vb cu tine, nu vreau pe forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...